• امروز : دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 17 June - 2024

افشای تیم تحریریه سیمای فرقه رجوی / ۱

  • کد خبر : 46298
  • 13 می 2024 - 8:35

به گزارش فراق، در فرقه تروریستی رجوی، بخشی موسوم به «فرهنگ و هنر»، کنترل‌کننده برنامه‌های تلویزیونی، نشریات و سایت‌های مربوطه است. در این بخش، قسمتی وجود دارد که به اصطلاح تیم تحریریه و میرزابنویس‌های فرقه در آن گرد آمده‌اند و به فرمان سرکردگان اصلی، به تولید محتواهای تروریستی تحت عنوان اخبار و مواضع سیاسی می‌پردازند.

اصلی‌ترین گردانندگان این قسمت، که کار جعل خبر، تهیه مقالات و برنامه‌های موهوم را به عهده دارند، افراد قدیمی و دست‌نشانده هستند که بعضاً با بیش از چهاردهه فعالیت مخرب ذهن، تحت تأثیر رسوب عقاید فرقه‌ای و دگماتیستی، تبدیل به فسیل‌های تاریخ گذشته شدند. سال‌هاست ارتباط آن‌ها با دنیای خبری آزاد و کارهای ژورنالیستی قطع شده است. آن‌ها فقط به دستور رجوی، با سانسور، چینش و شانتاژ خبری، تحلیل‌های یک‌سویه و مغرضانه‌ای به نام خبر و گزارشات سیاسی تولید می‌کنند. اکثراً در حالی که مسئول تولید در این قسمت هستند، خزئبلات خود را به عنوان مجری و گوینده اجرا می‌کنند.

سوابق برخی از افراد مجموعه فوق به شرح زیر است:

علی خدایی‌صفت: با نام جعلی محمد مهاجری و معروف به حسین ادیب، یکی از افراد قدیمی است که از دوران رژیم شاه، نفاق را همراهی می‌کند. او در عراق چندین سال به عنوان فرمانده مرکز نظامی و جز افراد مطمئن دربار رجوی، فعالیت‌های تروریستی داشته است. او برای خود شیرینی، تمام تلاشش این است که بحث‌های بی‌سر و ته رجوی را به خورد افراد بدهد و به قول خودش آن‌ها را ساده کند. در لیبرتی، مدتی به عنوان مسئول اتاق عملیات خبر، به همراه سایر همدستانش، کار سانسور اخبار را به عهده داشت. تیم مربوطه خط سیاسی و شانتاژ را گرفته و سپس به چینش و تهیه خبرهای مورد نظر می‌پردازند. خدایی صفت فردی به غایت دروغ‌گو، شیاد و چاپلوس است. همیشه می‌خواهد در اذهان از چهره کریه رجوی یک قدیس بسازد، به همین دلیل، مورد تنفر بسیاری از اعضاست. او به عنوان تحلیل‌گر در برنامه‌های به اصطلاح سیاسی و تحلیلی سیمای نفاق اجرا دارد.

مهدی خدایی‌صفت: با نام‌های جعلی مهدی، حسین و علی عبدالکریم شناخته می‌شود. نامبرده برادر بزرگتر علی خدایی صفت است. او هم با سواستفاده از سابقه سیاسی و زندانی در زمان شاه، به عنوان فرد باسابقه مورد اعتماد سیستم فرقه محسوب می‌شود. خدایی صفت با همسرش، نرگس سلامیان، از دهه ۶۰ در فرقه و در فعالیت‌های تروریستی سابقه دار است. او در دهه ۶۰ مدتی در بخش نشریه مجاهد و کار نویسندگی فعالیت داشت. همچنین، در بخش تهیه مقالات و کتب فرقه‌ای مخرب ذهن، درستاد اموزش تئوریک به سرکردگی حمیده شاهرخی و منوچهر الفت، فعالیت‌های مذبوحانه و سیاه داشته است؛ بخش معلوم‌الحالی که کارشان تهیه کتب، مقالات بی‌محتوا و رساله‌های مغزشویی برای قربانیان فرقه بود.

سومین نفر از این مجموعه، صدیقه خدایی صفت با نام جعلی آذر نبوی است. او همچون دو برادرش در هیأت تحریریه فرقه به قلم‌زنی اشتغال دارد. صدیقه خدایی از زنان قدیمی و باسابقه تروریستی چهار دهه است. او با همسرش، حسین داعی السلام و دو فرزند خردسالش در دهه ۶۰ در فرانسه به رجوی پیوستند. سپس، سال ۱۳۶۵، در پی تشدید عملیات تروریستی، از فرانسه به عراق فرستاده شدند. وی بعد از گذراندن دوره‌ آموزش نظامی و تروریستی، با داشتن رده شورای رهبری، عنصر بی‌کفایت تشخیص داده و از دهه هفتاد به قسمت موسوم به فرهنگ و هنر فرستاده شد. خدایی صفت در این قسمت به تهیه خبرهای جعلی اشتغال دارد. در برخی برنامه‌ها هم خودش برای بحث‌های بی‌محتوا و تحلیل‌های خود ساخته اجرا دارد. صدیقه از نظر تشکیلات فرقه، در حالی که یک عنصر ناکارآمد محسوب می‌شد، او را از فرستادن به خارج منع کرده و به بخش تحریریه منتقل کردند.

او، چون برادرش فرد کلاشی است و هر جایی که منافعش اقتضا کند، در همان سمت می‌ایستد. دو فرزندش، رضا و شهاب، که جز کودکان سربازان بودند، علیرغم میل باطنی به کمپ اشرف و عراق برده شدند و پس از اخراج به آلبانی از فرقه جدا شدند.

سرویس سیاسی فراق

ادامه دارد

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=46298