۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 22627
  • 13 اکتبر 2019 - 10:38
  • ارسال توسط :

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: منافقین مابه‌ازای ارائه اطلاعات پول می گیرند ولی کاری که آنان در موضوع «آرامکو» انجام دادند یک بیگاری بود و بعید می‌دانم بتوانند از ریاض پولی بگیرند.

به گزارش فراق، محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری نشست خبری گروه مجاهدین خلق برای اثبات نقش ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو گفت: بقایای فرقه رجوی برای ادامه حیات خود به‌دنبال کسب پول بوده و در  این راه به منشا و راه دستیابی آن اصلا توجهی ندارند.

کوشکی با بیان اینکه هرچند منافقین در طی سال‌های متمادی به‌عنوان آلت دست کشورهای مختلف بوده و به نحوی برای کسب پول پیمانکاری می‌کردند، گفت: منافقین مابه‌ازای ارائه اطلاعات پول می گیرند ولی کاری که آنان در موضوع آرامکو انجام دادند یک بیگاری بود و بعید می‌دانم بتوانند از ریاض پولی بگیرند.

وی با اشاره به بیانیه تروئیکای اروپایی در مسئول دانستن ایران در حمله به آرامکو گفت: آنچه اروپاییان در سطح رئیس جمهور و نخست وزیر ادعا کردند را حتی خود عربستان سعودی مطرح نمی‌کند، چراکه اصلا مدرکی در این‌باره وجود ندارد، حتی خود اروپایی‌ها تاکنون مدرکی ارائه نکرده‌اند.

استاد دانشگاه تهران با تاکید بر پیشرفت تکنولوژیکی و امکان رهگیری مکان حمله با کمک ماهواره خاطر نشان کرد: اروپایی‌ها به‌رغم ادعا در مسئول دانستن کشورمان تاکنون مدرکی دال بر رصد راداری و کنترل ماهواره‌ای ارائه نکرده‌اند.

کوشکی افزود: مطمئنا اگر آنان چنین مدرکی داشتند که بر اساس آن می‌توانستند ایران را محکوم کنند، آن را با آب و تاب به رسانه‌ها اعلام می‌داشتند. در نتیجه این سکوت اروپایی‌ها باید به این نتیجه برسیم که کار آنان صرفا یک نمایش سیاسی بوده است.

به نوشته مهر، وی تصریح کرد: کاری که مجاهدین برای مقصر اعلام کردن ایران در حمله به آرامکو انجام دادند، صرفا یک نمایش بود که به زعم خودشان فکر می‌کردند در این شرایط می‌تواند پولی از سعودی‌ها طلب کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه برخلاف تصور منافقان سیاست رسمی ریاض محکوم کردن ایران نبوده و حتی در محمد بن سلمان به تازگی از علاقه به مذاکره با تهران خبر داد، تصریح کرد: منافقین به‌عنوان یک گروه مزدور وارد نشده و حتی از آن هم تنزل پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.