تاریخ : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ Monday, 17 January , 2022
یک کارشناس رسانه در حوزه فرقه رجوی مطرح کرد

تولید محتواهای جعلی و باورپذیر مأموریت اصلی آلبانی نشین‌ها

  • کد خبر : 29976
  • 23 می 2021 - 8:15

کارشناس رسانه در حوزه فرقه رجوی گفت: ماموریت اصلی ارتش سایبری فرقه رجوی در آلبانی تولید خبر، گفتگو، فتوا و محتواهای جعلی به شکلی که برای همه باورپذیر باشد، است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، سید مرتضی اسماعیلی طبا گفت: ارتش سایبری فرقه رجوی و سعودی‌ها برای جنگ تمام عیار در انتخابات ایران آماده شده‌اند.

دکترای مدیریت رسانه ادامه داد: این ستادهای سایبری بر خلاف سایر معاندین نظام ایران، اصلاً به‌طور مستقیم علیه نظام خبر و محتوا تولید و پخش نمی‌کنند؛ بلکه کار آنان رصد دقیق و روانشناسانه فضای سیاسی کشور بر اساس استفاده هوشمندانه از بیگ‌دیتای شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب خارجی در ایران و سپس تولید و پخش خبر جعلی متناسب با نتایج تحلیل کلان‌داده‌ها است.

این کارشناس تصریح کرد: در یک تحلیل محتوا از عملکرد چندساله اخیر این گروه، ساز و کار و فرایند ذیل را در تولید، پخش و بازخوردگیری می‌توان دریافت:

۱. رصد دقیق و دائمی فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و دیدگاه‌های گروه‌های سیاسی فعال از طریق تحلیل بیگ‌دیتاهای حاصل از شبکه‌های اجتماعی.

۲. تولید خبر، گفتگو، فتوا و… جعلی از زبان افراد و گروه‌های مرجع به شکلی که بسیار به مواضع و دیدگاه‌ها و ماموریت‌های این افراد و گروه‌ها نزدیک و باورپذیر باشد.

۳. بازخوردگیری از میزان تاثیر و اصلاح اشکالات احتمالی و یا ادامه دادن به روش‌های موفق.

اسماعیلی طبا گفت: جعل سخنان فرماندهی کل سپاه و جعل فتوی آیت‌الله نوری‌همدانی از مصادیق این اقدامات است.

به نوشته تیتر یک، وی ادامه داد: خبرها به‌ قدری دقیق جعل می‌شوند که حتی بعضاً سیاسیون و فعالان رسانه‌ای هم ناخواسته به بازنشر وسیع آن اقدام می‌کنند.

این کارشناس گفت: امروزه با وجود تعدد شبکه‌های اجتماعی بازار شایعات از طریق این رسانه‌ها داغ است و اگر مردم سواد رسانه‌ای خود را بالا نبرند قطعا از این مسیر ضربه خواهند خورد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=29976