• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

اطلاعات جدید درباره همدستی رژیم سلطنتی انگلیس با فرقه رجوی در قاچاق مواد مخدر / شبکه تلویزیونی نفاق از ذیل محدودیت «آفکام» خارج شده است / پشت صحنه صرافی «انتقال» چیست؟

  • کد خبر : 44416
  • 05 فوریه 2024 - 10:38

اطلاعات جدید به دست آمده نشان می‌دهد رژیم سلطنتی انگلیس نه‌تنها اجازه فعالیت فرقه تروریستی رجوی را با امتیازی ویژه در خاک این کشور به آنها داده بلکه چشم خود را هم به‌روی اقدامات این فرقه در قاچاق مواد مخدر بسته است.

به گزارش فراق، طی روزهای گذشته رژیم سلطنتی انگلیس، جمهوری اسلامی را متهم به استفاده از کارتل‌های مواد مخدر برای پیشبرد اقدامات تروریستی کرده است و با تمسک به این ادعای واهی تحریم‌های جدیدی را علیه ایران انجام داده است.

در پی این اقدام، وزارت امور خارجه کشورمان سفیر انگلیس را احضار کرده و ضمن غیرقانونی دانستن تحریم‌های این کشور به‌بهانه‌های واهی، اتهام‌زنی مقامات انگلیس را بی‌پایه خوانده مراتب اعتراض شدید کشورمان را به وی ابلاغ کرد.

مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان به سفیر انگلیس گفته است: «این، طنز تلخ تاریخی است کشوری که خود بانی و حامی گروه‌های سازمان‌یافته تروریستی، قاچاق مواد مخدر و باندهای تبهکار است، بخواهد به جمهوری اسلامی ایران و نیروهای وفادار و صادق آن که در صف اول مبارزه با جرائم سازمان‌یافته هستند، اتهام‌زنی کند.»

اتهام‌زنی انگلیس به ایران در حالی‌است که انگلیس در حوزه مقابله با تروریسم و همچنین مبارزه با باندهای مواد مخدر کارنامه سیاهی دارد و ضمن حمایت از تروریسم، خاک این کشور نیز به مأمنی برای برخی گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

به گزارش فراق، در همین رابطه خبرگزاری تسنیم به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد رژیم سلطنتی انگلیس نه‌تنها اجازه فعالیت فرقه تروریستی رجوی را با امتیازی ویژه در خاک این کشور به آنها داده بلکه چشم خود را هم به‌روی اقدامات این فرقه در قاچاق مواد مخدر بسته است.

این اطلاعات نشان می‌دهد که یکی از سه دفتر اصلی تلویزیون فرقه رجوی موسوم به سیمای نفاق، در انگلیس قرار دارد. این تلویزیون، اقدامات تروریستی منافقین را تبلیغ می‌کند و پیام‌های منافقین را به‌صورت رمزشده به گروه‌های تروریستی خود منتقل می‌کند و علاوه بر این، کشور انگلیس برای اینکه منافقین بتوانند این شبکه تلویزیونی را بدون هیچ ممانعتی اداره کنند، آن را از ذیل «آفکام» خارج کرده است.

«آفکام» سازمان تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای رژیم سلطنتی انگلستان است که بر فعالیت‌ ایستگاه‌های رادیویی، تلویزیونی، خطوط ثابت دوربرد تلفنی، موبایل و… نظارت دارد و موظف است از مخاطبان در برابر محتوای رسانه‌ای محافظت کند و تمامی شبکه‌های فعال در خاک انگلیس نیز باید مجوز خود را از آفکام دریافت کنند و اگر رسانه‌ای شروط قیدشده در مجوز را رعایت نکند، آفکام موظف به لغو فعالیت آن است.

با این حال شبکه «سیمای آزادی» (تلویزیون متعلق به فرقه رجوی) به‌صورت شبانه‌روزی درحال پخش محتوای خشونت‌بار و اقدامات تروریستی است و خبری از آفکام نیست.

چشم‌پوشی آفکام از پخش محتوای خشونت‌بار و تروریستی، تنها مختص به شبکه تلویزیونی رسمی فرقه رجوی نیست و آنها این روال را نسبت به پخش برنامه‌های خشونت‌بار از سوی شبکه ایران اینترنشنال (که به‌صورت غیررسمی با منافقین کار می‌کند) نیز انجام داده‌اند.

بنا بر این گزارش، دولت انگلستان به همین اکتفا نکرده و شرایط لازم را در جهت تأمین نیازهای مالی فرقه رجوی از طریق قاچاق مواد مخدر در این کشور فراهم کرده است.

سطح هماهنگی و حمایت از فرقه رجوی در این موضوع به‌اندازه‌ای بالا بوده است که پس از ضربه به یکی از شبکه‌های مواد مخدر فرقه در انگلیس و دستگیری اعضای آن، سرویس اطلاعاتی ۶MI انگلیس با ورود به موضوع، اجازه رسانه‌ای شدن این پرونده را نداده شرایط را برای برگزاری دادگاهی نمایشی ـ فرمایشی فراهم کرد و اجازه نداد این مجرای غیرقانونی فرقه در تأمین مالی تیم‌های تروریستی خود تعطیل شود.

اطلاعات به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که بزرگترین تشکیلات پولشویی و تأمین مالی فرقه در جهان، از طریق شبکه انگلستان هدایت می‌شود و یکی از مسئولین این شبکه بزرگ، فردی به‌نام «سیاوش پیشه‌ورز» است.

سیاوش پیشه‌ورز و برادران او با نام‌های عارف و داریوش پیشه‌ورز، از اعضای باسابقه گروهک تروریستی منافقین هستند.

پیشه‌ورز، در انگلیس یک صرافی با نام «انتقال» دارد که نیازهای مالی فرقه تروریستی رجوی را تأمین می‌کند.

پیشه‌ورز در پوشش این صرافی دو مأموریت مهم را انجام می‌دهد: نخست، پولشویی برای منافقین و دوم، تأمین نیازهای مالی و انتقال پول به شبکه‌های تروریستی در داخل ایران، تا این شبکه‌ها بتوانند تجهیزات مورد نیاز خود را فراهم کنند.

این عضو فرقه تروریستی رجوی در سال ۲۰۱۲ به‌همراه سه نفر دیگر با نام‌های محمود سادات، الیاس بنی‌العباد و محمد کرجانی (از مرتبطین فرقه)، به‌دلیل نقل و انتقال مبلغی معادل ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار پوند که حاصل قاچاق مواد مخدر بوده است، توسط آژانس جرایم مالی انگلیس بازداشت شده‌اند و بررسی‌های به‌عمل‌آمده از سوی این آژانس مشخص می‌کند که این مبلغ متعلق به یک سازمان جنایی (فرقه رجوی) است.

علاوه بر این، سیاوس پیشه‌ورز در پرونده دیگری نیز متهم به هدایت یک محموله بزرگ قاچاق ۵۰۰ کیلوگرم هروئین به اوکراین توسط سه نفر با نام‌های محمد فروغ، احمد شاه و همایون مهرپور از اعضای شبکه قاچاق مواد مخدر منافقین بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=44416