• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

عربستان حمایت مالی خود را از فرقه رجوی قطع کرده است

  • کد خبر : 44237
  • 23 ژانویه 2024 - 13:34

منابع آگاه به فراق خبر دادند که عربستان سعودی از دو سال پیش حمایتی مالی خود از فرقه رجوی را قطع کرده است.

به گزارش فراق، از گذشته همواره اسناد بسیاری در مورد حمایت مالی عربستان از فرقه رجوی وجود داشته که فقط در یک نمونه رسمی که شرکت RAND (پژوهشکده سیاست جهانی در آمریکا) در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد ضمن اشاره به نقش عربستان در حمایت مالی از فرقه رجوی آمده بود: «بخش بزرگی از بودجه این فرقه توسط صدام(دیکتاتور سابق عراق) و عربستان تامین می‌شود»

‌همچنین مسعود خدابنده‌‌، مسئول سابق تیم حفاظتی فرقه رجوی، سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اردنی البوابه گفت که طلا و سایر کالاهای با ارزش مانند ساعت‌های رولکس از عربستان سعودی به بغداد ارسال شده و سپس توسط تاجران سعودی در بازارهای سیاه در پایتخت اردن و عمان به فروش رسیده است. او به البوابه گفت که شخصا بر انتقال اشیای با ارزش از عربستان سعودی به بغداد نظارت داشته است. خدابنده در یک مورد به سه کامیون پر از شمش طلا از عربستان سعودی به بغداد اشاره کرد که توسط دو عراقی و دو سعودی قاچاق شده بود. او افزود که ارزش تقریبی این طلاها ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گفته منابع فراق در درون فرقه، توافق ایران با عربستان سعودی نقش جدی در قطع این حمایت داشته است.

موسسات خیریه پوششی، نفت عراق، عتیقه‌جات اهدایی عربستان، قاچاق مواد‌مخدر و فعالیت‌های جاسوسی و خرابکارانه همواره از منابع تامین مالی فرقه رجوی بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=44237