• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024

پشت پرده برنامه موسوم به «پرونده» در بنگاه دروغ پراکنی رجوی /  ماجرای نامه‌های منتسب به اعضا چیست؟

  • کد خبر : 43107
  • 29 نوامبر 2023 - 12:06

یکی از سخیف‌ترین برنامه‌های بنگاه دروغ پراکنی فرقه رجوی (سیمای به اصطلاح آزادی) برنامه موسوم به «پرونده» است که در آن با اطلاعات سراسر دروغ همواره سعی دارند مخالفین فرقه را سرکوب کنند.

به گزارش فراق، برای مجری گری این برنامه از گذشته افرادی بزدل، پست و آدم فروش انتخاب می‌شدند تا با استفاده از این روحیات بتوانند به راحتی علیه دوستان سابق، افراد جداشده و خانواده های اعضا لجن پراکنی کنند.

فهمیه اروانی، فرشته یگانه، مژگان پارسایی، زهره اخیانی و زهرا مریخی از ابتدا جزو افرادی بودند که به صورت مستقیم بر این برنامه نظارت داشتند و انتخاب خطی مشی و مجریان این برنامه نیز همیشه بر اساس سیاست های آن‌ها پیش رفته است.

به گزارش فراق، عیسی آزاده، از جداشده های قدیمی که زمانی مسئولیت های مهمی داخل فرقه داشت درباره پشت پرده این برنامه گزارش کاملی نوشته است که در زیر بخش هایی از آن را مرور می‌کنیم:

برنامه پرونده توسط بخش‌های زیر صورت کار مشترک تولید می‌شود:

ستاد اطلاعات و امنیت

ستاد جنگ سیاسی موسوم به «جی. اس»

معاونت تشکیلات

معاونت پرسنلی و نیرویی

ستاد آموزش (بخش تئوریک)

ستاد تبلیغات

فرقه رجوی در تهیه و تولید این برنامه مدعی است که بخش اصلی اطلاعاتش را از طریق منابعش در داخل کشور به دست آورده است، در صورتی که این ادعا کذب محض و کاملا عاری از حقیقت است. هدف فرقه از این ادعا به وجود آوردن این توهم در میان افراد و اعضای خود می باشد که فرقه دارای پایگاه مردمی در داخل ایران می باشد.

مواردی که به اسم منابع داخل کشور است را از طریق سایت های رسمی، صفحات مجازی جدا شده ها، تهیه و فیلم و عکس از تظاهرات جدا شده ها در اروپا و آمریکا توسط جاسوسان، تخلیه اطلاعاتی خانواده ها و افراد جدا شده از طریق صفحات مجازی، تلفن به آنها به اسم نهادهای امنیتی ایران یا جا زدن خود به عنوان دوست، وکیل و کمک کننده کسب می‌کنند که این ترفند آنها خوشبختانه توسط خانواده های جدا شده ها و اسیران فرقه شناخته شده و لو رفته است.

این برنامه مشخصاً برای مقابله با اقدامات و افشاگری های اعضای ناراضی، جداشده و منتقدین فرقه به وجود آمده و روی دو محور: شامل مقابله و فحاشی بر علیه خانواده ها و فعالیت های جدا شدگان از فرقه طراحی شده است.

موارد مربوط به خانواده ها بعد از چک و بررسی کیس آن برای ساختن سناریو در اختیار فرشته یگانه قرار داده می شود. نفرات اجرایی آن و نوشتن سناریوی متناسب با هر کیس اغلب بر عهده محمد علی صالحی که قبلا در بخش اطلاعات و امنیت کار می کرد و حمید آراسته، می باشد.

افرادی که خانواده هایشان فعالیت بیشتری در فضای مجازی دارند شناسایی شده و در نهایت عضو اسیر را به اصطلاح در معرض انتخاب قرار می دهند. ماحصل تمام این توجیهات و تهدید ها این است که فرد را راضی کنند تا به صورت کتبی یک مقاله سراسر توهین و فحاشی نوشته و به سسیستم فرشته یگانه تحویل داده شود تا افراد توجیه شده فرشته یگانه، شامل محمد علی صالحی و حمید آراسته و با کپی چسبان الگوهایی از قبل آماده شده اسم و عکس فرد را ضممیه آن مقاله کرده و در سایت به اصطلاح ایران افشاگر قرار دهند. اغلب افرادی که اکنون به اسم آنها مقاله علیه خانواده هایشان یا جدا شدگان سازمان در سایت های وابسته به فرقه منتشر می شود سواد و تحصیلات چندانی ندارند و هرگز هم دست به قلم نبوده و نه در نشریه و نه در سایت های سازمان سابقۀ نوشتن مطلبی نداشته اند.

افرادی هم که حاضر به فحاشی به خانواده هایشان نیستند توسط سیستم جنگ سیاسی یا همان جی. اس یک مقاله به اسم آن فرد نوشته می شود و در سایت این برنامه قرار داده می شود. فرد هم به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از چنین مقاله ای مطلقاً بی اطلاع است.

اما در رابطه با کیس های پیچیده تر یا متناسب با شرایط روز فرقه افراد مجبور به مصاحبه تلویزیونی می شوند. برای این منظور از طرف جی. اس یک سناریو که بر اساس گفته های سرکرده فرقه تنظیم شده و سراسر فحاشی و توهین به خانواده است به فرد مورد نظر داده می شود. به آن فرد چند روز زمان می دهند تا آن موارد را حفظ کرده و بتواند طوطی وار تکرار کند. بعد از بررسی آمادگی نفر توسط محمد علی صالحی یا حمید آراسته، فرد مورد نظر را به محل ضبط برده و اقدام به فیلم برداری می کنند. برنامه پس از تایید تحویل سیستم پخش داده می شود تا در همین برنامه های به اصطلاح پرونده مورد استفاده قرار گیرد.

در کنار این برنامه و شوی تلویزیونی در سایت لجن پراکن فرقه یک سری مقالات مزخرف هم به اسم افراد مشخصی نوشته می شود تا صحنه همیشه پربار نشان داده شود.

جملۀ ثابت تمام نامه نگاری های منتسب به اعضای فرقه این است که همه مطرح می‌کنند: «در هنگام کار با اینترنت و خواندن سایت های حکومتی فلان مطلب یا فلان موضوع را دیدم…» و بعد هم نامه یا مقاله با فحاشی و ناسزاگویی و تهمت و افترا به خانواده ها یا جدا شدگان ادامه می یابد. در صورتی که این موضوع کاملا دورغ است و فرقه مطلق اجازه دسترسی آزاد را به کسی نمی دهد.

آنقدر سناریوهای این برنامه مضحک و تکراری هستند که مرغ پخته به سر تا پای آنها و سازندگان این برنامه مسخره می خندد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=43107