• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023
پس لرزه‌های انتشار خبر مرگ مسعود رجوی

شکاف میان کادرهای زندان «اشرف۳» و سالمندان محصور در آن

  • کد خبر : 42896
  • 16 نوامبر 2023 - 12:05

به دنبال انتشار خبر مرگ مسعود رجوی ، تضاد و شکاف میان کادرهای زندان «اشرف۳» و سالمندان و بیماران محصور در این فرقه تروریستی افزایش یافته است.

به گزارش فراق، پس از افشای جزئیات زندگی مخفیانه مسعود رجوی سرکرده سابق فرقه رجوی زیر چتر اطلاعاتی و حفاظتی آمریکایی‌ها که در نهایت با مرگ وی در سال ۱۳۹۹ پایان یافت و همچنین وضعیت بسیار سخت زندگی در اردوگاه اشرف و نیز عدم حضور سران اصلی نظیر مریم رجوی در این اردوگاه، تضاد و شکاف میان کادرهای پادگان اشرف۳ و سالمندان و بیماران محصور در این فرقه تروریستی افزایش یافته است.

خبرنگار تسنیم در همین رابطه به جزئیات جدیدی از این تضادها، اختلافات و خصوصاً آخرین وضعیت پزشکی سالمندان محصور در اردوگاه اشرف دست یافته است.

بنا بر این گزارش، این اعتراضات، تضادها و تناقض‌های مستمر اعضا در ماه‌های اخیر تبدیل به یک امر مستمر شده است و نه‌تنها در محفل‌های کوچک اعضا که حتی صدای اعتراض‌ها در جلسات و نشست‌ها هم بلند شده است.

فرماندهان این فرقه نیز تلاش دارند با برگزاری نشست‌های متعدد و مغزشویی و وعده سرنگونی جمهوری اسلامی ایران، این تضادها و انتقادها را سرکوب کنند اما کنترل بحران‌های اشرف۳ روز به روز غیرممکن‌تر می‌شودو برخوردها و بازداشت‌ها و فشارهای ستاد اطلاعات فرقه هم نتوانسته است این شرایط را کنترل کند.

طبق اسناد و پرونده‌‌های پزشکی موجود از اعضای فرقه رجوی، میانگین سن اعضا در اشرف۳ بین ۶۰ تا ۷۰ سال است و حدود ۶۵ درصد در این بازه سنی قرار دارند. طبق این اسناد پزشکی، عمده مشکلات جسمی اعضای فرقه تروریستی منافقین به‌شرح زیر است:

پیرچشمی: حدود ۷۰ درصد اعضا دچار مشکل بینایی و پیرچشمی شده‌اند.

سکته قلبی: تعداد زیادی از اعضای مبتلا به دیابت و فشار خون در معرض سکته قرار دارند و ماهانه حدود ۴ سکته خفیف یا جدی گزارش می‌شود.

دیابت: دیابت رایج در فرقه رجوی بیشتر زمینه و علت عصبی دارد که حدود ۳۰۰ نفر از آنها را  دچار نوع شدید دیابت کرده است.

فشارخون: حدود ۵۰۰ نفر از اعضای فرقه به فشار خون مبتلا هستند که به‌عنوان شایع‌ترین بیماری میان آنها شناخته می‌شود و عدم استفاده از داروها پس از حمله پلیس آلبانی به مقر اشرف۳ برای فرار از فعالیت، یک روند جاری شده است.

بیماری قلبی: به‌صورت ماهانه چند عمل جراحی قلب در سطوح مختلف در حال انجام است که ناشی از فشارهای روانی و همچنین کهولت سن اعضای فرقه است.

سرطان: فارغ از مرگ ۲۰ نفر به‌دلیل گزارش سرطان، حدود ۱۲ نفر به‌صورت رسمی با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند که طبق اطلاعات منابع موجود در این فرقه، تعداد بیشتری مبتلا به سرطان هستند که برای عدم انتقال دلسردی و ترس از مرگ، اجازه اعلام رسمی بیماری نه به خود فرد و نه اعضا داده نشده است و تنها کادرهای بالا در جریان هستند.

آسم و تنگی نفس: حدود ۱۵ درصد اعضای فرقه درگیر بیماری آسم و تنگی نفس هستند که بخش اعظم آن ناشی از شرایط سخت و زندگی غیربهداشتی جمعی در عراق بوده است.

علاوه بر موارد فوق، در سالهای اخیر، بیماری‌ها و مشکلات جنسی (ناشی از شکل زندگی خاص در اردوگاه‌های اشرف در طول سال‌های گذشته) نیز تا حد زیادی بر مشکلات اعضای فرقه افزوده است به‌طوری که پزشک‌‌های شاغل در اشرف۳ از آن به‌عنوان بیماری «جنون جنسی» نام می‌برند.

کادر فرقه برای حل بحران فشارهای وارده ناشی از شکل زندگی گذشته، سخت‌گیری‌ها برای حضور اعضا در شهر ساحلی دورس و در مکان‌های خاصی نظیر دیسکوها و… را کمتر کرده‌اند که همین مسئله نیز انواع بیماری‌های مقاربتی (خصوصاً میان مردان) و درگیری آنهابا شهروندان آلبانی را به مشکلات قبلی افزوده است.

آن‌طور که مشخص است اوضاع در مقر «اشرف۳» روز به روز برای همه اعضا وخیم‌تر می‌شود و مسئولان سازمان توانایی کنترل و مدیریت این بحران‌ها را ندارند. اختلافات بین اعضا و کادر، گریبان مقامات ارشد را گرفته است و در جلسات محرمانه از وضعیت فعلی با عنوان فروپاشی تشکیلاتی یاد کرده‌اند.

شیوع مشکلات جسمی و بیماری‌های متعدد در اردگاه اشرف۳ و افزایش فشارها و مأموریت‌ها از جانب کادر سازمان تروریستی منافقین، تبدیل به بحران بسیار جدی و محرکی برای جدایی از این فرقه شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=42896

نوشته های مشابه

03دسامبر
شکنجه‌گران رجوی آن قدر مرا روی آسفالت کشیدند تا پوستم کنده شد + فیلم
03دسامبر
تحریف وقایع معاصر در پرونده «حمید نوری»
آیا دادگاه تجدیدنظر سوئد می تواند آبروی از دست رفته نظام قضائی خویش را احیا کند؟

تحریف وقایع معاصر در پرونده «حمید نوری»