• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023

سناتور محبوب «مریم قجر» متهم به دریافت رشوه و اخاذی شد

  • کد خبر : 42070
  • 01 اکتبر 2023 - 13:10

سناتور قدیمی آمریکا و محبوب مریم قجر تروریست به دلیل اتهامات رسمی دریافت رشوه تحت فشار است.

به گزارش فراق، اتهام دریافت رشوه علیه روبرت ممندز باعث شد این سناتور قدیمی آمریکا به طور موقت از سمت خود به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنا استعفا دهد اما او استعفا از سمت سناتوری و عضویت در مجلس سنا را رد کرد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، روز جمعه گفت که منندز تصمیم گرفته است «تا زمانی که موضوع حل و فصل شود» از ریاست کمیته کناره‌گیری کند.  

نمایندگان دادستانی امریکا ادعا می کنند رابرت منندز و همسرش «صدها هزار دلار را در مقابل کمک به دولت مصر پذیرفته اند.» این زوج این اتهامات را رد کردند.
این اولین بار نیست که منندز ۶۹ ساله که از سال ۲۰۰۶ در کنگره حضور دارد مجبور می شود از سمت معتبر خود در کمیته روابط خارجی دست بکشد.

مندز در سال ۲۰۱۵ پس از اینکه در نیوجرسی به دریافت رشوه از چشم پزشک در فلوریدا متهم شد، استعفا داد. این پرونده پس از اینکه هیئت منصفه نتوانست به اتفاق آرا به رأی برسد منتفی شد.

جزئیات اتهام رشوه

در پرونده جدید، منندز و همسرش نادین ارسلانیان متهم به دریافت رشوه نقدی و طلا و وام مسکن و یک خودروی لوکس از سه تاجر در نیوجرسی هستند.
نمایندگان دادستانی امریکا ادعا می کنند «این زوج برای کمک مخفیانه به دولت مصر و ثروتمند کردن سه مرد به نام های وائل حنا، خوزه اوریبه و فرید دایبس پول دریافت کردند.»

کشف پول نقد پنهان شده لباس در خانه منندز

بر اساس کیفرخواست ۳۹ صفحه‌ای که روز جمعه منتشر شد، موقعیت و قدرت رهبری منندز به عنوان یک سناتور، او را قادر ساخت تا از این نفوذ سوء استفاده کند.
مندز و همسرش هر کدام با سه اتهام جنایی روبرو هستند: توطئه برای ارتکاب رشوه، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب اخاذی.

همسر سناتور منندز در بیانیه ای که وکیلش منتشر کرد، هرگونه تخلف را رد کرد و گفت که در دادگاه از خود دفاع خواهد کرد.

فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی در بیانیه ای گفت که این اتهامات «آنقدر جدی هستند که توانایی سناتور منندز برای نمایندگی موثر مردم ایالت ما را تهدید می کند.»
وی افزود: بنابراین تقاضای استعفای فوری وی را دارم.

کشف شمش طلا در خانه سناتور ممندز

بر اساس قانون نیوجرسی، اگر منندز از سنا استعفا دهد، فرماندار یک جانشین موقت را برای ادامه دوره ریاست خود منصوب خواهد کرد.
اما هرگونه تأخیر بین استعفا و انتصاب موقت می‌تواند برای دموکرات‌ها در سنا که با اختلاف یک کرسی کنترل آن را در دست دارند، مشکل ایجاد کند.

کاخ سفید که منندز را یک متحد کلیدی در سیاست خارجی می داند، تاکنون از اظهار نظر خودداری کرده است.
در دومین بیانیه او در روز جمعه، منندز قول داد: “من جایی نمی روم.”
کیفرخواست وی پس از سال ها تحقیق توسط وزارت دادگستری ارائه می شود.

نیروهای امنیتی امریکا در تابستان ۲۰۲۲ از خانه منندز بازرسی کردند و دلایلی را برای دریافت رشوه یافتند. از جمله می توان به کشف بیش از ۴۸۰ هزار  دلار پول نقد اشاره کرد. به گفته دادستانی این پول ها در بسته هایی در کمد، لباس ها و انبار پنهان سازی شده بود.

نیروهای اف بی ای گفته اند در این بازرسی یک دستگاه خودروی مرسدس بنز لوکس نیز در این بازرسی کشف کردند که در پارکینگ منزل منندز پارک بود. علاوه بر این، شمش های طلا به ارزش ۱۰۰ هزار دلار نیز در این خانه کشف کردند.

براساس این لایحه اتهامات، از منندز و همسرش خواسته شده بود از بسیاری از دارایی های خود از جمله خانه شان در نیوجرسی صرف نظر کنند.

قرار است ممندز و همسرش و سه متهم دیگر در ۲۷ سپتامبر در دادگاه فدرال منهتن نیویورک محاکمه شوند.

نامبرده حداقل در طی یک دهه اخیر بارها از طرف فرقه رجوی به عنوان نماینده حامی معرفی شده و در برنامه های این فرقه شرکت کرده است.

رابرت منندز نمونه‌ای از حامیان وفادار آیپک و صهیونیست‌ها هست که در طی سال های گذشته مریم رجوی به جهت حمایت آنان بر خود بالیده است. آخرین بار ۲۴ تیرماه ۱۴۰۲، مریم رجوی در گفت و گو با وی درباره ایجاد آشوب و تلاش برای تحریم های بیشتر ملت ایران صحبت کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=42070

نوشته های مشابه

04دسامبر
آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا

آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند

04دسامبر
شما در عمل ثابت کردید که توانمند هستید
مدیر عامل انجمن نجات به جداشده‌های فرقه رجوی در آلبانی

شما در عمل ثابت کردید که توانمند هستید