• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
سفرنامه فراق

افشای راز قتل احمد رازانی در سال ۱۳۸۹ + فیلم

  • کد خبر : 39120
  • 26 آوریل 2023 - 13:37

پایگاه خبری-تحلیلی فراق در سلسله ویدئوهای اختصاصی که برای اولین بار منتشر می‌شود، تلاش‌های عاشقانه برای نجات‌ اسیران فرقه رجوی را تقدیم نگاه‌های پاک و دل‌های پندپذیر می‌کند.

به گزارش فراق، این پیام‌های تصویری ارزشمند، مخاطب را به دوران حضور خانواده‌ها در پشت حصارهای «اشرف» در کشور عراق برده و او را با تلاش برای وصال بین عاشق و معشوق آشنا می کند؛ پیام هایی پر از مهر و اشتیاق دیدار که با آه و ناله آغشته شده و دل هر بیننده‌ای را به لرزه می اندازد.

در این قسمت پیام یکی از خانواده‌های اسیران در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۸۹ را می‌بینید که به دنبال انتشار خبر قتل احمد رازانی توسط رجوی از کنار سیاج‌های اشرف ضبط شده است. لازم به توضیح است در این فیلم دختر آقای عیسی آزاده و خواهر رضا اسلامی هم حضور دارند که خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی خود توانستند صدای پر مهر خانواده را به گوش عزیزان خود رسانده و آن ها را از سیاه چاله های زندان رجوی نجات دهند. همچنین در این فیلم سندی دیگر از برخورد عاطفی خانواده ها با اسیران فرقه رجوی و نصحیت دوستانه به آن ها را مشاهده می‌کنید که رجوی‌های خائن، همیشه آن را کتمان می‌کنند.

در پی تهدید مسعود رجوی در همان تاریخ مبنی بر این که در صورت تنگ شدن عرصه بر آن ها، اقدام به قتل عام نیروهای داخل اشرف خواهد کرد، اولین قسمت از این نمایشنامه روی صحنه رفت و سرکردگان این فرقه پس از آن که حضور ده ماهه خانواده‌های نیروهای گرفتار در پادگان اشرف، منجر به فرار چند تن از اعضای ناراضی این پادگان شد،‌ اقدام به مغزشویی گسترده اعضای فرقه کردند تا از خانواده‌های خود که پشت درهای پادگان اشرف در انتظار دیدار و آزادی فرزندان‌شان هستند برائت بجویند اما شکست این سیاست و گسترش اعتراضات داخلی در این پادگان، سرانجام منجر به قتل یکی از اعضای ناراضی توسط سرکردگان این فرقه شد.

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن ماجرا این بود که صبح پنج شنبه ۲۷ آبان جنازه مقتول توسط چند تن از اعضای سازمان به بهداری در خروجی پادگان منتقل شد و سران فرقه در پادگان اشرف اعلام کردند نامبرده خودش را به‌وسیله طناب در آشپزخانه حلق‌آویز کرده است. پزشک عراقی بیمارستان پس از معاینه اولیه اعلام کرد که علت فوت وی خودکشی نیست و از صدور جواز دفن خوداری کرده و جسد مقتول را جهت کلبد شکافی به بغداد منتقل کرده‌اند.

خانواده‌های متحصن در برابر پادگان اشرف که ده ماه است به امید دیدار با فرزندان خود به انتظار نشسته‌اند از شنیدن این خبر بسیار ناراحت و برآشفته شدند ضمن این که نفرات جدا شده که برای کمک به سایر اسرای فرقه رجوی در جمع خانواده‌ها حضور دارند از این اتفاق بسیار متأثر شدند.

در همین رابطه یکی از نفرات جدا شده که با احمد رازانی آشنایی داشته اعلام کرد: «احمد اهل لرستان و از نفرات قدیمی سازمان بود و به‌خاطر این که انقلاب مریم (ازدواج نامشروع مسعود و مریم رجوی) را قبول نداشت مدت‌ها تحت برخورد بود، ضمن این که او علاقه زیادی به خانواده‌اش داشت و همین امر نقطه ضعف او و علامت بریدگی تلقی می‌شد.»

وی افزود: او دو فرزند دو قلو به نام‌های بهرام و شهناز دارد که سران گروهک تروریستی منافقین آن‌ها را از خارج کشور به بهانه دیدار با پدر به عراق آورده و به اجبار در پادگان اشرف نگهداری می‌کنند و اجازه خروج به آن‌ها نمی‌دهند.

اخبار به دست آمده از داخل پادگان اشرف حاکی بود که فرقه رجوی تمامی افراد داخل پادگان را به شدت تحت فشار قرار داده تا نسبت به خانواده‌های خود ابراز انزجار کرده و طی گزارشاتی که به مسوولان خود تحویل می‌دهند آنان را مورد تهمت و ناسزاگویی قرار دهند و هر عضو موظف است در گزارش خود خانواده‌اش را با زشت‌ترین الفاظ معرفی کرده و از وجود آنان ابراز تنفر کند.

افرادی که نسبت به خانواده خود اظهار علاقه نشان بدهند و یا حاضر به نوشتن گزارش کتبی و ناسزا گویی به آن‌ها نشوند تحت شدیدترین فشارهای روانی قرار گرفته و حتی بازداشت و بازجویی و تهدید به قتل می‌شوند و درباره مقتول احمد رازانی هم همین اتفاق افتاد و مسوولان فرقه بعد از ناامید شدن از فشارهای وارده بر وی و مطمئن شدن از این که او به‌طور کامل مغزشویی نمی‌شود اقدام به قتل او کرده و تلاش دارند هم‌چون عادت دیرینه خود با وارونه جلوه دادن قضایا مسوولیت را متوجه خانواده‌ها کنند.

مسوولان بالای فرقه تروریستی رجوی بارها عنوان کرده بودند که باید کاری کنند تا هر چه زودتر از شر خانواده‌های متحصن خلاص شوند زیرا که حضور آنان در بیرون از قرارگاه و شنیده شدن صدای آن‌ها تأثیرات زیادی روی اعضای داخل پادگان گذاشته است.

دانلود

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=39120

نوشته های مشابه

24اکتبر
دنیایم به توبند است + فیلم
30آگوست
ما ملاقات می‌خواهیم
برشی از مستند «چشم انتظار»

ما ملاقات می‌خواهیم