• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023

مسبب اصلی وضعیت اسف بار ساکنان کمپ لیبرتی چه کسی می باشد؟‏

  • کد خبر : 3870
  • 22 سپتامبر 2015 - 10:40

مسبب اصلی وضعیت اسف بار ساکنان کمپ لیبرتی چه کسی می باشد؟‏

همانطور که همگان مطلع هستند سازمان فرقه گرای مجاهدین بعد از اینکه بر اثر فشار های سازمان های بین المللی و ارگانهای حقوق بشری و تلاش بی وقفه خانواده های شریف نیروهای گرفتار در عراق و فعالیت های افشاگرانه و حقوق بشری منتقدان و جداشدگان از سازمان مجبور شد قلعه استراتژیکی اشرف را تخلیه کرده و بقول مریم رجوی رییس جمهور مادام العمر و برگزیده شوهر فراری اش به توصیه خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا حاضر شد تا با انتقال نیروهای سازمان به کمپ لیبرتی موافقت کند ؛ مستمراً توسط دستگاه تبلیغاتی و دروغپرداز خودش اعلام می کند که لیبرتی زندان هست و ساکنان لیبرتی در محاصره پزشکی و غذایی و دارویی و غیره هستند و امنیت ندارند و و از این قبیل حرفها؛ ولی هیچگاه سران فرقه رجوی و بطور خاص رهبری سازمان نیامده است و بگوید که مسبب اصلی این وضعیت بحرانی و بسیار وخیم چه کسی می باشد.

 البته سران فرقه رجوی همواره در فرا فکنی های خود مقامات دولت عراق را مقصر می دانند و می گویند که دولت عراق کمپ لیبرتی را در محاصره قرار داده است ولی واقعیت صد هشتاد درجه عکس آنر نشان می دهد و در حقیقت محاصره کننده اصلی نیروهای گرفتار سازمان در کمپ لیبرتی خود شخص رجوی می باشد . حال برای روشنتر شدن این موضوع؛ وقایع و اتفاقاتی که تا به امروز رخ داده است را مروری کوتاه می کنیم تا مشخص شود که چه کسی مسبب اصلی چنین شرایطی در کمپ لیبرتی عراق برای ساکنان آن می باشد

همانطور که همگان مطلع هستند بعد از سرنگونی حکومت صدام حسین دولت عراق همواره خواستار خروج کامل سازمان از عراق می باشد و سران فرقه رجوی همواره نه تنها با آن مخالفت کردند بلکه با تحریک نیروهای عراقی و گروههای تروریستی در عراق با درگیری های زیادی شدند و بعد هم همینطور که همگان شاهد بودیم تعدادی از نیروهای سازمان به بهانه حفظ اشرف و حفظ اموال اشرف و اصرار بر ماندن در عراق کشته و زخمی شدند ؛ که سرانجام سران فرقه کمپ اشرف را تخلیه کامل کردند. البته قبل از اینکه اشرف را تخلیه کامل کنند مریم رجوی همواره خط برگشت به اشرف را دنبال می کرد و می گفت اشرف امن تر از کمپ لیبرتی می باشد ولی بعد از حمله تروریستی به کمپ اشرف و کشته شدن بیش از هفتاد تن از نیروهای سازمان ؛ بدون اینکه مریم رجوی عذرخواهی کند این خط را کنار گذاشته و درخواست های غیر واقعی نظیر : اعزام کلاه آبی های سازمان ملل متحد برای تامین امنیت کمپ لیبرتی را نمود و یا اینکه در خواست برگرداندن ده درصد از سلاحهای انفرادی و گروهی را از دولت آمریکا مطرح کرد.

در حالیکه مقامات دولتی عراق و کمیساریای عالی پناهندگان و سازمان های بین المللی و ارگانهای حقوق بشری خواستار خروج کامل ساکنان کمپ لیبرتی از کشور نا امن عراق هستند؛ رجوی نه تنها در امر انتقال نیروهای سازمان از کمپ لیبرتی به کشورهای اروپایی هیچ کمکی نمی کند بلکه همواره از هیچ کارشکنی و سنگ اندازی دریغ نمی کند.

اگر رجوی واقعا به فکر نجات جان نیروهای گرفتار در کمپ لیبرتی عراق هست و معتقد است که آنجا زندان هست و ساکنان لیبرتی در محاصره قرار دارند ؛ پس چرا اصرار بر ماندن در عراق دارد و افراد سازمان که عمدتا مریض و سالمند هستند را چند وقت پیش وادار به اعتصاب کرده بود؟ و چرا در امر انتقال نیروها به کشور های ثالث مخالفت کرده و بعد هم بر فشار های بین المللی به شیوه قطره ای نیروهای سازمان را به کمپ آلبانی می فرستد؟ و اگر نگران جان بیماران هست؛ چرا بجای اینکه آنها را در اولویت اعزام قرار بدهد افراد را به صورت گروه های پانزده نفره دست چین کرده و می فرستد؟ اگر واقعا درد امنیت و آرامش ساکنان لیبرتی را دارید چرا تلاش نمی کنید که هر چه زودتر این نیروها از عراق خارج شوند؟ آیا دولت عراق مقصر این وضعیت اسف بار هست و کمپ لیبرتی را در محاصره قرار داده است یا شما که از خروج نیروهای سازمان جلوگیری می کنید و حاضر نیستید که نیروها با مقامات کمیساریای عالی پناهندگان تماس بگیرند و خواستار خروج خود از عراق گردند؟ و همچنین چه کسی حاضر نیست که این افراد با خانواده‌های خود که اکنون تعدادی از آنها جلوی درب کمپ لیبرتی تجمع کرده اند و خواستار ملاقات حضوری با فرزندان خودشان هستند؟ ملاقات کنند؟ و همچنین چه کسی نیروها را در بی خبری مطلق قرار داده است و نیروهای سازمان را در محدودیت قرار داده و آنها را تحت انواع و اقسام فشار های روحی و جسمی قرار داده است و افراد ناراضی را در خود کمپ لیبرتی در بنگال جدا گذشته تا تغییر کرده واز انتقاد و اعتراض خودشان عقب نشینی کنند؟

حال خوانندگان محترم خودتان قضاوت بفرمایید که آیا دولت عراق و مقامات کمیساریای عالی پناهندگان باعث محاصره و زندانی شدن ساکنان کمپ لیبرتی شده اند یا سران فرقه رجوی هستند که مسبب اصلی این وضعیت بحرانی و بسیار وخیم ساکنان لیبرتی هستند؟

بله خوانندگان محترم ؛ رجوی ها نه تنها در این شرایط بحرانی عراق برای نجات جان نیروهای گرفتار سازمان هیچ تلاشی نمی کنند بلکه با کسانی که برای نجات جان این افراد فراخوان می دهند و کمپین می گذارند مخالفت می‌کنند و با اصرار بر ماندن در عراق می خواهند این نیروها در عراق کشته شوند تا بعد با مظلوم نمایی از کشته شدن این افراد به مقاصد شوم خود برسند.

بنابراین ملاحظه می فرمایید که مقصر اصلی این وضعیت بحرانی و بسیار وخیم ساکنان کمپ لیبرتی کسی به جز شخص رجوی نیست که با توهمات ابلهانه اش و با قدرت طلبی مفرطی که دارد و افکار قرون وسطایی اش؛ بر خط ماندن در عراق و استراتژی شکست خورده و به بن بست رسیده خشونت و ترور اصرار می ورزد.

***علی جهانی ـ ۲۰۱۵/۹/۱۹

منبع: سایت ایران قلم

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=3870

نوشته های مشابه

09مارس
اگر بگویند بچه تو داخل آتش است آنجا هم می‌روم + فیلم
فاطمه پیکانی، مادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی

اگر بگویند بچه تو داخل آتش است آنجا هم می‌روم + فیلم

09مارس
امیدوارم در سال ۱۴۰۲ زندگی نوینی را آغاز کنی
مرتضی محبی، برادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی

امیدوارم در سال ۱۴۰۲ زندگی نوینی را آغاز کنی

06مارس
دولت آلبانی امکانات ملاقات خانواده‌ها را فراهم کند + فیلم
منصور قلی پور، برادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی

دولت آلبانی امکانات ملاقات خانواده‌ها را فراهم کند + فیلم