• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023

اعتراض مادر و خواهر «غلامرضا شکری» به نهادهای حقوق بشری /  آلبانی از انجام تعهدات میزبانی از یک مهاجر سر باز زده

  • کد خبر : 36861
  • 07 دسامبر 2022 - 12:08

 مادر رنج دیده یکی از نجات یافته های فرقه رجوی که فرزندش به صورت غیرقانونی توسط دولت آلبانی بازداشت شده، خطاب به نخست وزیر این کشور نامه نوشت.

به گزارش فراق، خانم زمرد امینی در این نامه به دولت آلبانی یادآور شد که آن ها در توافق باکمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نجات یافته های فرقه رجوی را رسما پذیرفتند و این اعضا نیز تا به حال هیچ مطالبه ای جز یک زندگی آرام و امن دولت و مردم آلبانی نداشتند.

به گزارش فراق، در متن کامل نامه مادر غلامرضا شکری خطاب به «ادی راما» آمده است:

من زمرد امینی مادر غلامرضا شکری از طرف خودم و اعضای خانواده شکایت خود را با شما در میان می‌گذارم.

همانطور که شما و همه ما می دانیم فرزند من را بی گناه به کمپ مهاجران غیرقانونی منتقل و اجازه خروج و تماس به او نمی‌دهند‌. بیش از ۴۰ سال است فرزندم را که اکنون در آلبانی است ندیده ام. او ۳۸ سال در چنگال بی رحم مریم رجوی در عراق گرفتار بود و بعد که آنها را به آلبانی انتقال دادند دولت شما هم اجازه دیدار به ما نداد.

ظاهرا دولت شما حامی این سازمان مخوف و تروریست است چون به خواست آنها عمل می کند. فرزندان ما به صورت غیرقانونی به کشورشما وارد نشدند. دولت آلبانی در توافق باکمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان این افراد را رسما پذیرفت و تا به حال هیچ مطالبه ای جز یک زندگی آرام و امن از شما و دولت و مردم آلبانی نداشته اند. آن ها طی این چند سال در آلبانی کوچکترین خطایی و یا مزاحمتی ایجاد نکرده اند. اگر حضور غلامرضا شکری در کشور شما غیرقانونی است پس چطور اجازه ازدواج با شهروند خودتان را به او داده اید؟ او الان مدت چهارماه است ازدواج کرده. اگر او غیرقانونی وارد کشور شده پس باید تمام اعضای این سازمان از آلبانی اخراج شوند. در آخر از شما درخواست می کنم که وضعیت فرزندم غلامرضا شکری را تعیین تکلیف نمایید. چگونه اقدامات بشر دوستانه شما شامل حال مریم رجوی می شود اما شامل حال کسانی که نخواستند اسیر او باشند نمی شود؟ بی صبرانه منتظرپاسخ از جانب شماهستم.

همچنین مریم شکری، خواهر غلامرضا نیز با انتشار نامه ای خطاب به مجامع بین المللی، خواستار نجات برادرش شد.

به گزارش فراق، وی نوشت: برادرم در کشور عراق توسط کمیساریای عالی پناهندگان ثبت و تحت حمایت آن به آلبانی منتقل شد. لیکن کشور آلبانی از انجام تعهداتش به عنوان کشور میزبان یک مهاجر سر باز زده و برادرم پس از ۷ سال اقامت قانونی در آن کشور حتی کارت شهروندی ندارد و اکنون نیز حدود یک ماه است که بدون هیچ علتی در شرایط غیر انسانی در کمپ مهاجرین حبس شده است و حتی پاسخ مشخصی به وکیل او نمی‌دهند.

ما خواهان اتمام این وضعیت توسط ارگان های حقوق بشری هستیم و انتظار می رود مطابق با قوانین حقوق بشر و بین الملل این وضعیت مورد برسی قرار گیرد.

ترجمه نامه مادر غلامرضا شکری به زبان آلبانیایی در زیر آمده است.

Kërkesa e Nënës Gholam Marzashashkri drejtuar Kryeministrit të Shqipërisë

 Pershendetje dhe pershendetje Kryeministrit te Shqiperise, Z. Edi Rama

 Unë quhem Zamardamini, nëna e Ghalam Marzahashkri, në emër tim dhe familjarëve të mi, po ju paraqes ankesën time nënë, siç e dini ju dhe të gjithë ne, djali im u transferua pafajësisht në kampin e emigrantëve të paligjshëm. dhe e lejuan të largohej dhe ta thërriste. Unë nuk e kam parë djalin tim për më shumë se 40 vjet, i cili ishte i burgosur në kampin Ashraf në Irak dhe tani është në Shqipëri. 38 vjet në kontrollin e pamëshirshëm të Merjemes. Rajavi ishte i bllokuar në Irak dhe kur e transferuan ne Shqiperi qeveria jote e lejoi ta vizitoje.Me sa duket qeveria jote e mbeshtet kete organizate te tmerrshme dhe terroriste sepse ben cfare te duan.Femijet tane nuk kane hyre ilegalisht ne vendin tend.Ai i ka pranuar zyrtarisht keta njerez. Dhe deri tani nuk kane kerkese nga ju,qeveria dhe populli i Shqiperise pervec nje jete te qete dhe te sigurt.Nuk kane bere as gabimin me te vogel apo trazire ne Shqiperi gjate ketyre pak viteve.Nese prezenca e Gholamz Shakrit eshte e paligjshme ne vendin tuaj, atehere si e keni lejuar te martohet, ai ka kater muaj qe eshte i martuar, nese ka hyre ilegalisht atehere te gjithe anetaret e kesaj organizate duhet te debohen nga Shqiperia.

  si e përfshin veprimet tuaja humanitare situatën e Maryam Rajavit dhe të robërve në kampin e tij, por nuk përfshin situatën e atyre që nuk donin të kapeshin?

 Pres me padurim pergjigjen tuaj

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36861