• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023

ویدئو ৷ افشاگری عضو نجات یافته از فرقه رجوی از شیوه‌های فریب جوانان در اغتشاشات

  • کد خبر : 36019
  • 15 اکتبر 2022 - 10:32

عضو تازه نجات یافته از فرقه رجوی از شیوه‌های فریب و تشویق جوانان در ایران به منظور اغتشاشات و انجام عملیات‌های تروریستی افشاگری کرد.

به گزارش فراق، حمید آق‌آتابای که با شجاعت تمام ماه گذشته توانست حصارهای اسارت ذهنی در فرقه تروریستی را درهم شکسته و خود را نجات دهد طی گفت و گویی با مدیر اجرایی «انجمن آسیلا» از دستورالعمل های عجیب فرقه برای ارتباط گیری با جوانان داخل ایران گفت که بسیار قابل تامل است.

آتابای که از زمانی که سرباز جنگ ایران و عراق بود به اسارت مجاهدین خلق درآمد، شش سال آخر حضور در تشکیلات در خاک آلبانی را به فعالیت در ارتش مجازی مجاهدین خلق گذراند. او با نام، سن و محل سکونت غیر حقیقی اقدام به جذب نیرو در میان کاربران توییتر، تلگرام و واتساپ می‌کرد. او که اکنون ۵۵ سال دارد، به هنگام ارتباط گرفتن با سوژه ها همواره خود را ۳۰ ساله معرفی می‌کرد.

وی شرح جالبی از آغاز ارتباط گیری با جوانان ناراضی در شبکه های اجتماعی می‌دهد. از خطاب قرار دادن شخص در گروه، تا تعارفات و ابراز لطف‌های مهربانانه در مکالمه خصوصی با فرد تا پرسیدن از وضعیت آب و هوای شهر محل سکونت فرد، همه بخشی از فرایند عملکرد ارتش سایبری برای گام‌های اولیه جذب نیرو است. او تاکید می‌کند که ابدا خود را به عنوان عضو مجاهدین خلق معرفی نمی‌کرد. ظاهرا تشکیلات از نفرت ملت ایران از خود با خبر است.

عضو تازه نجات یافته، هیچ گاه برای کار در منطقه استان و شهر زادگاه خود سازمان دهی نمی‌شد چون همواره خطر ارتباط گرفتن با خانواده برای تشکیلات وجود داشت. بنابراین اگر چه آتابای از ترکمن‌های استان گلستان بود او را در گروه های استان کهکیلویه و بویراحمد و استان یزد سازمان دهی کرده بودند. با این وجود، اگر عضو دیگری از ارتش سایبری در حال مکالمه با فرد ترکمنی بود آتابای موظف بود برای حال و احوال پرسی به زبان ترکمنی به همکار خود کمک برساند.

در آغاز رابطه با سوژه شکار، صرفا دوستانه تلقی می‌شود تا گام بعدی که از مشکلات فرد سوال می‌شود و شکارچی همه مشکلات خرد و ریز فرد را به سیاست‌های حکومت ایران نسبت می‌دهد. او در عین حال سعی می‌کند سنگ صبور فرد مورد نظر باشد. در مرحله بعد نیروی سایبری با اعلام خبری از اعتراضات در شهر خود که در بیشتر مواقع حقیقی نیست، با استفاده از تصاویر فیک، سعی می‌کند مکالمه را به سوی مسئله اعتراض عملی بکشد و از طعمه خود طلب خبری مشابه کند.

در گام بعد سوژه مورد نظر تعیین تکلیف می‌شود. با فرستادن ویدئویی چند ثانیه‌ای از فعالیت کانون‌های به اصطلاح شورشی که در سیمای مقاومت منتشر شده است، فرد را محک می‌زنند. آتابای شهادت می‌دهد که در این مرحله اغلب افراد سیمای آزادی را نمی‌شناسند. بسیاری از سوژه‌ها با دیدن تصاویر این جمله را می‌گفتند: «آقا من اینکاره نیستم.» آتابای تخمین می‌زند که از هر چندصد سوژه تنها یک نفر ممکن بود از فعالیت‌های کانون‌های شورشی استقبال کند. در تجربه شخصی خود او در طول شش سال کار در مزرعه ترول‌ها، تنها یک نفر در تور تشکیلات افتاد.

در صورتی که نیرو می‌پذیرفت که در گام بعدی به اندازه نوشتن یک کف دست و تصویر برداری از خود با فرقه رجوی همراه شود، فرماندهان رده اف یا معاون اف وارد عمل می‌شدند. آن‌ها که پیش از این از طریق مانیتورهای بزرگ موجود در اتاق کار اعضای مجاهدین از ریز مکالمات اعضا با طعمه‌ها با خبر هستند باقی روند گفتگو را در دست می‌گیرند و فرد را برای مراحل بعدی فعالیت‌ها همچون دیوار نویسی، آویزان کردن عکس مریم و مسعود رجوی تشویق می‌کنند. مراحل بعد آماده سازی فرد برای به آتش کشیدن عکس مقامات ایران و مکان‌های مختلف و نهایتا ساخت بمب‌های دست ساز است که همگی توسط افرادی چون فرمانده آتابای، تراب صباحتی، پی‌گیری می‌شود.

در پاسخ به سوال حیرانی درباره چگونگی پرداخت دستمزد به خرابکاران تولید شده توسط فرقه رجوی، آتابای از مبالغی بین پنجاه تا صد هزار تومان برای چسباندن عکس روی دیوار سخن می‌گوید که در تشکیلات تحت عنوان «شارژ» به فرد پرداخت می‌شود. هرچند که او موردی را به خاطر می‌آورد که در محفل‌ها شنیده بود که برای آویزان کردن عکس مریم و مسعود رجوی از یک پل، سازمان مبلغ ۶۶ میلیون تومان برای دو جوان شارژ کرده بود که نهایتا دستگیر شدند.

محمد حمید آق آتابای در پایان از جوانان و نوجوانان ایرانی می‌خواهد که فریب عوامل مجاهدین خلق را نخورند. او جوانان را خطاب قرار می‌دهد: «من اگر بچه داشتم یا نوه داشتم شاید اندازه شماها بود. گول مجاهدین را نخورید. اگر این‌ها وطن پرست بودند دست و پای پمپئو را نمی‌بوسیدند. آنها هیچ وقت برای ایران دل نسوزاندند. جای رجوی مطلقا در ایران نیست.»

حسن حیرانی، مدیر انجمن آسیلا در پایان هدف از این گفت و گوها را آگاهی بخشی به جوانان ایرانی در هنگامه پیگیری مطالباتشان، بیان کرد و ضمن آرزوی پایندگی برای ایران از افراد معترض خواست که مراقب باشند در دام گروه‌های مافیایی مثل فرقه رجوی نیفتند.

حمید محمد آق آتابای که حدود یک ماه است از فرقه مجاهدین خلق بیرون آمده، وی سال ۱۳۹۵ تا زمان خروجش در بخش به اصطلاح اجتماعی تشکیلات در کمپ مانز مشغول به فعالیت بود.

این ویدئو را ببینید و برای دوستان و آشنایان خود نیز ارسال کنید.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36019

نوشته های مشابه

02نوامبر
پرسیدن از وضعیت مسعود رجوی ممنوع بود / افراد گرفتار در فرقه رجوی فرار کنند و زیبایی‌های دنیا را ببینند + فیلم
10سپتامبر
«آسیلا» خاری در چشم فرقه رجوی شده است + فیلم
گفت‌و‌گوی سیمای فراق با رضا مزگی‌نژاد

«آسیلا» خاری در چشم فرقه رجوی شده است + فیلم