• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
تاکید سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا بر لزوم شناسایی فرقه رجوی در فهرست سازمان‌های تروریستی

غرب، استاندارد دوگانه در برخورد با تروریسم را متوقف کند

  • کد خبر : 35625
  • 31 آگوست 2022 - 13:12

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با صدور بیانیه‌ای نوشت: ما به عنوان قربانی تروریسم از کشورهایی که به اعضای گروه‌های تروریستی مانند فرقه رجوی پناه داده و فعالیت آنها را آزاد گذارده اند، انتظار داریم اعمال استاندارد دوگانه در برخورد با تروریسم را متوقف کنند.

به گزارش فراق، در این بیانیه که به‌مناسبت سالروز شهادت رئیس جمهوری و نخست وزیر پیشین کشورمان به‌دست فرقه رجوی و در تعدادی از نشریات ایتالیایی منتشر شد، آمده است: هشتم شهریور ۱۳۶۰ سالروز یک جنایت بزرگ تروریستی شوم علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران است. ملت ایران هر ساله در این روز خشم و نفرت خود را از تروریسم ابراز و بر ضرورت همبستگی در مقابله با تروریسم اعلام و تاکید می‌کند. در این تاریخ شهیدان رجائی و باهنر رئیس جمهور و نخست وزیر منتخب ایران در پی حادثه تروریستی به شهادت رسیدند. گروه‌ تروریستی منافقین قبلاً هم در جنایتی مشابه با انفجار محل حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیرماه ده‌ها نفر از مسئولین سیاسی، قضایی، حزبی و شهروندان بیگناه را به خاک و خون کشید.

این بیانیه می‌افزاید: فرقه تروریستی رجوی (سازمان مجاهدین خلق ایران (MKO)) که متحد صدام حسین دیکتاتور عراق بود با خیانت به ملت ایران ۸ سال و کنار این رژیم ظالم علیه ملت خود جنگید و بیش از ۱۷ هزار ایرانی اعم از مسئولین و نمایندگان مجلس، نیروهای نظامی و انتظامی و هزاران شهروند عادی را قربانی اهداف تروریستی شوم و ضد انسانی خود کرد. نقش عناصر سازمان منافقین در ترور دانشمندان هسته‌ای با هدایت سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی علیه ایران کاملاً علنی و اثبات شده است.

این در حالی است که این گروه خشن تروریستی، هیچ گونه مقبولیتی نزد مردم ایران و حتی سایر گروه‌های مخالف و اپوزیسیون ایران در خارج نداشته و انزجار فراگیری به  دلیل اقدامات تروریستی خشونت‌بار غیر انسانی و وحشیانه آنها در میان ملت ایران و سایر افراد آزاد اندیش مشاهده می‌شود.

امروز جهان ایران را به عنوان یک کشور خط مقدم در مبارزه با تروریسم می‌شناسد. جهان در شکست داعش مدیون ایران است؛ ایران در کنار متحدین خود در عراق و  سوریه در مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های خشن تروریستی ایستاد و آنها را شکست داد. ایران علیرغم نقشی که در شکست داعش و تروریسم تکفیری ایفا کرد، خواهان تقدیر و تجلیل  نیست، ما مطابق اصول ارزشهای ملی و اخلاقی خود عمل کرده ایم، اما به عنوان قربانی تروریسم از کشورهایی که به اعضای گروه‌های تروریستی مانند منافقین پناه داده و فعالیت آنها را آزاد گذارده اند، انتظار داریم اعمال استاندارد دوگانه در برخورد با تروریسم را متوقف کنند.

حقوق بشر و ارزش‌های دموکراتیک نباید به عنوان وسیله‌ای برای سرپوش گذاشتن بر حقیقت و چشم پوشی از جنایت تروریست ها و تطهیر آنها مورد استفاده دولت‌ها قرار گیرد. دموکراسی به مفهوم آزادی تروریست‌ها در کشورهای غربی نیست.

با حمایت از تروریسم برای انجام خیانت و جنایت در سایر کشورها دموکراسی و آزادی محقق نمی‌شود. اجازه به تروریست ها برای فعالیت آزادانه علیه دولت و ملت ایران، مفهوم ارتقاء حقوق بشر و آزادی بیان ندارد، بلکه نقض صریح و عیان آن است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرده است: تروریسم را نمی‌توان به خوب و بد تقسیم کرد. اروپا اگر می‌بیند که اعتبارش در جهان آسیب دیده به خاطر تناقضی است که در دفاع از تروریست ها و پشتیبانی از آنها دارد. این امر با دموکراسی و حقوق بشر سازگاری ندارد.

دولت و مردم ایران از ملت بزرگ و متمدن و دولت دوست ایتالیا، انتظار دارد ضمن تروریست برشمردن سازمان سفاک مجاهدین، از فعالیت‌های آنها در پوشش‌های کاذبی مانند آزادی، دفاع از حقوق بشر و حمایت از مردم ایران جلوگیری نماید و مانع فعالیت این گروه در ایتالیا علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم دوست آن بشود.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=35625