تاریخ : سه شنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۱ Tuesday, 4 October , 2022
بازخوانی جنایت‌های فرقه رجوی

نشستن بر سر سفره صدام حسین و آتش گشودن به سوی مردم ایران

  • کد خبر : 35443
  • 14 آگوست 2022 - 10:46

سازمان مجاهدین خلق ایران که روزی برای نجات مردم ایران از استثمار آمریکا پا به میدان مبارزه گذاشته بود، بر اثر نفوذ ایدئولوژی‌های التقاطی چنان به انحراف افتاد که در تاریخی‌ترین لحظات ایران بر سر سفره صدام حسین نشست و به سوی مردم ایران آتش گشود.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، سازمان مجاهدین خلق (فرقه رجوی) از جمله گروه‌‌‌‌‌‌های تروریستی شناخته شده در جهان است که از ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰، حیات خود را در مبارزه مسلحانه با مردم ایران تعریف کرد و به ترور در سالهای ابتدای دهه شصت پرداخت که براساس آمارها بیش از ۱۷ هزار نفر از شخصیت‌های سیاسی و مردم عادی به دست عوامل این گروه به شهادت رسیدند.

عملیات مرصاد که این سازمان تروریستی از آن با نام فروغ جاویدان نام می‌برد بخش دیگری از اقدامات ضد ایرانی فرقه رجوی بود که در واپسین روزهای جنگ تحمیلی و در استان کرمانشاه به‌وقوع پیوست و اعضای این گروه با کمک تسلیحاتی غرب و ارتش بعثی، تجاوز گسترده‌ای به ایران اسلامی داشتند که در این تهاجم انواع و اقسام جنایات را در حق مردم استان کرمانشاه و رزمندگان حاضر در این منطقه روا داشتند.

در خاطرات مادر شهید سیدمهدی رضوی، از شهدای عملیات مرصاد آمده است که سید مهدی در گردان مسلم لشکر ۲۷  و در منطقه اسلام‌آباد غرب بود که به شهادت رسید. منافقین سفّاک چشم‌هایش را در آورده بودند، گوشهایش را بریده بودند و آنقدر به فکش ضربه زنده بودند تا فکش خرد شده بود و پوستش را کنده بودند و بدنش را سوزانده بودند. زمانی که پیکرش را برای ما آوردند اجازه ندادند او را ببینم ولی بعدا فیلم پیکرش را دیدم.

نوشین شریفی کودک سه ساله اهل اسلام‌آباد غرب، خردسال‌ترین شهید جنایت‌های منافقین در سال ۱۳۶۷ است که در تهاجم نیروهای رجوی در روز سوم مرداد بر اثر اصابت گلوله مستقیم در مقابل چشم مادرش به شهادت رسید. اوج رذالت منافقین در ترور زنان و کودکان بی‌دفاع بود. ۲۰ تن از شهدایی که توسط منافقین در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسیدند از زنان و کودکان بوده‌اند.

جانشین فرمانده تیپ مسلم ‌ابن عقیل در عملیات مرصاد درباره جنایات فرقه رجوی گفت: حضرت امام راحل(ره) بعد از این عملیات فرمودند ما هنوز روزها، ماهها و سالهای سخت‌تری را در پیش داریم و این سخن امام درست از آب درآمد زیرا ما شاهد بودیم یک عده دشمن تکفیری به نام اسلام در عراق و سوریه دست به جنایت زدند.

سردار جلیل کیانی با بیان اینکه رجوی ها تعدادی از بیماران را که در بیمارستان اسلام‌آباد غرب جا مانده بودند به شهادت رساندند بیان کرد: در میدان امام خمینی(ره) شهر اسلام‌آباد غرب با صحنه غریبی روبرو شدیم، تعدادی از مردم محلی شهر به‌دلیل عدم همکاری با آن ها، اعدام شده بودند.

فتح‌اله حقیقی، یکی از رزمندگان دفاع مقدس درباره جنایت فرقه رجوی در بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: مزدوران رجوی مردم و رزمندگان مجروح و بی‌دفاع را که در بیمارستان بستری بودند روی هم در داخل حیاط جمع کردند و آنها را به رگبار بستند و سپس در حالی که تعدادی از آنها هنوز زنده بوده، آنها را آتش زدند که بعدها فهمیدیم خیلی از نیروهای رجوی از نیروهای بازمانده و آموزش دیده ساواک بوده‌اند.

شهید صیاد شیرازی در خاطرات خود در رابطه با عملیات مرصاد روایت کرده است: کاروان رجوی عصر روز سوم مرداد به راه افتاد. از تنگه پاتاق وارد خاک ایران شدند. به کمک ارتش عراق موفق شدند خط اول را بشکنند و با حمایت نیروهای هوایی صدام پیش بیایند. از سرپل‌ذهاب نیز گذشتند و موفق شدند شهر کرند را تصرف کنند. رجوی خود نیز با خودروی ضدگلوله با آنان می‌آمد. برخلاف تصورشان مردم اسلام‌آباد غرب با گاو و گوسفند به استقبالشان نیامدند بلکه با داس و تبر از خانه و کاشانه‌اشان دفاع کردند. هر چند شهر سقوط کرد، اما مجاهدان خلق، چنان زهر چشمی از خلق خدا گرفتند که صدام در تمام جنایت هشت ساله‌اش نکرده بود. مردم اسلام‌آباد اولین و آخرین محکومان حکومت رجوی بودند. سازمان مجاهدین خلق ایران که روزی برای نجات مردم ایران از استثمار آمریکا پا به میدان مبارزه گذاشته بود، بر اثر نفوذ ایدئولوژی‌های التقاطی چنان به انحراف افتاد که در تاریخی‌ترین لحظات ایران بر سر سفره صدام حسین نشست و به سوی مردم ایران آتش گشود. این چنین بود که مردم ایران آنان را منافق نامیدند. آن شب در حالی که آنان در اسلام‌آباد، در بیمارستان امام‌ خمینی(ره) مجروحان را قتل عام می‌کردند، رادیوشان به مردم کرمانشاه نوید می‌داد که فردا به سوی آنان می‌آیند.

سردار جلیل کیانی، جانشین فرمانده تیپ مسلم ‌ابن عقیل در عملیات مرصاد با اشاره به اینکه منافقین در برابر عدم همکاری مردم با آنها دست به جنایات گسترده‌ای زدند که این جنایات از روز دوم تجاوز به ایران به‌دلیل عدم همکاری گسترده مردم با آنها بیشتر شده و شمار شهدا افزایش یافته بود بیان کرد: با لطف خدا و همکاری و همدلی مردم به‌ویژه در منطقه اسلام‌آباد غرب به سمت کرند غرب و از کرند غرب به سمت سرپل‌ذهاب تمام نقشه‌های شوم دشمنان خنثی شد و بسیاری از مردم اهل‌ حق منطقه توسط رجوی ها مجروح شدند و در منطقه ازگله و باویسی نیز برداران اهل سنت خوش درخشیده و یک تجمع بسیار زیبا از حضور همگانی همه طوایف و اقوام مذهبی وجود داشت که به لطف خدا شاهد یک پیروزی بزرگ در منطقه بودیم.

یکی از رزمندگان دفاع مقدس با اشاره به اینکه در طول 70 سال زندگی هیچ موجودی درنده‌تر و بی‌رحم‌تر از رجوی سراغ ندارم زیرا از هیچ جنایتی در حق مرد، زن و کودک ما فروگذاری نکرد، گفت: منافقین هر نیروی سپاهی را مشاهده می‌کردند به شدت وی را شکنجه کرده و بعد به شهادت می‌رساندند و در عملیات مرصاد درگیری ما در اسلام‌آباد غرب با منافقین تن به تن بود.

 فتح‌اله حقیقی با بیان اینکه مزدوران رجوی زنان و کودکان را که در حال خروج از شهر بودند به رگبار گلوله بستند و بیش از هزار نفر را در این منطقه به شهادت رساندند بیان کرد: نیروهای رجوی مردم عادی شهر را در سه راهی اسلام‌آباد غرب که در حال خروج از شهر بودند در شب به واسطه چراغ نورافکن شناسایی می‌کردند و بعد به رگبار می‌بستند.

به نوشته تسنیم، خدامراد نجفی، معاون گردان حر تیپ ۱۲۷ مقداد با اشاره به اینکه چون مردم داخل شهر بودند و مزدوران رجوی از مردم عادی به عنوان سپر دفاعی خود استفاده می‌کردند، درگیری مستقیم در داخل شهر اسلام‌آباد غرب بسیار سخت بود گفت: مزدوران رجوی حدود ۱۸ نفر از نیروهای نانوایی که برای رزمندگان اسلام نان پخت می‌کردند و یکی از آنها هم کرولال بود در گونی‌های دربسته گذاشتند و سپس آنها را از سقف سوله نانوایی آویزان کردند و به رگبار بستند و همگی را به شهادت رساندند.

رویه گروه تروریستی داعش و سازمان مجاهدین خلق که عامل قتل عامل و ترور بی‌گناهان بسیاری بوده‌اند و از هیچ جنایتی حتی سوزاندن انسان‌های ‌زنده و سر بریدن آن‌ها دریغ نکرده‌اند، گویای شباهت این دو گروه به یکدیگر است.

اکنون منافقین از سوی رژیم غاصب اسرائیل، آمریکا و عربستان سعودی حمایت می‌شوند، موضوع مهمی که جوانان باید از آن مطلع بوده و بدانند مزدوران رجوی چه مسیری را پیمودند که حالا در دامن دشمنان نظام جا گرفته‌اند. متأسفانه در تشریح جنایات مزدوران رجوی برای جوانان و نوجوانان کم‌کاری شده به همین دلیل نیز مقام معظم رهبری در فرمایشات خود موضوع عوض‌نشدن جای جلاد و شهید باهم را متذکر شدند.

هرچند افکار عمومی دنیا و حتی کشور ما امروز داعش را به عنوان خشن‌ترین و بی‌رحم‌ترین گروه تروریستی می‌شناسد، اما تاریخ نشان می‌دهد که در گذشته‌ای نه چندان دور ایران نیز درگیر خشونت‌هایی مشابه عملکرد داعش و حتی در برخی موارد بسیار وحشیانه‌تر بوده است.

داعش از روش‌های عجیب سوزاندن در قفس، زنده آتش زدن  برای کشتن استفاده می‌کرد. هر دو گروه حتی در برخی اقدامات عیناً منطبق بر هم عمل کرده‌اند که فقط یک نمونه آن را می‌‌توان در صحنه مرصاد مشاهده کرد. منافقین در جریان مرصاد وارد بیمارستانی در کرمانشاه شده و مخالف با همه قوانین عرفی و بین‌المللی رزمندگان مجروح و تحت درمان را در حیاط بیمارستان قتل‌عام کردند.

اعضای سازمان در جریان این عملیات دستور داشتند هر جنبنده‌ای را هدف قرار دهند و در مسیر خود حتی مزارع کشاورزی را به آتش کشیدند. حال آنکه داعش نیز در جریان حمله به موصل به قتل عام مجروحین پرداخت و در سوریه و عراق حتی به مزارع، درختان و بناهای تاریخی هم رحم نکرد.

بررسی منافقین در دهه ۶۰ به خوبی نشان می‌دهد که هدف از اقداماتی از قبیل ترور مردم کوچه و بازار در انظار عمومی و روش‌های خشن کشتن فقط به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی بوده است تا مردم به واسطه ترس از کشته شدن، دست از حمایت از انقلاب بردارند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=35443