• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

کشفی مضحک توسط وکیل مغز پوسیده رجوی در دادگاه سوئد / رئیس جمهور سابق ایران برای «حمید نوری» پیام تبریک سامانه‌ای فرستاده است ! + فیلم

  • کد خبر : 33944
  • 09 آوریل 2022 - 12:26

در جلسه هفتادم دادگاه حمید نوری در کشور سوئد، پیامک تبریک نوروز رییس جمهور سابق که به صورت سامانه‌ای برای همه شماره تلفن‌های همراه فعال ایرانی ارسال و در حافظه تلفن همراه نوری هم وجود داشته به عنوان یکی از مستندات وکلای منافقین در این پرونده علیه نوری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گزارش فراق، حمید نوری یک ایرانی است که بیش از دوسال پیش در کشور سوئد بازداشت شده است.

نوری همه این مدت ۲ سال و چند ماه گذشته را در سلول انفرادی به سر برده و از حقوق اولیه یک متهم، مثل حق برخورداری از چشم پزشک برای رسیدگی به وضعیت چشمان ضعیفش یا امکان تماس ابتدایی با خانواده محروم بوده است.

وی همچنین تاکید دارد زمانی که می‌خواسته کیفر خواست تنظیم شده علیه خود را مطالعه کند با ضرب و شتم شدید از سمت ماموران سوئدی روبرو شده است. 

دستگاه قضایی سوئد بر اساس ادعاهای منافقین که مدعی هستند نوری در طول سال های دهه ۶۰ زندانبان آنها بوده او را بازداشت و تاکنون بیش از ۸۰ جلسه دادگاه برای او برگزار کرده است؛ این در حالی است که نوری تاکید می‌کند ۳۰ سال پیش از خدمت در قوه قضاییه ایران استعفا داده و در طول سال‌های گذشته مشغول کار آزاد بوده است.

برگزاری بیش از ۸۰ جلسه دادگاه برای حمید نوری

در جریان بیش از ۸۰ جلسه دادگاهی که برای نوری برگزار شده، رجوی ها به دنبال این بوده‌اند ثابت کنند، نوری در سال‌های دهه ۶۰ مسئولت مهمی در زندان‌های اوین و رجایی شهر داشته و در سال‌های اخیر نیز دارای مسئولیت و ارتباطات گسترده با مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی بوده است.

بر همین اساس در جلسه هفتادم دادگاه نوری، یکی از وکلای منافقین در این پرونده ادعا می‌کند، نوری فرد بسیار مهمی در ایران بوده و با مقامات عالی‌رتبه ایرانی ارتباط مستقیم داشته است.

زمانی که قاضی دادگاه، از وکیل منافقین می‌پرسد دلیلتان برای این ادعا چیست؟ وکیل منافقین با اعتماد به نفس می‌گوید: رئیس جمهور ایران شخصا برای آقای نوری پیام تبریک سال نو ارسال کرده است و سپس تصویر پیام حسن روحانی به تلفن همراهِ نوری را به قاضی و حاضران در دادگاه نشان می‌دهد. چنانچه انگار از یک کشف بزرگ پرده‌برداری کرده است.

حمید نوری با خنده و البته تعجب توضیح می‌دهد، این پیامی است که در سال نو به صورت سامانه‌ای برای همه ایرانیان ارسال شده و ربطی به ارتباط شخصی حمید نوری با حسن روحانی رئیس جمهور سابق ایران ندارد اما وکیل با اصرار تاکید می‌کند: تو به دنبال پنهان کردن ارتباطات خود با مقامات عالی‌رتبه ایرانی هستی! مگر می‌شود رئیس جمهور به همه مردم ایران به صورت شخصی پیام بدهد.

حمید نوری توضیح می‌دهد، این یک پیام شخصی نیست بلکه پیام تبریکی است که از طریق یک سامانه به تلفن همراه همه ایرانیان ارسال شده است.

عجیب اینکه قاضی دادگاه سوئد نیز با بی‌اطلاعی محض از مسائل داخلی ایران، در برابر این ادعای عجیب و خنده‌دار منافقین در حالتی خنثی و بلاتکلیف قرار می‌گیرد.

حالا و بعد از این گاف بزرگ تیمِ حقوقی پشتیبان این پرونده که البته در در طول ۸۰ جلسه دادگاه بارها تکرار شده و همچنین تناقضات فاحشی که در اظهارات شهود این پرونده وجود دارد باید منتظر ماند و دید که واکنش دستگاه قضایی سوئد به این وضعیت چه خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=33944

نوشته های مشابه

17آوریل
فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود
افشای اسنادی از جمع‌بندی نشست‌های غسل هفتگی و عملیات جاری مردان و زنان در فرقه رجوی

فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود

09آوریل
سپیده‌دمِ سپهبد
گذری بر زندگی شهید صیاد شیرازی

سپیده‌دمِ سپهبد