• امروز : چهارشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 April - 2024
خانواده‌های قربانیان فرقه رجوی در استان اردبیل از دادخواهی جداشده های این فرقه حمایت کردند

دادگاه قربانیان فرقه رجوی فرصتی مغتنم برای آشنایی افکار عمومی با آسیب های وارده بر خانواده‌هاست

  • کد خبر : 29185
  • 14 مارس 2021 - 13:40

خانواده‌های قربانیان فرقه رجوی در استان اردبیل با انتشار بیانیه ای از طرح دعوای حقوقی جداشده های این فرقه حمایت کردند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، در متن بیانیه این خانواده ها آمده است: این روزها که به همت جمعی از رهاشدگان از فرقه منحوس رجوی و برخی خانواده ها، دعوایی حقوقی علیه سران این فرقه خیانت کار در دادگستری تهران آغاز گردیده است، اینجانبان (جمعی از خانواده های اعضای گرفتار در فرقه رجوی از استان اردبیل) بر خود لازم دانستیم تا اجمالا ضمن اعلام موضع خود، به نکاتی چند پیرامون مسائل اخیر بپردازیم:

اول- بدین وسیله حمایت تام و مطلق خود از اقدامات حقوقی صورت گرفته و روند جاری در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی و بین الملل تهران را اعلام نموده، ضمن ارج نهادن بر اقدام پسندیده شکات، وکلا و مشاورین مربوطه، مراتب قدردانی و سپاس گزاری خود از مقامات محترم قضایی بابت بذل توجه ویژه به این موضوع و فراهم سازی زمینه های همکاری در جهت احقاق حقوق آسیب دیدگان جنایات و بدرفتاری های فرقه سرکوبگر رجوی را اعلام می نماید.

دوم- برگزاری این دادگاه و ارائه دفاعیات (به تعبیر دقیق تر درد دل ها و زجرهای متحمل شده) از سوی برخی قربانیان و یا اعضای خانواده هایی که همچنان از حق برقراری ارتباط و کوچکترین تماسی محروم مانده اند، داغ کهنه فرونشانده بر سینه خانواده ها را تازه کرد و بیش از هر چیز تبلوردهنده آلام و زجرهایی است که ما (به عنوان خانواده هایی که عزیزان خود را در گروگان این فرقه می بینیم) در طول سال های دور و دراز، در لحظه لحظه زندگی خود با آن زیسته ایم.

دردآور است که به اسم آزادی و انسانیت و به ادعای دفاع از وطن و دین و آیین و خانواده، عزیزان مان را به پستوهای اردوگاه های خود در ناکجاآباد عراق و آلبانی کشانده و در نهایت با سلب بسیاری از بدیهی ترین حقوق انسانی آنها (از حق بر آزادی ارتباط و رفت و آمد گرفته تا حق بر تشکیل خانواده و…)  آنان را به نیروهایی مطیع و ناگزیر تبدیل کرده که هیچ جراتی برای مخالفت با منویات رهبران فرقه برایشان باقی نمی ماند. قطعا در چنین شرایطی صحبت از حق آزادی بیان و ابراز عقیده برای آنان در مخالفت یا موافقت  با تصمیمات سران فرقه، گزافه ای بیش نیست.

سوم- برگزاری این دادگاه فرصت به غایت مغتنمی است تا افکار عمومی و وجدان های بیدار با بخشی از مشکلات و آسیب های روحی (معنوی) وارده بر خانواده های اعضای گرفتار آشنا شوند. به ویژه با توجه به اینکه غالب این خانواده ها سال های سال است که کمترین اطلاعی از عزیزان خود نداشته و دائما در معرض استرس و آسیب های روحی ناشی از اخبار منفی هستند. دادخواهی های مکرر آنان در مجامع ملی و بین المللی نیز -حداقل برای دیدار مختصر باعزیزان خود و کسب اطلاع از وضعیت آنان- به دلایل متعددی منجمله همکاری برخی دولت های مدعی حقوق بشر با سران فرقه و بازی های کثیف پشت پرده سیاست تا بدین لحظه موفقیتی در پی نداشته است. در چنین وضعیتی، خانواده ها لحظه لحظه زندگی خود را با استرس های ناشی از احتمال شکنجه عزیزان خود در نتیجه اختلافات درون سازمانی (شبیه آنچه در دادگاه اخیر مطرح شد)، مرگ و میر ناشی از کرونا و حوادثی از این دست سپری می کنند. و چه چیزی دردناک تر از این که تاکنون هیج راهی برای التیام این زخم های کهنه خود نیافته اند.

چهارم- ضمن اعلام حمایت دوباره از اقدامات حقوقی اخیر و تاکید بر ادامه این مسیر با هدف رسواسازی عاملان جنایات فرقه رجوی، بدین وسیله اعلام می داریم که در اولین فرصت ممکن، اقدام حقوقی با هدف مطالبه خسارات مادی و معنوی وارده ناشی از جنایات و بد رفتاری های فرقه جنایتکار رجوی، -دستکم با هدف آگاه سازی افکار عمومی جهان از جنایات این مدعیان دروغین حقوق بشر- را آغاز نموده و همه ظرفیت های حقوقی ممکن برای پیگیری موضوعات مرتبط با جنایات و بدرفتاری های فرقه را در سطح ملی و بین المللی را به کار خواهیم بست. باشد که همه جانیان و ناقضان حقوق بشر در پیشگاه عدالت به سزای اعمال ننگین خود برسند.

اسامی خانواده های قربانیان فرقه رجوی از استان اردبیل:

ناصر قلی پور     

حسین صمدی

عظیم ارشادی

حسن بشارتی    

برات عبدلی

جلیل ارسی    

علی یوسفی سادات 

فریدون پرورش

صالح نصیری    

زمان مهدی زاده

مطلب نظری    

کیومرث صحبت زاده

محبوب صباحتی     

سمیع ناظری

حاج محمدی

امیر اصلان حسن زاده          

حمداله مستانه           

جواد سلیمان جاه          

حافظ نصرتی        

اسد اسدزاده        

برات ربیعی       

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=29185