• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

آغاز محاکمه مهدی ابریشمچی

  • کد خبر : 2397
  • 10 می 2015 - 8:46

تجمع حمایتی جداشده های سازمان مجاهدین از تصمیم قوه قضائیه فرانسه

(آغاز محاکمه مهدی ابریشمچی)

abrishamchi (1)

آغازمحاکمه مهدی ابریشمچی به جرم پولشویی دردادگاه کیفری پاریس

بالاخره پس از سال ها افشاگری جداشدگان و منتقدین مجاهدین از خلافکاری ها و کلاهبرداری های سازمان مجاهدین در فرانسه، ابرها از پس خورشید کناررقته و قوه قضائیه این کشور پرونده مهدی ابریشمچی، محرم راز مسعودرجوی و نفر دوم سازمان مجاهدین را گشود. مهدی ابریشمچی درتاریخ پنجشنبه ۷ ماه می ۲۰۱۵ به دادگاهی در پاریس فراخوانده شد تا درمورد پولشویی و خلافکاری های مالی سازمان مجاهدین بعنوان مسئول توضیح داده شود.

این تصمیم دادگستری فرانسه ضمنا مشت محکمی به دهان مسعود و مریم رجویست اگر بدانیم مهدی ابریشمچی چه جایگاهی در تشکیلات مجاهدین دارد.

مهدی ابریشمچی از نفرات اصلی سازمان و دست راست رجوی محسوب می شود. وی از زمانی که زنش مریم عضدانلو را درسال ۱۳۶۴ دودستی تقدیم مسعود رجوی کرد، جایگاه ویژه ای در تشکیلات پیدا نمود.

ابریشمچی در تمامی جنایتها وتصمیمات مهم مجاهدین حضورمستقیم وفعال داشته و مسئول تمامی روابط این سازمان با دولت عراق بود. از جمله اقدامات وی در این مسئولیت، ارائه اطلاعات نظامی ایران در دوران جنگ با عراق به ارگان های امنیتی آن کشور بود.

ابریشمچی در تمامی جلسات مذاکرات با صدام حسین در کنار مسعود رجوی حضورداشت واز تمامی اسرارو اطلاعات سازمان باخبراست. در نتیجه این ملاقات ها بود که میلیونها دلار پول نقد از طرف صدام حسین در اختیار سازمان مجاهدین گذاشته شد که ویدیوی این ملاقاتها، بخصوص حول چگونگی قاچاق نفت به خارج از عراق و مقدار سهیمۀ دریافتی از سود ناشی از آن و همچنین دریافت پول نقد از نمایندگان سازمان امنیت عراق در یوتیوب موجود است.

لینک ویدئو در سایت یوتیوب: https://www.youtube.com/watch?v=Ng2XK928r1g

انجمن های جداشده به حمایت از تصمیم دادگاه پاریس دراحضار مهدی ابریشمچی، تجمعی درتاریخ پنجشنبه ۷ ماه می ۲۰۱۵ در میدان سنت میشل پاریس (مشرف به ساختمان دادگاه) برپا کردند که با استقبال وسیع شهروندان فرانسوی روبروشد. بسیاری از این شهروندان ضمن ابراز انزجار از حضور این تروریست ها درخاک فرانسه خواستار اخراج فوری آنان شدند.

اعضای کانون آوا همراه با دیگر کانونهای حقوق بشری جداشده و منتقد با تهیه پلاکارتهایی در این اکسیون شرکت فعال کرده و ازهمکاری دوستان شرکت کننده تشکرمی کنند.

امید است که دادگستری فرانسه فریب شانتاژهای وکلای گرانقیمت مجاهدین را نخورده و عدالت در مورد سرسپرده ترین مهره مسعود رجوی که علاوه بر خلافکاری های مالی، داغ جنایات و شکنجه و آزار هرندای مخالفی در درون سازمان را برپیشانی دارد، اجرا شود و پایه ای برای اجرای عدالت در مورد بزرگترین جانی قرن یعنی مسعودرجوی نهاده شود.

درزیر عکسهایی از اجرای این تجمع و همچنین عکس العمل شهروندان فرانسوی درج می شود:

منبع خبر: کانون آوا

 

DSC_0368 DSC_0371DSC_0379DSC_0373

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=2397