تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ Sunday, 14 August , 2022

«حمیرا محمدنژاد» عضو جدا شده از فرقه رجوی: ۸۰۰ نفر از فرقه رجوی جدا شدند

  • کد خبر : 22343
  • 14 سپتامبر 2019 - 10:04

یکی از اعضای سابق فرقه رجوی از جدا شدن ۸۰۰ نفر از اعضای این سازمان در پی اخراج از عراق خبر داد.
به گزارش فراق، «حمیرا محمدنژاد» عضو جدا شده از فرقه تروریستی رجوی که در حال حاضر مقیم آلمان است، می‌گوید پس از اخراج منافقین از عراق، ۸۰۰ نفر از اعضای از این سازمان جدا شدند.

بر اساس گزارش وبگاه عراقی «اشرف نیوز»، وی گفت: در حقیقت مریم رجوی نتوانست موانع سازمانی را (پس از خروج از عراق) بر اعضا تحمیل کند؛ موانعی مانند شرایط در عراق یا بهانه‌هایی مانند شرایط امنیتی، سیاسی یا اجتماعی. مهمترین این موانع «طلاق سازمانی» بود که تحت عنوان «انقلاب ایدئولوژیک» بر اعضا تحمیل می‌شد.
محمدنژاد افزود: مسعود رجوی قبل از پنهان شدن روابط تمام اعضا با خانواده‌هایشان یا جهان خارج را به بهانه تهدیدات امنیتی و مشکلات سیاسی قطع کرد و این موضوعی بود که خود اعضای تا حدی پذیرفته بودند. عراق تحت حاکمیت صدام برای رجوی یک امتیاز بود، وی توانست به موازات دولت عراق، دولت کوچک نیمه مستقلی برای خود تشکیل دهد که از سرویس اطلاعات و زندان برخوردار باشد.
وی ادامه داد: صدها نفر از جدا شده‌ها به بهانه امنیت و تهدید رهبری سازمان بازداشت و شکنجه شدند، برخی از آنها زیر شکنجه مردند. برخی از این فجایع در گزارش سازمان حقوق بشر مربوط به سال ۲۰۰۵ آمده است. همچنین برخی از جداشده‌ها با دارو کشته شدند یا مرگ آنها با خودکشی اعلام شد.
به نوشته فارس، اخراج منافقین از خاک عراق با وجود حضور ۳۰ ساله این فرقه و نفوذ و ارتباطاتی که حتی در دولت جدید عراق بعد از سرنگونی صدام ایجاد کرده بود، به علاوه حمایت آمریکایی‌ها از این فرقه برای حفظ آنها در عراق و در محیط نزدیک به مرزهای جمهوری اسلامی، امری بسیار پرچالش برای دولت عراق بود که سرانجام به نتیجه رسید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=22343