تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ Sunday, 14 August , 2022

افشاگری نماینده سنای ایالت ویرجینیا: سازمان مجاهدین خلق مستقل از واشنگتن نیست!

  • کد خبر : 22095
  • 01 سپتامبر 2019 - 9:06

یکی از نمایندگان سنای ایالت ویرجینیای آمریکا در گفت وگویی با سایت خبری پراودای روسیه به طور تلویحی اعتراف کرد غرب تصمیم‌گرفته با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروه مجاهدین هدایت و رهبری می‌شوند، حکومت منتخب مردم ایران را سرنگون کند.

به گزارش فراق، ریچارد بلک، نمایندۀ سنای ایالتی ویرجینیا در این گفت و گو به سیاست‌های غرب در برخورد با مردم و کشور سوریه پرداخته و این سیاست‌ها را سزاوار سرزنش دانسته است. به نوشته هابیلیان، در بخشی از این مصاحبه نیز وی به موضوع حمایت برخی از کشورهای غربی از فرقه تروریستی رجوی می‌پردازد و پایگاه مجاهدین در آلبانی را مقری برای آموزش و تربیت تروریست‌های تازه می‌خواند:
پراودا: به نظر شما آیا این خطر وجود دارد که سازمان مجاهدین خلق علناً در ایران نقشی را بر عهده بگیرد که داعش آن را در سوریه ایفا کرد و در جمهوری اسلامی ایران نیز حمام خون به راه بیاندازد؟
ریچارد بلک: این احتمال دور از ذهن به نظر می‌رسد. به هر حال ایران یک ملت یکپارچه و متحد است. ایرانی‌ها علی‌رغم برخی از اختلافات سیاسی داخلی، کشورشان را دوست دارند و حتی مخالفان سیاسی دولت ایران نیز عموماً تمایلی بر به هم زدن این اتحاد و یکپارچگی ملی ندارند. به این دلیل، گمان نمی‌کنم مجاهدین خلق زمینۀ مساعدی برای انجام آن‌چه که داعش در بیابان‌های عراق و شام انجام داد بیابد. با این وجود، غرب تصمیم‌گرفته با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروه مجاهدین هدایت و رهبری می‌شوند، دولت منتخب مردم ایران را سرنگون کند.

پایگاه اشرف ۳ به تازگی در آلبانی افتتاح شده است. هدف آن هماهنگی آموزش به تروریست‌ها و تسهیل اقدامات نظامی و لجستیکی علیه ایران است. از اشرف ۳ برای برنامه‌ریزی به منظور نفوذ به داخل ایران و بی‌ثبات‌سازی این کشور استفاده خواهد شد. این برنامه می‌تواند هم تروریست‌های مجاهدین خلق را در بر بگیرد و هم نیروهای داعش و القاعده که از عراق و سوریه به آنجا منتقل شده‌اند. تأسیسات عظیم اشرف ۳ یک شهر کامل است که شامل تعدادی پارک، مراکز خرید، مراکز کنفرانس و یک هتل لوکس است. این محل که به شدت از آن محافظت می‌شود، محل زندگی ۳۰۰۰ تروریست مجاهدین خلق خواهد بود. ایالات متحده در سال ۱۹۹۷ این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی نام‌گذاری کرد. اما متعاقب تلاش آمریکا برای سرنگونی هفت دولت در خاورمیانه از جمله دولت ایران در سال ۲۰۱۱، سازمان مجاهدین خلق نیز در سال ۲۰۱۲ از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد تا یک تغییر حکومت خشونت‌آمیز را در ایران رقم بزند.
پراودا: آیا غرب از همکاری با سازمان‌هایی مانند مجاهدین خلق یا القاعده در گذشته موفقیت زیادی بدست آورده است؟
ریچارد بلک: استفاده از سلاح تروریسم نتایج خوبی را برای کشورهای غربی به همراه نداشته است. سازمان سیا ارتشی متشکل از ۲۵۰ هزار تروریست را علیه شوروی در افغانستان شوراند. عربستان سعودی نظام عظیمی از مدرسه‌هایی را تشکیل داد که در آن‌ها وهابیت که شاخه‌ای بسیار افراطی و کشنده از اسلام است را به کودکان آموزش دهد. اگرچه تروریست‌های سیا شوروی را شکست دادند، در عین حال القاعده را بوجود آوردند که حادثه ۱۱ سپتامبر را رغم زد و تروریسم را در سرتاسر جهان گسترش داد. هربار که غرب و متحدین آن در حاشیۀ خلیج فارس از تروریست‌ها استفاده می‌کنند تا دولتی را سرنگون کنند، نتایج آن فاجعه بار است. ما با به‌کارگیری و حمایت از گروه‌های وابسته به القاعده در لیبی و سوریه اروپا را با موجی از مهاجرانی مواجه کردیم که از لحاظ فرهنگی با کشورهای اروپایی ناسازگارند. این موضوع به کشورهای مانند آلمان به شدت آسیب وارد کرد. جرایم و بی‌نظمی‌های اجتماعی حاصل از این مهاجرت‌ها مردم آلمان و تعدادی از کشورهای اسکاندیناوی را به شوک فرو برده است.
پراودا: تحقیقاتی که توسط ایرانی‌ها انجام شده نشان می‌دهد مجاهدین خلق در حملات اخیر به نفتکش‌ها در خلیج فارس نقش داشته است. آیا واشنگتن هنوز به این سازمان اعتماد دارد؟
ریچارد بلک: سازمان مجاهدین خلق مستقل از واشنگتن نیست. تعداد زیادی از مقامات بلندپایۀ آمریکایی در مراسم افتتاح پایگاه اشرف۳ حضور داشتند. جان بولتون در سال ۲۰۱۷ در کنفرانس مجاهدین خلق در آلبانی گفته بود «پیش از سال ۲۰۱۹، همۀ ما در تهران جشن خواهیم گرفت.» البته او اشتباه می‌کرد. اما بولتون همچنان قصد دارد حکومت ایران را سرنگون کند. من فکر نمی‌کنم ایران در پس حمله به نفتکش‌ها قرار داشته است. این حملات به نظر دستکاری‌شده و دور از ذهن می‌رسیدند. در یکی از موارد که وزارت خارجۀ آمریکا اصرار داشت ایران با استفاده از مین‌های مغناطیسی یه یکی از نفتکش‌ها آسیب رسانده است، محل آسیب دیدگی کشتی بالاتر از خط آب قرار داشت که این یعنی مین‌ها باید برای رسیدن به محل انفجار پرواز کرده باشند! به نظر می‌رسد مجموعه‌ای از اقدامات محفیانۀ اطلاعاتی منشأ محتمل‌تر این حملات باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=22095

نوشته های مشابه

13آگوست
فرایند فریب و جذب اعضا در فرقه رجوی بسیار ماهرانه انجام می‌شد / آن‌ها افراد را مسخ می‌کردند
گفت‌و‌گوی فراق با «سرفراز رحیمی» یکی از اعضای فعال انجمن آسیلا در آلبانی

فرایند فریب و جذب اعضا در فرقه رجوی بسیار ماهرانه انجام می‌شد / آن‌ها افراد را مسخ می‌کردند

06آگوست
وقتی مزدوران رجوی گِرای یک پناهگاه را به صدام داده بودند
برشی از کتاب «پناهگاه بی‌پناه»؛ خاطرات بازماندگان بمباران پناهگاه پارک شیرین

وقتی مزدوران رجوی گِرای یک پناهگاه را به صدام داده بودند