• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

ماجرای خروج فرزندان رجوی از لیبرتی با گذرنامه جعلی

  • کد خبر : 2068
  • 20 آوریل 2015 - 8:32

یکی از اعضای سابق منافقین در گفتگو با فارس مطرح کرد:

ماجرای خروج فرزندان رجوی از لیبرتی با گذرنامه جعلی 

از راست : مریم قجر عضدانلو -اشرف ابریشمچی فرزند مریم قجر عضدانلو و مهدی ابریشمچی - مسعود رجوی - مصطفی ( محمد ) رجوی فرزند مسعود رجوی

از راست : مریم قجر عضدانلو -اشرف ابریشمچی فرزند مریم قجر عضدانلو و مهدی ابریشمچی – مسعود رجوی – مصطفی ( محمد ) رجوی فرزند مسعود رجوی

خبر گزاری فارس

یکی از اعضای ارشد سابق گروهک منافقین از نحوه خروج پسر مسعود رجوی و دختر مریم رجوی از همسر اولش و همچنین دیگر اعضای این گروهک با مدارک جعلی از اردوگاه لیبرتی خبر داد.

یکی از اعضای ارشد سابق گروهک منافقین که از این گروه جدا شده و اکنون ساکن اروپااست، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عراق فاش کرد: ۱۴ نفری که توانستند از آلبانی پناهندگی بگیرند با سران منافقین اختلافات شدیدی دارند که دلیل آن سیاست‌های این گروهک علیه اعضای خود است.

وی با اشاره به اینکه رهبران این گروهک در انتقال اعضای آن به آلبانی مانع تراشی کردند، تصریح کرد: ۱۴عضو منافقین که به آلبانی رفته‌اند، از ساکنان اردوگاه الحریه (لیبرتی) بودند که پایگاه اشرف نیوز با انتشار اسامی آنان اعلام کرد این افراد کسانی هستند که نهاد فرماندهی ما به دلایل و انگیزه‌های مختلف آنان را از عراق اخراج کرد.

این عضو سابق منافقین در توضیح این مطلب افزود: یکی از این انگیزه‌ها این بود که بیشتر این افراد زندانیان و یا کسانی بودند که سخت تحت کنترل قرار داشتند زیرا مخالفت خود را با سیاست‌های منافقین علنی کرده بودند.

به گفته وی، در بین آنان یک زن نیز بود که فرماندهی گروهک منافقین تصمیم گرفت او را با نام جعلی یا به نام و با اسناد کسی که در اروپا به سر می‌برد، به بیرون از عراق منتقل کند زیرا این زن به همان نام جعلی از اردوگاه اشرف به لیبرتی منتقل شده بود همانطور که در مورد بسیاری از رهبران و کسانی که منافقین نمی خواستند آنان از اردوگاه اشرف منتقل شوند، نیز این کار صورت گرفته بود.

این عضو سابق منافقین اظهارداشت: یکی از این افراد پسر مسعود رجوی به نام «محمد رجوی» و دختر مریم رجوی از همسر اول خود بود که منافقین برای آنان مدارک جعلی تهیه کرد و در واقع از نام و مدارک کسانی که فوت کرده بودند از جمله اصغر زمان وزیری که در عملیات ۱۹۸۸ کشته شد، استفاده کردند.

اما زنی که با نام جعلی به البانی منتقل شد دومین نفر در فهرستی بود که اشرف نیوز منتشر کرده بود و نام جعلی او «نسترن رستگارپور» بود در حالی که رستگارپور از مسئولان منافقین است که اکنون در لندن اقامت داشته و مدیر هماهنگی فعالیت شعبه‌های انگلیس و اروپای شمالی گروهک منافقین است که به طور مداوم بین انگلیس، نروژ، سوئد،دانمارک و فنلاند در حال رفت و آمد است.

این عضو سابق منافقین مراجع بین المللی ذیربط را به اعمال فشار بر سران منافقین به منظور لغو تصمیم ممنوعیت گفتگو  و مصاحبه با کمیساریای عالی پناهندگان فراخوانده و لزوم تسریع انتقال آنان به کشور سوم را خواستار شد.

وی همچنین لزوم برطرف شدن ایست ها و موانع موجود در داخل اردوگاه لیبرتی را خواستار شده و گفت: این اقدام ترس بیشتر ساکنان این اردوگاه از متهم شدن به خیانت و مزدوری و وابستگی را از بین می‌برد زیرا اگر این ترس نبود به جای ۱۴نفر ۲۱۰ نفر به آلبانی می‌رفتند.

حدود ۳ هزار تن از اعضای گروهک منافقین از پایگاه سابق این گروه در شهر اشرف منطقه دیالی به پایگاه سابق نظامیان آمریکایی در بغداد (کمپ لیبرتی) منتقل شده‌اند.

سرکردگان گروهک منافقین به اعضای این گروهک اجازه ارتباط با خارج را نمی‌دهند و بسیاری از آنان به صورت ایزوله در اردوگاه متعلق به این گروهک نگهداری می‌شوند. 

لازم به ذکر است به همراه همین اکیپی که به لیبرتی رفتند آقایان سعید داوری فرزند عباس داوری از مسئولین قدیمی و رده بالائی فرقه  و محمدرضا  ضابطی فرزند محمد ضابطی که از اعضاء قدیمی که  در فاز مسلحانه در داخل ایران معدوم گردید منتقل شدند .

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=2068