• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

ماهیت جریان نفاق و همپیمانی آن با دشمنان مردم ایران

  • کد خبر : 20396
  • 28 آوریل 2019 - 9:42

سیاست کوبیدن یکی به میخ و یکی به نعل گویای هر آنچه است که این روزها توسط دستگاه تبلیغاتی رجوی در قالب وب سایت آنها اکران می شود. اکرانی که عجز و لابه دروغین آنها برای شرایط موجود در کشور، تمجید و تحسین اربابان غربی شان برای تحمیل فشارهای بیشتر به ایران و مردم و مجیز گویی مسببان اصلی تحریم و … را شامل می شود.نکته مهم در این باره این است که منافقین بر مبنای کدام ادله و استدلال در نزد خویش، دست به انتخاب چنین رفتار و عملکردی می زنند؟ و اینکه چرا منافقین علیرغم اینهمه تلاش برای نشان دادن تشکیلاتشان به عنوان حامی مردم، از عوامل خارجی فشار بر مردم تمجید و حتی تشکر می کنند؟ و سوالاتی دیگر از این قبیل که این نوشتار در شکل اجمالی در مقیاس استانداردِ آن درصدد پاسخگویی به آن است.

یکی از نکات مهم درباره فرقه رجوی، وجود مشخصه ای تاریخی در این باره است که به نوعی همزاد آنها بوده و هست و در دوره کنونی شکل حادتری به خود گرفته است؛ به واقع مشخصه ای که مبین رفتار و عملکردهای آنها و گواه حیات تاریخی آنها می باشد، ماهیت تناقصی این فرقه است. در واقع تناقص ریشه دوانیده شده در این فرقه التقاطی به عاملی مهم در جهت شکل گیری ناهنجاری های رفتاری در تشکیلات بوده است. اگرچه این رویکرد رفتاری نمایه شده از منافقین در وب سایت آنها در این روزها مجموعاً بر اساس نا آگاهی شکل نگرفته است و مفروضاتی در درون آن نهفته است اما با این حال گویای سر در گمی و نتیجه سرک کشیدن ها و اظهار نظرهای گاه و بیگاه آنها در هر زمینه ای است.

واقعیت این است اگر فردی یا جستجوگری بدنبال شناخت ماهیت واقعی سازمان نفاق در دستگاه رسانه ای آن ها باشد، باید اخبار و گزارشاتی را مبنا قرار دهد که حاوی بردگی آنها از اربابان غربی – عبری – عربی آنها است. به عبارت دیگر اخبار و تحلیل هایی که منحصر به تشکر و قدردانی رجوی ها از غربی ها و حامیان خارجی منطقه ای آنها به سبب وارد سازی فشار بر ایران و ایرانی می باشد، بازنمایی چهره واقعی این گروهک و نوع نگاهی است که آنها به کشور و هم میهنان خود دارند. از این رو عموم اخبارها، اطلاعیه ها، گزارشات و تحلیل هایی که تلاش می شود چهره ای وجیه المله یا (مردم گرا) را از این سازمان نشان دهد نه تنها فریب سازی در سیاستگذاری است بلکه کاذب و دروغین با علائم زمانی و مدت دار نیز محسوب می گردد. بدان معنا که از این طریق تمام هَم خود را بر این مبنا قرار داده اند تا به بازسازی چهره نفرت انگیز خود در میان آحاد جامعه برای آینده توهمی شان برآیند.

در یک دریافت ساده و واضح از عملکرد رسانه ای موجود در وب سایت فرقه رجوی می توان این را فهمید که اولویت اصلی و اولیه آنها منفعت هایی است که می تواند فرقه آنها را منتفع سازد. در واقع چرخش های هدف دار رسانه ای آنها از دردمند بودن تشکیلاتی در قبال وضعیت مردم ناشی از وخامت اقتصادی، سیل و … تا تعظیم در برابر دشمنان خارجی ملت به خاطر ایجاد تحدیدات موردی و تهدیدات دامنه دار نتیجه توجهات فریبکارانه ای است که می توان آن را انتفاع سازمانی رجوی ها از شرایط موجود نامید.

به هر رو با توجه به آنچه در این یادداشت بدان اشاره شد باید اظهار داشت که اهداف، سیاست ها و حتی حیات رجوی مسلکان بر پایه فریب برای کسب منفعت حداکثریِ گروهی سامان یافته است. از این رو یک بار بر میخ دوستی با مردم و یک بار بر نعل دوستی با دشمنان ایران می کوبند. اگر چه ماهیت نفاق و تشخیص آن سخت و دشوار به نظر می رسد اما باید آگاه بود که هم کوبیدن بر میخ دوستی نمادین و دروغین با مردم ایران و هم نعل همپیمانی با دشمنان مردم ایران، در ذیل دشمنی و عداوت با نظام اسلامی و تلاش برای تخریب نهاد اجتماعی – فرهنگی – اسلامی جامعه معنا می یابد.

دکتر مصطفی مطهری

انتهای پیام / بنیاد هابیلیان

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=20396