• امروز : چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 July - 2024

خواسته بحق خانواده های آذربایجان شرقی از ارگانهای بین المللی

  • کد خبر : 1920
  • 08 آوریل 2015 - 7:35

خواسته بحق خانواده های آذربایجان شرقی از ارگانهای بین المللی

با توجه به انتقال تعدادی از افراد از لیبرتی به آلبانی  که تا به امروز انجام شده وخانواده های مربوطه در جریان آن هستند،  خانواده بقیه نفرات هم می خواهند فرزندان آنها هم دریک کشور ثالث باشند .
خواسته های حداقلی خانواده های چشم انتظار آذربایجان شرقی , این روزها پررنگ تر میشود .  بحدی پیگیری ها از دفتر انجمن نجات زیاد شده که میبایست برنامه پاسخگویی مشخصی برای این موضوع که دغدغه فکری و عاطفی خانواده های عزیز است آماده و اجراء گردد .
بهمن سال ۱۳۸۸ یادآور حضور اولین  خانواده ها در جلوی درب اصلی اشرف بود که از استان آذربایجان شرقی به عراق مسافرت نموده بودند . اعضای این خانواده ها که اغلب هم پیربودند شرایط طاقت فرسای مسافرت در فصل زمستان را تجربه کردند . آنان درچنین شرایط بدی، نزدیک ۵۰ روز درجلوی کمپ تحصن نمودند  تا نظر جامعه ی جهانی را به مشکلات خود جلب کنند.

Iraq_Ashraf_Families_6
یک بلندگوی دستی باطری دار و یک طبل همه اساس کارشان بود . در این تاریخ خانواده ها برای اولین بار به نمایندگان سازمان در درب اصلی اشرف گفتند ” ما ملاقات می خواهیم آنهم بدون حضور شما مسئولین ” .  این حضور ودرخواست نقطه تحول و یک جهش سیاسی لازم برای درافتادن با هیولای سرکوب دستگاه رجوی بود . آنان بجد می خواستند به فرزندان و عزیزانشان این پیام را برسانند که ما هم در کنار شماییم و حمایت خودمان را با بست نشستن در جلوی درب اشرف بخاطر احقاق حقوق انسانی شما آغاز می کنیم و شما نیز دل بخدا بسپارید و این زنجیرهای بردگی را از وجودتان دور سازید .
 اکنون بیش از ۶ سال از این شروع فرخنده مقاومت خانواده ها گذشته است و فرقه رجوی (سازمان مجاهدین ضد خلق) به همت پایداری آنان بشدت بهم ریخته و برای آبروی نداشته اش ، متوسل به مجیز گویی از مقامات جنگ طلب معلوم الحال امریکایی و اروپایی جهت پاک کردن سوابق و زشت کاری های خود شده است .
اما خانواده ها به آن آگاهی رسیده بودند که اگر مقاومت نکنند رجوی تمام نفرات را به کشتن خواهد داد و به همین خاطر امروز این خانواده مجدداً دست به کار شده که صحنه ای دیگری بپا کنند تا بتوانند فرزندان خود را بطور سالم از لیبرتی خارج کنند.
  با نزدیک شدن انتقال ۸۰۰ نفر دیگر به کشور آلبانی که دولت آن کشور دراین مورد اعلام آمادگی کرده است وسران فرقه مانع تراشی می کنند خانواده های آذربایجانی ها امروز درخواست دارند تا برای اقدام مناسب پا به میدان بگذارند تا فرزندانشان را از زندان رجوی ساخته رها سازند . این حرکت خانواده ها خود جوش است و از سال گذشته از دفتر انجمن میخواهند تا دو راه را برای آنها هموار کنند یکی ملاقات است ودیگر دیدار با سازمان های بین المللی . به هم خاطر همین مسائل چندین نامه و بیانیه برای ارگانها نوشتند ولی امروز دیگر کارد به استخوان شان رسیده  وتقاضای دیدار را می کنند تا بگویند فرزندان ما را به کشورثالث ببرید ویا اجازه بدهید تا خودمان وارد کمپ لیبرتی شویم وبچه های خودمان را از دست فرقه رجوی رها سازیم.
 البته خواسته خانواده ها به حق است وبه همین خاطر انجمن استان آذربایجان برای رسیدن خانواده ها به خواست خود از سازمان های بین الملی درخواست کرده ومیکند تا درد دل این خانواده ها را از نزدیک بشنود.
سعید

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=1920