• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

نقشه‌ جدید آمریکا برای به کارگیری فرقه رجوی در عراق چیست؟

  • کد خبر : 19157
  • 15 ژانویه 2019 - 11:44

یکی از گروه‌های تروریستی که در خدمت سیاست‌های آمریکا فعالیت می‌کند، منافقین یا همان فرقه رجوی هستند که اولین تحرکات خود را برای از سرگیری فعالیت‌های تروریستی آغاز کرده‌اند.

به گزارش فراق، شکست‌های اخیر آمریکایی‌ها در منطقه، این کشور را برای اجرای سیاست‌هایش در غرب آسیا در تنگنا ‏قرار داده و مجبور نموده است تا دگربار ننگ همکاری با منافقین در اقدامات تروریستی را بپذیرد. ‏

آمریکایی‌ها قصد دارند تا بعد از ترک تدریجی خاک سوریه برای حفظ مواضع و اهداف باقی‌مانده خود در منطقه، ظرفیت‌های گروه‌های تروریستی تحت فرمان خود را تشدید کنند.

براساس اخبار منتشرشده از منابع محلی خبری در عراق، تحرکات اخیر آمریکایی‌ها نشان از تجمیع تکفیری‌های داعش در این کشور است و گام بعدی آمریکایی‌ها برای استفاده از ظرفیت گروه‌های تروریستی، بکارگیری منافقین است. به نظر می‌رسد شکست‌های اخیر آمریکایی‌ها در منطقه، این کشور را برای اجرای سیاست‌هایش در غرب آسیا در تنگنا قرار داده و مجبور نموده است تا دگربار ننگ همکاری با منافقین در اقدامات تروریستی را بپذیرد.

اولین تحرک منافقین که اکنون به یکی از اولویت‌های این سازمان تروریستی تبدیل‌شده است، انتقال تدریجی و خاموش به غرب آسیا و جایگیری پراکنده در کشورهای نزدیک به ایران است.

اعضای منافقین از سوی آمریکایی‌ها مأموریت دارند تا خود را برای فعالسازی فعالیت‌های تروریستی آماده کنند. در همین رابطه «محمد البلداوی» یکی از نمایندگان ائتلاف البناء فاش کرد که نظامیان آمریکایی مجدداً عناصر فرقه تروریستی منافقین را به عراق بازگردانده‌اند.

اما تحرکات اخیر نشان می‌دهد که حضور مجدد اعضای فرقه رجویم در عراق به صورت پنهانی خواهد بود و آمریکایی‌ها قصد دارند اعضای این سازمان را بدون آرم و نشان سازمانی‌شان در عراق بکارگیری کنند.

علاوه بر این حضور منافقین در منطقه در راستای احیای حوزه سرزمینی از دست رفته است. اخبارها و شنیده ها حاکی از این است که فرقه رجوی به طور غیررسمی و در لابی با مقامات امنیتی کشورهای منطقه، بدنبال ایجاد پایگاه و سرزمین منطقه ای در کشورهای متعدد همچون عربستان، اردن، کویت و پاکستان و برخی کشورها است.

اما آنچه مشخص است این رویکرد سازمان منافقین یک استراتژی فریبی بیش نیست. سازمان منافقین به دلیل نابسامان بودن اوضاع داخلی خود و حفظ اعضا در پادگان اشرف ۳ در آلبانی، این طرح را مطرح کرده تا بار دیگر اعضای خود را فریب دهد زیرا وعده های چندین باره سازمان در مورد فروپاشی جمهوری اسلامی محقق نشده است و حتی مریم رجوی در نشستی با اعضا در آلبانی عنوان کرده است که ” اگر جمهوری اسلامی تا پایان بهمن ماه سقوط نکند، همه آزادند که خارج شوند”. در حقیقت طرح حضور منطقه ای سازمان منافقین پاسخی به مشکلات داخلی سازمان منافقین است و نه استراتژی مبارزه جدید با جمهوری اسلامی ایران. سازمان منافقین خود می داند که در قاموس استراتژیکی جمهوری اسلامی ایران قرار ندارد و محلی از اعراب نخواهد داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=19157