تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰ Monday, 29 November , 2021

فعالیت منافقین در نمایشگاه کتاب فرانکفورت / تحرکات منافقین با حضور به هنگام پلیس آلمان ناکام ماند / مزدوران، از نمایشگاه به بیرون انداخته شدند+فیلم

  • کد خبر : 17656
  • 15 اکتبر 2018 - 13:02

در حالی که حضور هر ساله منافقین در نمایشگاه فرانکفورت در راستای آزادی بیان تعبیر می‌شد، اما این بار با ورود به موقع پلیس آلمان و تذکرات مسؤولان جمهوری اسلامی ایران، منافقین نتوانستند در فعالیت غرفه ملی ایران و کار ناشران کشورمان خلل ایجاد کنند.

به گزارش فراق، نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت هفتادمین دوره خود را سپری می‌کند و چند روزی است از برپایی این نمایشگاه می‌گذرد.

بر اساس این گزارش، هرسال برگزاری این نمایشگاه فرصتی را برای حضور منافقین در آن فراهم می‌کند تا ذیل غرفه‌ای در فضای باز نمایشگاه، تبلیغات خود را آغاز و در روز معینی هرسال وارد غرفه ایران شده و در کار ناشران و نمایندگان ایران اخلال به وجود آورند.

خبرگزاری فارس پیش از آغاز این رویداد، مطالبی را در قالب مجموعه مصاحبه‌هایی با ناشران ایرانی انجام داده و از نگرانی و دغدغه‌های آنها در این کار فرهنگی خبر داده بود؛ چرا که ناشران در برخی روزها به طور کلی نمی‌توانستند در فضای نمایشگاه به فعالیت بپردازند.

این واکنش‌ها موجب شد مسؤولان ایرانی طی مکاتباتی از دغدغه ناشران ایرانی برای مسؤولان نمایشگاه فرانکفورت سخن گفته و از آنان مطالباتی در راستای امنیت غرفه ملی ایران داشته باشند.

این درخواست‌ها سرانجام با فشارهای رسانه‌ای نتیجه داد و روز گذشته دو بار حضور منافقین که تحریکاتشان همانند هر سال در راستای اخلال در امر فعالیت ناشران ایرانی بود به غرفه ملی ایران آمدند، اما این عمل با حضور بهنگام پلیس آلمان ناکام ماند.

پس از خارج کردن منافقین از سالن نمایشگاه، آنها در فضای باز نمایشگاه فعالیت کردند.

ناگفته نماند، هر سال این موضوع، اعتراض شدید ناشران را به همراه داشت و سال گذشته موجب شد این موضوع طی نامه‌ای به «یورگن بوس» رئیس نمایشگاه اعلام شود. پس از این اعتراض و طبق اعلام امیرمسعود شهرام نیا «براساس درخواست موسسه و با لحاظ تخفیفی معادل ۵۰۰۰ یورو که افزون بر تخفیف مرسوم در محاسبه هزینه غرفه ملی است موافقت شده تا در صورتحساب سال ۲۰۱۸ اعمال شود. علاوه بر این مقرر شده امتیازات دیگری هم در کارت ورود و سایر تسهیلات در اختیار غرفه ایران قرار گیرد.»

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=17656