• امروز : شنبه - ۲۰ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 10 June - 2023

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت عرض می نمائیم

  • کد خبر : 17335
  • 19 سپتامبر 2018 - 10:10

ماه محرم یادآور شجاعت، ایستادگی، مقاومت ، ایثار و از جان گذشتگی بزرگ مردانی است که مسیر حق از باطل را تشخیص داده بودند و برای رسیدن به عشق و آزادگی جان و مال خود را فدا کردند.

واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع) و یاران باوفایش بقای دین و انسانیت را تضمین کرد. امام حسین (ع) در واپسین لحظات حیات پربار خویش با جمله” اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید” دشمنان دین را به رهایی از اسارت و بندگی نفس فراخواند.

واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمامی ابعاد تاریخ شیعه و در زندگی مردان و زنانی که در مکتب عاشورا درس آموخته اند مشهود می باشد . واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است .فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درسها همچون  ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است .

امروز نیز بر ما لازم است با پیروی از مکتب عاشورا و با الهام از واقعه عاشورا و درک ماهیت پیام و قیام سیدالشهدا (ع ) بتوانیم با تفکر و تعمق در واقعه کربلا و تمسک به ریسمان مودت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در مسیر سعادت و کمال گام برداریم و نمونه شایسته ای از شاگردان و پیروان مکتب عاشورا باشیم و همواره در راه احیاء امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز که از مهمترین اهداف قیام حضرت سیدالشهدا (ع) است گام برداریم.

پایگاه خبری-تحلیلی فراق فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت سرور و سالار آزادگان جهان امام حسین علیه السلام  و یاران با وفایش را به پیشگاه حضرت صاحب الزمان (عج) و تمامی شیعیان و عاشقان آن حضرت تسلیت عرض می نماید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=17335