• امروز : شنبه - ۲۰ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 10 June - 2023

روزنامه انگلیسی گاردین هم از پشت‌پرده گردهمایی منافقین پرده برداشت: افراد حاضر در گردهمایی منافقین با وعده سفر توریستی رایگان در این تجمع شرکت کرده بودند

  • کد خبر : 15696
  • 02 جولای 2018 - 18:23

روز شنبه حدود ۴ هزار نفر با اتوبوس به پاریس آورده شدند و پرچم فرقه به دست آنها داده شد یا از آنها خواسته شد که کلاه‌های زردرنگی که نام مریم رجوی (سرکرده فرقه تروریستی رجوی ) برروی آنها نوشته شده بود را بر سر بگذارند.

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد بخش زیادی از مهمانان گردهمایی منافقین در پاریس با وعده سفر توریستی رایگان در این تجمع شرکت کرده بودند.
به گزارش گروه دیگر رسانه های فراق، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارش خود درباره گردهمایی فرقه تروریستی رجوی در پاریس فاش کرد بخش زیادی از افراد حاضر در این گردهمایی، توریست‌هایی بودند که با وعده سفر رایگان به فرانسه به این تجمع آورده شده بودند.
به نوشته این روزنامه، بخشی از مهمانان این مراسم که شنبه نهم تیرماه برگزار شد، مقامات سیاسی سابق کشورها از جمله «بیل ریچاردسون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، «استفان هارپر» نخست‌وزیر سابق کانادا و «برنار کوشنر» وزیر خارجه سابق فرانسه بودند، اما بخش اعظمی از افراد حاضر در این مراسم، پناهجویان و اتباع کشورهای اروپای شرقی بودند که با وعده سفر توریستی رایگان در این تجمع شرکت کرده بودند.

در حالی که فرقه تروریستی منافقین از چند ماه پیش در تبلیغات خود به دنبال حضور ۱۰۰ هزار نفری ایرانیان در همایش پاریس بود، طبق گزارش گاردین، روز شنبه حدود ۴ هزار نفر با اتوبوس به پاریس آورده شدند و پرچم فرقه به دست آنها داده شد یا از آنها خواسته شد که کلاه‌های زردرنگی که نام مریم رجوی (سرکرده فرقه تروریستی رجوی) برروی آنها نوشته شده بود را بر سر بگذارند. از این تعداد، نیمی از آنها اتباع کشورهای لهستان، چک، اسلوواکی، آلمان و سوریه بودند که در پاسخ به یک فراخوان فیس‌بوکی که وعده سفر به پاریس به همراه غذا و محل اقامت چندروزه را تنها در ازای ۲۵ یورو به آنها داده بود، در این همایش شرکت کرده بودند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، صدها پناهجوی سوری ساکن آلمان نیز با این وعده به پاریس آمده بودند که بسیاری از آن‌ها در طول سخنرانی‌ها زیر درختان چرت می‌زدند!
یک زن جوان سوریه‌ای که به همراه دو فرزندش در این نشست حضور داشته، به گاردین گفته است: «ما فراخوان شرکت در این همایش را در فیس‌بوک دیدیم و تصمیم گرفتیم برای تعطیلات به پاریس بیاییم. من قبلا هرگز پاریس را ندیده بودم و درباره مجاهدین خلق هم چیزی نمی‌دانم.»
گاردین در ادامه با اشاره به حضور ۳۳ مقام سابق آمریکایی در همایش مجاهدین نوشته است: «مشخص نیست آیا مقاماتی که در این همایش سخنرانی کردند، بابت آن پول دریافت کرده بودند یا خیر. اما مجاهدین خلق به پرداخت دستمزدهای بسیار بالا به سخنرانان شهره است!»
این روزنامه انگلیسی در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به نفرت مردم ایران از فرقه تروریستی رجوی نوشته است: اکثر ناظران سیاسی ایران می‌گویند گروه رجوی در داخل ایران از حمایت حداقلی برخوردار است و به دلیل استفاده از خشونت و ارتباط نزدیک با دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل، به شدت مورد تنفر قرار دارد.
گفتنی است فرقه تروریستی رجوی که تا چند سال پیش در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا و آمریکا قرار داشت، در سال‌های اخیر با لابی‌گری و پرداخت پول به سیاستمداران غربی از این فهرست خارج شده و از آن زمان به بعد، هر ساله با وعده‌هایی چون برگزاری تورهای رایگان به مقصد پایتخت‌های اروپایی و همچنین با سوءاستفاده از نیاز پناهجویان، تجمعاتی را در شهرهای مختلف اروپا برگزار می‌کند که در آنها، سیاستمداران دست دوم غربی در ازای دریافت مبالغ سنگین در حمایت از این گروه تروریستی به سخنرانی می‌پردازند.
آن‌گونه که از پوشش رسانه‌های غربی از همایش‌های قبلی این گروه مشخص شده است، منافقین برای اینکه وانمود کنند تعداد زیادی از ایرانیان حامی آنها هستند، هر ساله با فراخوان‌های گسترده، تعداد زیادی از دانشجویان خارجی نیازمند، پناهجویانی با ملیت‌های مختلف و حتی برخی از بی‌خانمان‌ها را با وعده سفر به شهرهای اروپایی و همچنین وعده غذایی رایگان و حتی ارائه پول برای حضور در همایش‌ها ترغیب می‌کنند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در سال ۲۰۱۵ در گزارشی از برگزاری همایش این فرقه در برلین نوشت: «اغلب حاضران در گردهمایی مجاهدین توسط این گروه از مدارس لهستان و جمهوری چک به برلین آورده شده بودند تا صندلی‌های خالی همایش را پر کنند!»
شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی نیوز آمریکا نیز چندی پیش برای اولین بار با انتشار فیلمی از محوطه بیرونی مقر فرقه تروریستی رجوی ، از روابط اعضای دولت دونالد ترامپ از جمله «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «رودی جولیانی» شهردار پیشین نیویورک و وکیل فعلی ترامپ با مجاهدین و مبالغی که آنها در ازای حضور و سخنرانی در تجمعات این گروه دریافت می‌کنند، پرده برداشت.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=15696

نوشته های مشابه

10ژوئن
وقتی مسعود رجوی به سوی خیانت پرواز کرد
به بهانه سال‌روز یک خفت تاریخی

وقتی مسعود رجوی به سوی خیانت پرواز کرد

31می
مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند
روایت محمدرضا مبین، از روزی که سر و کارش به قضائیه جلادان رجوی افتاد

مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند