تاریخ : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰ Monday, 6 December , 2021

مأموریت منافقین در فراهم کردن هیزم برای به آتش کشیدن آلبانی

  • کد خبر : 15469
  • 23 ژوئن 2018 - 12:11

این موضوع که مجاهدین خلق (منافقین) هر جا پا گذارند باعث تشنج و بحران در آن نقطه می‌شوند امری بدیهی و آشکار است.

چه عراق زمان صدام و چه عراق پسا صدام هر دو از حضور منافقین در این کشور در رنج بود. حضوری که در سال‌های اخیر تبدیل به چالشی برای نهادهای نظامی و امنیتی عراق نیز شده بود.

اکنون منافقین این تنش زایی خود را به آلبانی منتقل کرده اند. کشور فقیری که تا پیش از حضور منافقین در آنجا، کمتر مورد توجه بوده است اکنون به نظر می‌رسد در حال ورود به عرصه برخی مشکلات است که به واسطه حضور آن‌ها در حال ایجاد شدن است.

ورود مستقیم رژیم صهیونیستی به آلبانی و افتتاح رسمی دفتر موساد در این کشور از جمله همین آثار حضور منافقین در آلبانی تلقی می‌شود.

رسانه‌های آلبانی چندی قبل جزئیاتی از خبر سفر وزیر دفاع آلبانی به رژیم صهیونیستی منتشر کرده بودند. دیداری که چندان به آن پرداخته نشد اما از همه جنبه ها حائز اهمیت بود.

سایت خبری TE SHESHI آلبانی(۱) در مطلبی نوشته است: اسرائیلی ها پیش از سفر مذکور در گفتگو با مقامات آلبانی مدعی شده بودند که شواهدی درباره فعالیت اطلاعاتی ایران علیه گروهک تروریستی مجاهدین خلق در آلبانی در اختیار دارد که آن را در اختیار دولت آلبانی قرار خواهد داد.

خانم کاشکا وزیر دفاع آلبانی به فلسطین اشغالی سفر کرد و نتیجه آن تقدیم تسلیحات تولید شده این رژیم به تیرانا و کسب موافقت آن با افتتاح دفتر موساد در پایتخت آلبانی بوده است.

برخی رسانه‌های آلبانی مانند (۲)infoshqip  که به این سفر اشاره داشته اند معتقدند حضور مستقیم و بی واسطه موساد درآلبانی، به معنای انتقال جنگ میان ایران و رژیم صهیونیستی به خاک آلبانی و تبدیل شدن این کشور به میدان نزاع میان این دو است. سوخت و هیزم این جنگ در حال تهیه شدن است و آلبانی در آینده ای نزدیک شاهد آثار آن خواهد بود.

حمایت رژیم صهیونیستی از گروهک منافقین در آلبانی و اکنون ارتباط مستقیم با آن، بیش از آنکه به ضرر ایران باشد که تجربه طولانی مدت چگونگی تعامل با پرونده منافقین را دارد، آلبانی را دچار تنش و مشکلات سیاسی و امنیتی خواهد کرد.

شاید یکی از نشانه‌های اولیه حمایت تل آویو از منافقین آنگونه که در سایت SYRI.NET (3) آمده، پرداخت نقدی مبلغ یک میلیون یورو است که به موجب آن شرکت غیر دولتی FARA آلبانی، مسؤولیت ساخت اردوگاه این گروهک در مانز در حومه تیرانا را بر عهده گرفته است. گفته می‌شود رژیم صهیونیستی برای پولشویی، این پول نقد را از طریق تعدادی از یهودیان آلبانی مرتبط با شرکت مزبور، که از خارج وارد فرودگاه تیرانا شده و در نهایت دستگیر شدند قرار بود برای ساخت اردوگاه منافقین و تجهیز آن اختصاص داده بود.

ورود سازمان اطلاعاتی موساد به آلبانی را باید به عنوان زنگ خطری برای آرامش و ثبات منطقه بالکان و به خصوص آلبانی به شمار آورد. تجربه حضور منافقین در عراق نشان داد که افراد این گروه هسته‌های مخربی هستند. علاوه بر دخالت در مسائل سیاسی داخلی این کشور، با مخالفان سیاسی آن ارتباط برقرار کردند و اقدامات تخریب گرانه امنیتی را علیه دولت نوپای عراق انجام دادند.

آیا دولت آلبانی توان آن را دارد که هزینه حضور این فرقه تروریستی و مخرب را بپردازد؟ دولت آلبانی نباید نقش منافقین در همکاری با موساد در ترور دانشمندان و فعالان صنعت هسته ای ایران را فراموش کند. موساد سازمانی است که نقش مستقیمی در ترور بیش از ۶۰۰ تن از دانشمندان عراقی پس از سرنگونی رژیم صدام حسین داشته است و اصولا نقش آن در ایجاد ناامنی در هیچ جای جهان قابل انکار و تردید نیست.

آلبانی یک کشور مسلمان است و ورود رژیم صهیونیستی به این کشور چیزی جز بی ثباتی برای آن به ارمغان نخواهد آورد. منافقین نیز مأموریتی جز فراهم کردن هیزم برای به آتش کشیدن این کشور را ندارند.

منابع:

۱ – http://tesheshi.com/xhacka-vizite-ne-izrael-per-muxhahidinet-iraniane-dhe-bashkepunimin-ushtarak

۲ – https://www.infoshqip.com/sherbimi-sekret-i-izraelit-mossad-hap-zyre-ne-tirane

۳- http://peyvande-rahaee.fr/index.php/typography/862-2018-06-06-10-50-33

یادداشت از سیدرضا قزوینی

انتهای پیام/ بنیاد هابیلیان

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=15469

نوشته های مشابه