• امروز : شنبه - ۲۰ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 10 June - 2023

به بهانه سفر وزیر امور خارجه فرانسه و سفر احتمالی رئیس جمهور فرانسه به ایران: فرانسه مهد آزادی برای تروریست های فرقه رجوی

  • کد خبر : 13637
  • 07 مارس 2018 - 12:37

چندی پیش وزیر مشاور دولت فرانسه در امور اروپایی گفت که سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به ایران در دستور کار قرار دارد.
به گزارش جهان نیوز به نقل از العالم، ناتالی لوازو در مصاحبه با «رادیو کلاسیک» اعلام کرد سفر رئیس جمهوری فرانسه به جمهوری اسلامی ایران در دستور کار بوده و وزیر اروپا و امور خارجه این کشور به منظور آماده سازی آن به تهران سفر خواهد کرد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه قبل از از سفر به ایران بایستی بداند که کشور متبوعش اولین حامی ترورهای فرقه رجوی بوده و همین امر باعث شد روابط ایران و فرانسه در دهه شصت تیره‌ شود علاوه بر این بعدها که مکالمات و گفتگوهای مسعود رجوی و مقامات رژیم بعث عراق منتشر شد مشخص شد که همکاری‌های فرانسه و فرقه رجوی فقط محدود به پناهندگی به مسعود رجوی نیست .
همچنین منافقین که برای ماندن در پاریس دست به هر اقدامی می‌زدند، در زمینه جاسوسی نیز همکاری اطلاعاتی با فرانسه را در دستور کار خود داشتند. بطوری که در بحران موسوم به «جنگ سفارتخانه‌ها » در تیر ماه ۶۶ و اتهام علیه وحید گرجی(دیپلمات سفارت ایران) روزنامه لیبراسیون فاش کرد: “اعضای فرقه رجوی مجاهدین خلق به بهای جاسوسی برای دولت فرانسه در این کشور باقی مانده‌اند.
پاریس؛ کانون توطئه منافقین علیه ایران
تجمع منافقین در پاریس، آن هم در حساس‌ترین دوران تاریخی و در خلال جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران زمینه‌ای برای شروع همکاری مزدوران رجوی با صدام بود. فرانسه که خود از حامیان همه‌جانبه رژیم بعثی در دوران جنگ بودند، بسترهای مناسبی را نیز برای تسهیل روابط رجوی و صدامیان فراهم کرد.
از دیگر خدمت‌های پاریس به فرقه رجوی، رفت و آمدهای سران اطلاعاتی رژیم بعث و دیدارهای آن‌ها با مسعود رجوی بود که منجر به امضای قرارداد صلح بین فرقه رجوی و بعثی‌ها شد بطوری که رجوی در این باره می‌گوید:«به یاد می‌آورم که در سال ۱۹۸۲ وقتی طارق عزیز به خانه ما در پاریس آمد با یکدیگر قرارداد صلح امضا کردیم و من جلوی خبرنگاران گفتم… خمینی شکست می‌خورد و این مقاومت و مردم و عراق هستند که پیروزمندانه از این جنگ خارج خواهند شد.»
امضای بیانیه مشترک با طارق عزیز در فرانسه موجبات رفتن جلادان دهه شصت به عراق را فراهم کرد و فرانسه بر اثر فشار افکار عمومی در حمایت از تروریست‌ها، مجبور به انتقال اعضای فرقه رجوی به بغداد شد؛ هرچند که همکاری‌های آنها ادامه داشت.
فعالیت‌های سیاسی  فرقه رجوی در پاریس
با اتمام جنگ تحمیلی و سرخوردگی فراوان در اعضای فرقه رجوی که می‌رفت تبدیل به بحران برای مسئولین شورای به اصطلاح مقاومت شود، سران  فرقه رجوی برای حفظ اندک نیروی خود و جذب حمایت‌ کشورهای خارجی وارد فاز سیاسی شدند و در یک اقدام غیرمنتظره مریم رجوی را به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده شورای مقاومت معرفی کردند. در واقع مأموریت اصلی مریم رجوی شروع رایزنی‌ها برای حمایت‌های دوباره از فرقه رجوی از پا افتاده و در کنار آن فعال کردن ظرفیت ایرانی‌های خارج از کشور و تشویق آن‌ها به عضویت در فرقه رجوی بود.
برای شروع فاز سیاسی مقصد  فرقه رجوی جایی غیر از فرانسه نبود. در واقع جایگاه و امکانات آن‌ها در فرانسه تا حدی محفوظ مانده بود و آن‌ها اطمینان داشتند که با ورود به فرانسه مشکلات کمتری برای انجام فعالیت‌های خود علیه ایران خواهند داشت. هر چند در آن ایام فرقه رجوی به حال احتضار افتاده بود و پس از دو سال حضور مریم و بخشی از نیروهای مطرح فرقه رجوی در فرانسه، گشایشی در کار رجوی‌ها برای گشودن بال سیاسی حاصل نشد.
آغوش باز فرانسه برای تروریسم رجوی
با سرنگونی صدام در عراق و بازگشت اعضای ارشد فرقه رجوی به پاریس، مریم رجوی و حدود ۱۷۰ نفر از سران فرقه رجوی در سال ۸۲ توسط نیروهای امنیتی فرانسه بازداشت شده و در دادگاه‌ محاکمه شدند، اما پس از چندی با آزادی آن‌ها موافقت شد.
در این برهه  فرقه رجوی با لابی‌گری در سازمان های بین‌المللی به خصوص کنگره امریکا زمینه خروج خود را از فهرست گروه‌های تروریستی فراهم کردند. در این زمینه در سال ۲۰۰۷ “دادگاه استراسبورگ” بالاترین مرجع قضائی اتحادیه اروپا، منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد و در سال ۲۰۰۹ وزرای خارجه ۲۷ کشور اتحادیه اروپا ، در نشست بروکسل در رویکردی متناقض با ادعای مقابله با تروریسم، منافقین را از «فهرست سیاه سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا» خارج کردند.
نکته قابل توجه آنست که فرانسه به عنوان اولین کشور اعلام کرد حاضر است به اعضای منافقین اردوگاه اشرف پناهندگی سیاسی دهد و این اعلام آمادگی نشان داد که مهد آزادی و حقوق‌بشر برای همیشه فرزندان تروریست خود را در آغوش خواهد گرفت.
به نوشته انجمن نجات مرکز یزد، حال اگر امانوئل ماکرون در پی ترمیم روابط ایران و فرانسه می باشد بایستی به حساسیت های مردم ایران درخصوص پناه دادن فرانسه به جلادانی همچون مریم رجوی و فرقه رجوی حساسیت نشان دهد و با اخراج انها از خاک فرانسه و ممنوعیت فعالیت انها ثابت کند که ، عزم راسخی در مبارزه با تروریسم دارد .

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=13637

نوشته های مشابه

10ژوئن
وقتی مسعود رجوی به سوی خیانت پرواز کرد
به بهانه سال‌روز یک خفت تاریخی

وقتی مسعود رجوی به سوی خیانت پرواز کرد

31می
مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند
روایت محمدرضا مبین، از روزی که سر و کارش به قضائیه جلادان رجوی افتاد

مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند