• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

فروپاشی فرقه رجوی و آزادی همه اسیران نزدیک است

  • کد خبر : 12760
  • 18 ژانویه 2018 - 11:09

همانطور که در جریان هستید در آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی، فرقه رجوی مستمری پناهندگی نجات یافتگان را کاهش داد و پرداخت همان میزان کم را هم منوط به نوشتن اقرار نامه خیانت نمود. پرداخت این مستمری به صورت غیر قانونی، طبق قرارهایی که با کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان در ژنو گذاشته و تعهداتی که داده شده بود، مستقیما به عهده فرقه رجوی بود که البته فرقه از این موضوع به عنوان اهرم فشار بر تمامی آنان استفاده می نمود.

به دنبال مقاومت و اعتراضات نجات یافتگان در آلبانی به صورت متحد و یکپارچه و رسانه ای شدن موضوع و مستنداتی که از شبکه های تلویزیونی آلبانی در خصوص دید بسیار منفی مردم نسبت به این فرقه تروریستی پخش گردید و تلاش هایی که از جانب خانواده ها و فعالان و حامیان این افراد صورت گرفت، بالاخره اتحاد و مقاومت بر دسیسه پیروز شد.

از این پس نجات یافتگان مستمری پناهندگی خود را بدون واسطه از جانب کمیساریا که هر ماه به حسابشان واریز خواهد شد دریافت خواهند کرد. همچنین وزارت خارجه آلبانی تمهدیداتی برای تسهیل در امر گرفتن ویزا برای خانواده های این دسته عزیزان در نظر خواهد گرفت.

کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان در کشور آلبانی و همچنین وزارت کشور قول داده اند تا تمامی مشکلات جداشدگان را به خصوص در زمینه های حقوقی، اقامتی، سفر به کشورهای دیگر، اجازه کار و حتی یافتن کار حل نمایند. آنچه تاکنون دولت آلبانی در برابر آن مقاومت می کرد اجازه دیدار خانواده های این عزیزان بود که در خصوص آنهم نهایتا قول مساعد دادند. البته تأکید نمودند که این مسئله صرفا شامل حال جداشدگان از فرقه رجوی می شود. لازم به ذکر است که دولت آلبانی دادن ویزا به ایرانیان را به دلیل اطلاعات نادرستی که فرقه رجوی داده بود محدود کرده است.

در حال حاضر ظاهرا حدود ۴۰۰ نفر از اعضای فرقه رجوی هنوز در تیرانا هستند که حاضر به رفتن به مقر جدید نمی باشند و البته اعلام جدایی هم نکرده اند چرا که از جداشدن به دلیل مشکلاتی که جداشدگان تاکنون داشته اند می ترسند که به این ترتیب راه جدا شدن برای آنان نیز باز خواهد بود.

همچنین خبر رسیده است که حدود ۸۰۰ نفر در داخل فرقه در مقر جدید بنای اعتراض را گذاشته اند و عنوان نموده اند که شرایطی که برای آنان از قبل ترسیم شده بود با امکانات موجود مغایرت دارد و محدودیت های اعمال شده را نمی پذیرند.

تمامی تلاش فرقه رجوی اینست که افراد به صورت گروهی و جریانی جدا نشوند. تمامی وعده و وعیده های سرنگونی و قول کمک های عمو ترامپ و غیره هم تاکنون کارساز نبوده است.

به نوشته بنیاد خانواده سحر، آنچه بیش از همه فرقه را دچار سردرگمی و عصبانیت کرده ارتباط برخی جداشدگان با تعدادی از اعضا در داخل فرقه است که به این صورت اخبار رد و بدل می گردد. فرقه رجوی تلاش می کند از طریق جاسوسان خود در داخل و خارج از تشکیلات سرنخ این ارتباطات را پیدا نماید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=12760

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»