• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024

آموزش های تخصصی دولت آلبانی جهت اشتغال جداشده های فرقه رجوی

  • کد خبر : 12384
  • 30 دسامبر 2017 - 11:23

آخرین اخبار رسیده از جامعه جداشدگان در آلبانی حاکی است، دولت آلبانی و کمیساریا، اخیرا نسبت به برگزاری کلاس های تخصصی برای جداشدگانی که از آنها حمایت می کند، اقدام کرده است.
دولت آلبانی و کمیساریا در تلاش است، به هر طریق ممکن، تضاد کار جداشده ها را حل کرده و در وصل و ذوب جداشدگان به جامعه مردم عادی تیرانا کمک کند .

موضوع از هرقرار که باشد، این امر حاوی نکته جالبی است، آن هم اینکه فرقه ارتجاع در یک تلاش حداکثری و البته شیادانه، می کوشد جداشده ها را در آلبانی به شکست کشانده و به خیابان خوابی، گدائی، فحشاء و اعتیاد بکشاند تا از این فرآیند با ایجاد وحشت از دنیای بیرون در درون فرقه، تبلیغ منفی نماید.

اما کمیساریا هر چند ناقص، نسبت به دادن غذا و مسکن حداقلی در سر وسامان گرفتن جداشده ها همیاری می کند .همچنین این امر در یک کشوردورافتاده  که برای جداشده ها غربت محسوب می شود موجب دلگرمی است .
تشویق و تبلیغ این کارهای هر چند کوچک و جزئی، می تواند کمک موثری به جداشده ها کرده و همچنین، جرقه امیدی در دل کسانی باشد که اکنون در تشکیلات فرقه انحرافی رجوی هستند و به دلیل اینکه سالیان از جامعه عادی دور بودند و از آن وحشت دارند بنماید.
فرقه سالها کوشیده که با اقدامات ضد انگیزه ای، تمامی اعضای فرقه ، فاقد تخصص هائی باشند که در دنیای بیرون به درد می خورد وبه زعم خود از این طریق می کوشد تا مانع جدایی و فرار اعضاء شوداما از این امر غافل است که تخصص های ضروری در یک جامعه، اکتسابی است و می توان بعد از جدائی، با برگزاری چند کلاس چند هفته ای آن را حل کرد.
حل شدن معضل بیکاری جداشده ها و سمت و سو گرفتن شرایط بهینه زیستی در دنیای بیرون فرقه و فراهم نمودن شرایط مساعد برای کار در آلبانی، این نوید را به جداشده ها و هر کسی که در فکر جداشدن است می دهد که بله می توان بدون کمک مالی فرقه در دنیای آزاد به فردائی بدون فرقه و آزاد اندیشید.
این روزها هر چند شاید به دلیل در پیش رو بودن ایام جشن های کریسمس ، وقفه ای در برگزاری با تعداد بالا  در این کلاس ها، برای جداشده ها ایجاد شود، اما مطمئنا، این امر ضامن یک شروع زیبا و بدون وابستگی به فرقه رجوی برای کسانی خواهد بود که اراده کردند در دنیایی خارج از زندان فرقه ای رجوی ها مستقل، زندگی کنند.
شاید این تصور تا حدودی درست باشد که عزیزان جداشده ما در کشوری دورافتاده بی پناهند اما بی شک آنها در آغوش خداوند هستند.
یادداشت از فرید

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز آذربایجان شرقی

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=12384

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»