تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Saturday, 21 May , 2022

تلنگری به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودان

  • کد خبر : 10959
  • 03 اکتبر 2017 - 10:01

شهادت، چراغ راه بشریت است. شهید هم راهنمای بشر و خدمت‌گزار انسانیت است. پس از این مرتبه از ایمان مرحله‌ای وجود دارد که آن را «اسارت» می‌نامند. با توجه به جهاد قافله سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و همراهی خواهرش با او در این جهاد، باید حضرت زینب (س) را اسطوره اسارت نامید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فراق، در تقویم ملی کشورمان، ۱۱ محرم روز «تجلیل از اسرا و مفقودان» نام گرفته است. انقلاب اسلامی، دستاورد مبارزه مردمی است که از جان، مال و زندگی‌شان گذشتند. هشت سال دفاع مقدس، سند گران‌بهای این فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌ها است. اسیران ایرانی، با پیروی از کاروان اسیران عاشورا، در اسارت آزادگی آفریدند و دشمن ریاکار را رسوا ساختند.

به احترام اسیران جنگی و مفقودان آن، روز یازده محرم هر سال را که هم زمان با مصیبت دردناک اسارت اهل بیت پیامبر است، «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نامگذاری کرده‌اند. بزرگ و پاینده باد نام اسیران آزاده و شهیدان گم نام بی‌قرار که نشان آنها در بی‌نشانی شان است.

لحظه‌های اسارت، لحظه‌های اثبات حقانیت ایران و دفاع از استقلال و آزادی سرزمینی بود که با سال‌ها مبارزه و با خون هزاران لاله عاشق به ثمر نشست. فریاد خاموش غیورمردانی که با دژخیمان فرومایه به رویارویی پرداختند و از سرزمین مادری دفاع کردند. آنان پس از نبردی جانانه و دلاورمردانه، بر مصیبت‌های اسارت صبر کردند و با تحمل ضربات کینه و خشم دشمن، مایه ماندگاری و پایداری ایران اسلامی شدند.

صبر و استقامت اسیران ایرانی، گواه شکوه و صلابت انقلاب نوپایی بود که برای والایی کلمه الله، در برابر دنیای دشمن ایستاد. شکنجه و درد و غم اسارت، بر ایمان راسخ آنها به انقلاب و ارزش‌ها افزود و اسارتگاه‌ها را به دانشگاه‌های تربیت انسان‌های آزاده تبدیل کرد. پای مردی اسرا در اسارت، بار دیگر نشانه پیروزی ایمان بر فکر و خون و اسارت بر شمشیر و قدرت بود.

اما امروز دیگر نوبت بیداری و رشادت اسیرانی است که خواسته و یا ناخواسته اسیر اذهان بیمار فرقه ای به نام رجوی شدند. آری هم اکنون نوبت آن رسیده تا تمام اسیران دربند این فرقه حصارهای ذهنی و دیوارهای آلوده آن فرقه را درهم شکنند و بنیان آن فتنه را بسوزانند تا شاید رستگار شوند و در مقابل اسیران واقعی و ملت ایران سخنی برای گفتن داشته باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=10959

نوشته های مشابه

18می
مسجدی که پیامبر(ص) دستور داد محل زباله‌های شهر کنند
انگیزه‌های فرقه رجوی از ساخت مسجد ضرار

مسجدی که پیامبر(ص) دستور داد محل زباله‌های شهر کنند

15می
رجوی‌ها اعتقادی به شعائر مذهبی ندارند
یادداشتی به بهانه بازی جدید فرقه رجوی با ساخت یک مسجد در اسارتگاه «مانز»

رجوی‌ها اعتقادی به شعائر مذهبی ندارند