۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 22743
  • 17 اکتبر 2019 - 11:39
  • ارسال توسط :

بنابر گزارشات واصله از منابع خبری، شماری از رهبران برجسته و اعضای سابق فرقه رجوی، در مورد تصمیم رهبر این فرقه جنایتکار برای انتقال محل رهبری خود و مقر هدایت فرقه از فرانسه به آلبانی، جلسه‌ای برگزار کردند.

به گزارش فراق، پایگاه عربی «اشرف» که متعلق به بخشی از جداشدگان فرقه رجوی است، با انتشار خبری مدعی شد که بعضی از اعضای در سایه سازمان به‌دنبال طرحی برای انتقال مریم رجوی از پاریس هستند. متنی که در ادامه خواهید خواند، بخشی از این خبر است:

بنابر گزارشات واصله از منابع خبری، شماری از رهبران برجسته و اعضای سابق فرقه رجوی، در مورد تصمیم رهبر این فرقه جنایتکار برای انتقال محل رهبری خود و مقر هدایت فرقه از فرانسه به آلبانی، روز یکشنبه جلسه‌ای برگزار کردند.

گفتنی است پایگاه آلبانی سازمان منافقین از سال ۲۰۱۶ و با انحلال پایگاه لیبرتی در عراق تاسیس شد که فاصله زیادی با پایتخت این کشور ندارد.

اخیرا ویدئویی که توسط سایت‌های مربوط به فرقه رجوی منتشر شده، رهبر پیشین و مترجم شخصی مسعود رجوی (که مدتی است ناپدید شده) به همراه قربانعلی حسین نژاد، عیسی آزاده، محمد رضاکی و غفور فتاحیان از اعضای جداشده سازمان در خارج کشور، جلسه ویژه‌ای را برای بحث درباره این تصمیم مریم رجوی و سرنوشت افراد گرفتار در پایگاه آلبانی برگزار کردند.

منابع نزدیک به فرقه گفته‌اند: تصمیم مریم رجوی مبنی‌بر رفتن و اسکان در آلبانی به‌دلیل سیلی‌ای است که این سازمان جنایتکار پس از برکناری جان بولتون خورده است، زیرا مشاور امنیت امنیت ملی سابق آمریکا با تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ برکنار شده بود و این نشانه خوبی برای سازمان نیست.

این منابع گفته‌اند: با حذف جنگ‌طلب‌ترین نیروی سیاسی آمریکا (جان بولتون) و اخراج وی از کاخ سفید، مریم رجوی جنایتکار به دنبال یک «راه در رو» برای خود و اعضای فرقه خویش است که همچنان در صحنه سیاست به حساب آیند.

این منابع معتقدند تاکنون منافقین برای بولتون و جذب نیروهایی مثل او در کنگره آمریکا بسیار پول خرج کرده و لابی‌های مالی زیادی برقرار کرده بود که با برکناری بولتون، تمامی رشته‌های آنان پنبه شده بود.

بحران جانشینی و وضعیت آشفته سازمان برای یافتن جانشین رجوی

منابع خبری افزودند: پس از شایعاتی درباره نامزدی زهرا مریخی برای پست رهبری فرقه به‌دلیل افشای بیماری حاد مریم رجوی، اختلافات و انشقاقات خاموش سرباز کرده است. اکنون دو اردوگاه در منافقین وجود دارد که یکی از جریانات به رهبری شاهین قبادی سخنگوی این سازمان  جنایتکار قصد بازگشت رهبری به مردان را دارد و در مقابل جریان دیگری که مدعی رهبری زمان در فرقه است، به‌دنبال حمایت از حفظ رهبری فرقه در دست زنان است.

زهرا مریخی فعلا نفر دوم منافقین پس از مریم رجوی است و در ۶ سپتامبر ۲۰۱۷ در کنفرانس عمومی این سازمان به مناسبت پنجاه و دومین سالگرد تأسیس، برای مقام دبیری سازمان انتخاب شد. پیش از آن هماهنگ کننده دفاتر مریم رجوی و همچنین نایب رئیس شورای مرکزی سازمان بر عهده مریخی بود. این منابع افزودند: مهدی ابریشمچی، همسر سابق مریم رجوی، از باقی‌ماندن مقام رهبری این فرقه در دست زنان امتناع می‌ورزد و آن را باتوجه به تجربه مجاهدین، مضر می‌داند.

این منابع با بیان اینکه هفته گذشته یک نشست کوچک در پاریس پایتخت برگزار شد که در آن مهدی ابریشمچی قول داده تا رهبری سازمان مجاهدین خلق را از زنان بگیرد.

مهدی ابریشمجی، شوهر سابق مریم رجوی جنایتکار، دست راست مسعود رجوی بوده است. برادر او، حسین ابریشمچی، در حمله به کمپ لیبرتی در نزدیکی پایتخت عراق بغداد در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۵ کشته شده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.