• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

دیدار سناتورهای آمریکایی با یک «پست فطرت» در آلبانی

  • کد خبر : 9941
  • 13 آگوست 2017 - 12:20
هیأتی از سنای آمریکا در یک اقدام ضد ایرانی روز شنبه ۲۱ مرداد با سرکرده پست فطرت فرقه تروریستی رجوی در کشور آلبانی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فراق، سه تـن از سناتورهای ایالات متحده، به محل حضور اعضای فرقه در تیرانا، پایتخت آلبانی رفته و با «مریم رجوی» دیدار کردند.
سناتور «روی بلانت» نایب رئیس کنفرانس جمهوریخواهان در سنا، ریاست این هیئت را برعهده داشته است؛ «جان کورنین» سناتور ارشد جمهوریخواه از ایالت تگزاس و سناتور «تـام تیلیس» دیگر عضو حزب جمهوریخواه نیز سناتور بلانت را در این سفر همراهی کرده‌اند.
فرقه رجوی در بیانیه‌ای که در این مورد منتشر کرده می‌گوید در این دیدار در مورد آنچه راه حل های پایان دادن به بحران منطقه و تغییر دموکراتیک در ایران توصیف شده، گفتگو شده‌است.
در این بیانیه گفته شده سناتورها از انتقال امن اعضای فرقه در عراق به آلبانی استقبال کرده‌اند و در پیوند با «استقرار دموکراسی و حقوق بشر در ایران برایشان آرزوی موفقیت کرده‌اند»!
به نوشته هافینگتون پست، در این دیدار در خصوص وضعیت اعضای فرقه که به آلبانی منتقل شده اند نیز گفتگوهایی انجام شده است.
آخرین گروه از اعضای فرقه رجوی که در کمپ «لیبرتی» در عراق ساکن بودند، در شهریور ماه گذشته، به آلبانی منتقل شد و به این ترتیب حضور رسمی آن ها در عراق پس از ۳ دهه پایان یافت.
در دیدار سناتورهای ایالات متحده با مریم رجوی، او از آنچه در بیانیه منافقین «مواضع قاطع» قانونگذاران آمریکا در قبال ایران و تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران و مقامات حکومت ایران توصیف شده، استقبال کرده‌است.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در تاریخ ۱۱ مرداد ماه با امضای طرح تصویب‌ شده تحریم ها در کنگره آمریکا، علیه روسیه، ایران و کره شمالی، راه را برای تحریم سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده هموار کرد.
انتهای پیام
لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=9941