• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

شیعیان سوگوار امام جعفرصادق(ع) / خون شد از داغ تو دل شیعه

  • کد خبر : 9586
  • 20 جولای 2017 - 9:59

ای ششم پیشوای اهل ولا / خلق را رهبری به دین هدی

پای تا سر خدانمایی تو / هم ز سر تا بپای صدق و صفا

زهر منصور زد شرر به دلت / آب شد پیکرت ز زهر جفا

خون شد از داغ تو دل شیعه / عالم از ماتم تو غرق عزا

بیست و پنجم شوال سالروز شهادت پاسدار مکتب جعفری امام صادق(ع) است. ششمین پیشوای شیعیان که برای انجام دادن رسالت دینی خویش؛ یک جنبش فکری و فرهنگی گسترده تشکیل داد و اینگونه به نشر حقایق دین اسلام پرداخت و احیاگر آیین نبی و آغازگر مسیری نوین در جهان اسلام شد.

 امام جعفر صادق(ع) ششمین امام شیعیان در ۱۷ ربیع الاول ۸۳ هجری قمری در مدینه دیده به جهان گشود. صابر، طاهر و فاضل از لقب های ایشان و ابوعبدالله کنیه آن بزرگوار به شمار می رود و این امام همام به دلیل راستی و درستکاری لقب صادق را نیز از آن خویش کرد.
ایشان از همان دوره کودکی از سرچشمه دانش پدر بزرگوار خود بهره مند شد و بعدها به نشر معارف اسلامی و آیین پیامبر اکرم(ص) همت گماشت. امام(ع) پس از شهادت پدر والامقامش امام محمدباقر(ع) در ۳۱ سالگی رسالت سنگین امامت را برعهده گرفت و در طول ۳۴ سال دوره امامت خویش حکومت چند تن از خلفای اموی و منصور از خلیفه های عباسی را درک کرد و در این میان کوشید تا با ایجاد یک جنبش فکری و فرهنگی به گسترش حقایق دین مبین سلام بپردازد و اینگونه مکتب بزرگ جعفری را در جهان اسلام بنیان نهاد. ششمین امام شیعیان توانست با پرورش شاگردانی شایسته به هدف های مطلوب خویش در جهت آگاهی جامعه دست یابد که در نهایت این عوامل سبب شد تا منصور دوانیقی خلیفه عباسی حضور این امام همام را برنتابد و در ۲۵ شوال ۱۴۸ هجری قمری در ۶۵ سالگی، ایشان را مسموم کند و به شهادت برساند.عکس نوشته تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

زندگی نامه ششمین امام شیعیان باید به درستی و جامعیت خوانده شود و دیگر آنکه امام(ع) بر آگاهی سازی و افشاگری اهتمام جدی داشت و بنی امیه و بنی عباس را به خوبی به همگان شناساند. به یقین تمامی حکومت های دنیای نوعی شبهه نسبت به حکومت های پیش از خود دارند و باید کوشید تا دوره امام صادق(ع) را به خوبی شناخت. اگر فقه اما جعفرصادق(ع) به درستی بررسی شود می توان در هر مشکلی گره گشایی ایجاد کرد. داستان زندگی ایشان می تواند یک راهبرد و راه حل برای مشکل های یک جامعه باشد. باید به زندگی امام(ع) به درستی اندیشید و زندگی اجتماعی امروز را با هر کدام از خطوط برجسته ای که امام صادق(ع) به آن عمل کرد؛ تطبیق داد.

شهادت جانسوز ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق(ع)را بر عموم مسلمانان جهان تشیع تعزیت و تسلیت عرض می نمائیم.

دانلود مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع) محمد رضا طاهری

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)دانلود مداحی با صدای محمد رضا طاهری

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)حاج محمدرضاطاهری:روضه شهادت امام صادق (ع)

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)محمدرضا طاهری:روضه

دانلود مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع) سیدمجیدبنی فاطمه

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)دانلود مداحی با صدای سید مجید بنی فاطمه

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)سیدمجیدبنی فاطمه:روضه امام صادق علیه السلام

دانلود گلپین مداحی شهادت امام جعفر صادق (ع)سیدمجیدبنی فاطمه:یا شیخ الائمه (زمینه)

پایگاه خبری – تحلیلی فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=9586

نوشته های مشابه

12فوریه
ذهنت را گل بگیر
فرقه رجوی با این روش‌ها، نیرو کنترل می‌کرد

ذهنت را گل بگیر

07فوریه
مریم قجر عضدانلو در جایگاه یک «قوادِ» کثیف
بلایی که همسر غیرشرعی مسعود رجوی سر زنان اشرف آورد

مریم قجر عضدانلو در جایگاه یک «قوادِ» کثیف