تاریخ : شنبه, ۱۶ مهر , ۱۴۰۱ Saturday, 8 October , 2022

فریاد جداشده های فرقه رجوی در میدان حقوق بشر فرانسه

  • کد خبر : 9264
  • 04 جولای 2017 - 11:14
 صبح روز شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۶ برابر با یکم ژوئیه ۲۰۱۷، میدان حقوق بشر فرانسه شاهد راهپیمایی اعضای سابق فرقه رجوی بود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فراق به نقل از آریا ایران، در این تظاهرات که توسط انجمن های حقوق بشری ترتیب یافته بود، ضمن اعتراض به نقض حقوق بشر در فرقه رجوی، فعالیت های تروریستی آنان نیز تقبیح گردید.

از صبح روز شنبه در حالیکه بارندگی شدید در میدان تروکادرو پاریس ادامه داشت، گروه های متشکل از اعضای سابق فرقه رجوی ، ضمن در دست داشتن پلاکاردهایی، به روشنگری درباره سازمانی که آن را سکت و تروریست می نامیدند، پرداختند.

در این تظاهرات تعدادی از خانواده های اعضای فرقه رجوی نیز حضور داشتند.

مصطفی محمدی که از کانادا در این گردهم آیی شرکت داشته گفت که سال ها است فرقه رجوی اجازه دیدار دخترش سمیه را نمی دهد. او ادامه می دهد با انتقال اعضای مجاهدین از عراق به آلبانی، انتظار داشته که دخترش سمیه را در یکی از کشورهای اروپایی ملاقات کند، اما مجاهدین خلق به دخترش اجازه نمی دهند تا با پدر، مادر، خواهر و برادراش ملاقات نماید.

مصطفی محمدی می گوید، فرقه رجوی دخترش سمیه محمدی را از سال ها پیش در اسارت دارد و این مسئله نشان دهنده نقض حقوق خانواده، نقض حقوق بشر و دشنه ای است که بر قلب یک خانواده ایرانی فرود آمده است.

پدر خانواده دیگری نیز وضعیتی کماکان مشترک و مشابه با مصطفی محمدی داشت. بنابه گفته حسین نژاد، یکی از دختران او نیز سال هاست توسط فرقه رجوی به اسارت گرفته شده است. او سال ها است که به دنبال ملاقات با دخترش می باشد، اما مجاهدین خلق اجازه دیدار او با دخترش که هم اکنون در آلبانی بسر می برد را نمی دهند.

سایر افراد شرکت کننده در این میتینگ اعتراضی را اعضای سابق فرقه رجوی تشکیل می دادند. آنها نیز از درد و رنجی که در پایگاه های فرقه رجوی کشیده بودند می گفتند.

آنها می گفتند که نسبت به کارکردهای فرقه رجویو فشارهایی که روی اعضای خود می آورند کاملا آگاهی دارند. افراد حاضر در تظاهرات می گفتند که مطمئن هستند، اعضای منتقل شده به تیرانا از آزادی های فردی و اجتماعی برخوردار نمی باشند. چرا که فرقه رجوی در نظر دارند پایگاه خود در تیرانا را تبدیل به پایگاهی مشابه اشرف در عراق نمایند.

آنها نگران دوستان و آشنایان خود در فرقه رجوی هستند. آنها نگران هستند که ترویج خشونت در بین اعضای منتقل شده به آلبانی، می تواند ابزاری برای استفاده تروریستی در ایران بر علیه خانواده هایشان باشد.

به اعتقاد افراد شرکت کننده در این میتینگ، فرقه رجوی که مقر اصلی آن در اورسوراواز فرانسه می باشد، یک کالت به شدت خشن است که توسط مسعود و مریم رجوی هدایت می شوند.

وقتی سئوال شد که نگرانی شما چیست؟ و چرا از خشونت یا تروریسم فرقه رجوی در اروپا می گویید؟ یکی از افراد حاضر در تظاهرات میدان حقوق بشر فرانسه پاسخ داد؛

فرقه تروریستی رجوی در۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ علیه حکومت و مردم ایران اعلام جنگ مسلحانه نمود. چند روز بعد مقر حزب جمهوری اسلامی را بمب گذاری و منفجر کرد که منجر به کشته شدن بیش از ۷۲ تن از سران جمهوری اسلامی شد. یک ماه بعد دفتر نخست وزیری را منفجر نمودند که رئیس جمهور و نخست وزیر وقت ایران به همراه تعدادی دیگر کشته شدند. از آن پس تا کنون دست به اقدامات تروریستی بسیار گسترده ای در شهرهای ایران زده اند. از مردم کوچه وخیابان گرفته تا دانشمندان هسته ای را در خیابان های تهران ترور نمودند. از طرف دیگر تعداد قابل توجهی از اعضای ناراضی خود را در زندان های درون سازمانی یا مکان های نامعلوم دیگر، سربه نیست کرده اند. فرقه تروریستی رجوی بر خلاف آنچه که امروز از خود نشان می دهد، در یک کلام یک فرقه تروریستی و بسیار خشن می باشد. منافقین همانند وقایع ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ که دست به خودسوزی گسترده  اعضای خود زد، برای جوامع اروپایی از جمله مردم فرانسه نیز خطرناک می باشند. آنها در روش و ایدئولوژی تفاوتی با گروه تروریستی داعش ندارند. این عضو سابق منافقین از دولت فرانسه می خواهد که مریم رجوی و سایر تروریست های فرقه رجوی را از کشور خود اخراج کنند.

در گوشه ای دیگر از پاریس، اعضای قدیمی مجاهدین که هم اکنون از آنان جداشده و به گروه های حقوق بشری در اروپا پیوسته اند، گردهم آمده اند تا خشونت و تروریسم در فرقه رجوی را ریشه یابی نمایند. هر کدام از آنها خاطرات خود با مجاهدین را بازبینی می نماید.

محمد حسین سبحانی ضمن اشاره به سالهای از دست رفته در فرقه رجوی می گوید، چرخه ترور و خشونت در ایران توسط فرقه رجوی آغاز شد. آنها از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ به بعد مانع از رشد طبیعی جامعه در ایران شدند. جامعه و مردم را به خون و آتش کشیدند و بعدها نیز بعنوان ارتش خصوصی صدام از مرزها به میهن خود یورش بردند.

سبحانی می گوید، همین خشونت به درون فرقه رجوی نیز کشیده شد.

خشونت و ایدئولوژی مرگبار آنها اعضای معترض و خواهان جدایی را نیز در بر گرفت. او که زمانی از اعضای موثر مجاهدین خلق  در عراق بوده، به دلیل اعتراض به نقض حقوق بشر در فرقه رجوی خلق محکوم به زندان می شود. او در نهایت به ارتش صدام حسین تحویل داده می شود.

محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی فرقه رجوی به زندان مخوف ابوغریب منتقل می گردد. او مدتی طولانی را فقط به این دلیل که می خواسته است از فرقه رجوی جدا شود در زیر شکنجه و فشار روحی فراوان قرار گرفته است. فرقه رجوی به او و دخترش نیز هیچوقت اجازه ندادند تا با افسانه طاهریان مادر دخترش ملاقات نمایند.

بازمانده مجاهدین به همراه گردشگران و لابی های خارجی
بازمانده مجاهدین به همراه گردشگران و لابی های خارجی

همزمان با تظاهرات اعتراضی اعضای جداشده از مجاهدین در میدان تروکادرو، اعضای فرقه رجوی نیز در گوشه ای دیگر از شمال پاریس دور مریم رجوی گرد آمده اند، تا تاریخ خشونت بار خود در ایران، عراق و فرانسه را جشن بگیرند.

آنها با دو هزار نفر باقیمانده شان، همه ساله در دهکده کوچک ویلپنت گرد هم می آیند تا در کنار مریم رجوی به سخنان میهمانانی از آمریکا و اروپا که با هزینه فرقه رجوی به فرانسه آمده اند گوش فرا دهند. آنها همصدا خواهان سرنگونی حاکمان ایران هستند، اما همین ها فرقه رجوی را هنگام سرنگونی صدام در عراق خلع سلاح نموده و پایگاه اشرف را بمباران نمودند.

فرقه رجوی با کارهایی که خود عامل موثر آن بودند، از جامعه ایران ترد شدند. آنها حتی به اندازه یک گروه چند نفره تجاری در ایران نفوذ ندارند، سن متوسط افرادی که با بادبادک ها و پرچم های رنگی در داخل سالن ایستاده اند بیش از ۵۵ سال می باشد. بسیاری از آنان از نظر جسمی مریض و احتیاج به مداوا دارند، اما مریم رجوی در کنار حمایت جنگ طلبان آمریکایی که روی سن ایستاده اند، افراد مورد نظر را ارتش آزادیبخش ملی ایران می نامد!

 

 گزارش تصویری میتینگ اعضای جداشده از مجاهدین در میدان حقوق بشر فرانسه 

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=9264

نوشته های مشابه

04اکتبر
نام: رجوی، سیاست در مقابل زنان: عقیم‌سازی
واکاوی بخشی از جنایت‌های فرقه رجوی علیه زنان

نام: رجوی، سیاست در مقابل زنان: عقیم‌سازی

28سپتامبر
اگر آن‌ها را به حال خودشان بگذاریم، وضعشان از این هم بدتر شود
به بهانه سوءاستفاده فرقه تروریستی رجوی از نام آیت‌الله طالقانی

اگر آن‌ها را به حال خودشان بگذاریم، وضعشان از این هم بدتر شود