• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024

عشق بازی غرب با ترور و منافقین! / از شاهزاده‌ نوسبیل تا لانه زنبور

  • کد خبر : 8967
  • 15 ژوئن 2017 - 11:09

سه دهه و اندی پیش از جولان داعشی‌ها در منطقه و جهان، گروهکی تروریستی به نام «منافقین» همین مشی ترور و خشونت را در داخل ایران در پیش گرفت؛ اما منافقین کوردل جزء آلوده کردن دستانشان به خون هزاران ایرانی بیگناه و خریدن نفرت ابدی از جانب ایرانیان، طرفی نبستند؛ داعشی‌ها نیز همانند منافقین در میان ملت‌ها منفورند؛ اما چیزی که حلقه رابط میان این دو گروهک تروریستی است، حمایت‌های پیدا و نهان رژیم‌های استکباری و ارتجاعی از آنهاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فراق ، ترور و تروریسم پدیده شومی است که در دهه‌های اخیر سراسر جهان را دربر گرفته است؛ عوامل متعددی در شکل‌گیری شبح سیاه تروریسم دخیل هستند که مهم‌ترین آنها استفاده ابزاری قدرت‌های استکباری و سلطه‌گر از تروریست‌هاست.

در چند سال اخیر، تروریست‌های داعشی در نقاط مختلف دنیا به اقدامات انتحاری مبادرت ورزیده‌اند و سایه هراس و وحشت را از موصل تا منچستر گسترانده‌اند؛ آنها در نتیجه برنامه ریزی‌ها و سرمایه گذاری‌های کلان و مساعدت‌های سعودی‌ها و آمریکایی‌ها نیز قصد انجام عملیات‌های گسترده در تهران را داشتند که به فضل الهی و هوشمندی دستگاه‌ها و نیروهای امنیتی کشورمان، عملیات آنها ابتر ماند.

داعش و منافقین دو روی یک سکه‌

داعش و منافقین دو روی یک سکه‌اند؛ گروهک‌هایی دست ساخته مستکبرین و مرتجعین که هدفشان تنها خشونت و تخریب و کشتار است؛ وجوه تشابه میان این دو گروه تروریستی بسیار زیاد است؛ شهادت پاسدار شهید جواد تیموری در حادثه اخیر حمله تروریستی و شکست خورده عناصر داعش به ساختمان مجلس، به صورت نمادین این تشابه را آشکار کرد؛ چرا که برادر شهید جواد تیموری، یعنی شهید «رضا تیموری» در سال ۶۷ در سن ۲۰ سالگی در جریان عملیات مرصاد توسط همزادان داعشی‌ها یعنی منافقین کوردل به فیض شهادت نائل شد.

داعش بازوی آمریکا!

بالغ بر سه دهه از انقراض فرقه منحوس منافقین می‌گذرد و آنها در سال‌های اخیر با تنفس مصنوعی غرب به زیست منحوس خود ادامه داده‌اند؛ داعشی‌ها نیز اگر چه در ظاهر تحت حمله ائتلاف آمریکا هستند اما شواهد بسیاری وجود دارد که آمریکایی‌ها در رویدادهای میدانی در عراق و سوریه تلاش دارند تا حد امکان از ضربه زدن به عناصر و تجهیزات داعش خودداری کنند و این گروه تروریستی را برای روز مبادا نگه دارند.

شعف آمریکایی‌ها از تروریست بازی داعش در تهران!

اما پس از حملات تروریستی ناموفق داعش در تهران نیز، عملا مشخص شد که روابطی میان آمریکایی‌ها و عناصر داعش وجود دارد؛ کاخ سفید پس از حملات تروریستی ابتر در تهران نتوانست شور و شعف خود را از این واقعه تروریستی کتمان کند و بیانیه‌ای صادر کرد که به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «شرم آور» بود؛ سنای آمریکا نیز فردای حملات تروریستی در تهران بدون کوچکترین محکومیتی در این رابطه، به تصویب پیش‌نویس طرح‌های یکجانبه تحریمی علیه ایران مبادرت ورزید! همچنین «دینا روراباکر» نماینده ایالت کالیفرنیا در کنگره آمریکا نیز به صورت علنی از حملات تروریستی داعش در تهران حمایت کرد!

لانه زنبور!

هیلاری کلینتون که در بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ وزیر خارجه آمریکا بود در کتاب خاطرات خود با عنوان «تصمیم‌های سخت» اذعان کرده که برای به رسمیت شناساندن داعش به بیش از ۱۱۲ کشور دنیا سفر کرده است! «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که افشاگری‌هایش در سایت «اینترسپت» هزینه‌های زیادی را به واشنگتن تحمیل کرده است در یکی از افشاگری‌هایش اعلام کرد که «سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل گیری گروه تروریستی و تکفیری موسوم به داعش نقش داشتند و در عملیاتی با نام “لانه زنبور” این گروه  را تشکیل دادند».

عشق بازی غرب با منافقین!

اما حمایت‌های پیدا و پنهان غربی‌ها بویژه آمریکا از گروهک تروریستی منافقین، مثنوی هفتاد من کاغذ است؛ سرکردگان این گروه تروریستی پس از جنایت‌های بیشمار در حق مردم ایران، به کشورهای غربی گریختند و در آنجا مورد تکریم مادی و معنوی مقامات غربی قرار گرفتند! و شروع به دسیسه چینی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران کردند.

اروپاییان مدعی حمایت از حقوق بشر در بهمن ۱۳۸۷ در اقدامی تعجب‌برانگیز، نام فرقه منافقین را از لیست گروهای تروریستی خارج کردند. البته لطف و مرحمت اروپاییان به تروریست‌های منافق تنها به خارج کردن نامشان از لیست سیاه محدود نماند؛ بلکه اروپاییان پس از مدتی مقدمات خروج منافقین از عراق و عزیمت آن‌ها به اروپا را هم فراهم آوردند؛ البته این امر به غیر از مهمان نوازی چند ساله فرانسوی‌ها از سرکردگان مجرم گروهک تروریستی منافقین است.

هواپیمای اختصاصی آمریکا برای پا در رکابی منافقین!

در شهریور ماه ۹۵ که دولت عراق دستور پلمپ پادگان لیبرتی محل استقرار اعضای گروهک منافقین را صادر کرد، طی خبرهایی اعلام شد که انتقال برخی از تروریست‌های گروهک منافقین به آلبانی توسط هواپیماهای مسافربری آمریکایی انجام گرفته است. کمک آمریکا برای انتقال تروریست‌های گروهک منافقین به خارج از عراق، به سرعت از سوی وزارت خارجه این کشور تایید شد.

“الیزابت ترودو”، معاون سخنگوی وقت وزارت خارجه آمریکا بلافاصله پس از انتشار خبر خروج منافقین از عراق در جریان یک کنفرانس خبری به همکاری دولت متبوعش برای انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین به آلبانی اعتراف کرد.

 

این مسئول آمریکایی همچنین از دولت آلبانی و نخست‌وزیر این کشور به دلیل استقبال از اعضای گروهک منافقین تشکر ویژه کرد و بر ضرورت محافظت بین‌المللی از آن‌ها تاکید کرد!

 

 رقابت اروپا و آمریکا در حمایت از یک گروهک تروریستی!

اما علاوه بر آمریکایی‌ها که همواره از تروریست‌های گروهک منافقین حمایت‌های مادی و غیرمادی به عمل آورده‌اند، اروپاییان نیز در فرآیند انتقال آن‌ها از عراق به آلبانی نقش‌آفرین بودند.”مریم رجوی” سرکرده گروهک تروریستی منافقین در همان زمان انتقال تروریست‌های منافق به آلبانی با صدور بیانیه‌ای از مقامات آمریکایی و اروپایی بویژه “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان به دلیل کمک به انتقال اعضای این گروهک از عراق به آلبانی تقدیر کرد.

 

پیش‌تر نیز نمایندگان پارلمان اروپا در اعلام مواضعی تعجب‌برانگیز بر ضرورت حمایت از گروهک تروریستی منافقین تاکید کرده بودند؛ در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ “یان زهرادیل”، نماینده پارلمان اروپا از جمهوری چک اعلام کرده بود “اتحادیه اروپا باید با منافقین همکاری کند”!

 

 سناتور جنگ طلب آمریکایی نماد پیوند داعش و منافقین

یکی از نمادهای دیگر تشابه داعش و منافقین را باید یک سناتور جنگ طلب آمریکایی به نام «جان مک کین» دانست؛ فردی که ریاست کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا را برعهده دارد؛ اواخر فروردین ماه بود که خبر دیدار وی با سرکرده گروهک تروریستی منافقین در تیرانا آلبانی، مخابره شد. مک کین در نهم اکتبر ۲۰۱۵ نیز قبل از انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین از عراق به آلبانی، طی نامه ای به اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا خواهان حمایت بیشتر از این تروریست ها شده بود؛ آن مقطع درست زمانی بود که مک کین طی یک تور مسافرتی به شهرهای تحت اشغال داعش در سوریه می رفت و از تروریست های خون آشام داعشی و سایر تروریست های مستقر در سوریه عیادت می کرد و ضمن آگاهی از برنامه های آنها، وعده هایی برای کمک های مالی و تجهیزاتی به آنها ارائه می‌کرد.

 

 خاندان تروریست‌پرور آل‌سعود

اما بنا بر نوشته های میزان علاوه بر تحت حمایت بودن توسط غرب و آمریکا، گروهک تروریستی منافقین و گروه تروریستی تکفیری داعش، وجه مشترک دیگری نیز دارند و آن عبارت است از، نزدیکی و قرابت با خاندان تروریست‌پرور آل‌سعود.

 

روابط سعودی‌ها و داعشی‌ها، «اظهر من الشمس» است و سرکردگان داعش همان تربیت یافتگان مدارس وهابی مورد حمایت سعودی‌ها هستند؛ چندی پیش نموداری در رسانه ها منتشر شد که نشان دهنده این بود که طرفداران داعش در سال ۲۰۱۵ بیشتر از کدام نقاط توییت کرده‌اند؟ نتایج شگفت‌آور بود؛ عربستان سعودی با اختلاف بسیار از سوریه و عراق که محل استقرار داعش می‌باشد در رتبه نخست قرار داشت.

 

 سخنان گستاخانه شاهزاده نوسبیل سعودی

اما در ارتباط سعودی‌ها و عناصر داعش همین مقدار بس که حدود یکماه پیش از حملات تروریستی شکست خورده داعش در تهران،«محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد سعودی و پسر پادشاه این کشور که همه کاره رژیم رو به انقراض آل سعود محسوب می‌شود و روحیات جنگ طلبی اش او را به «صدامک» معروف کرده، طی مصاحبه‌ای با گستاخی تمام اعلام کرد که «جنگ را به داخل مرزهای ایران می‌کشانیم»! این اظهارات اگر چه در همان موقع با واکنش قاطع مسئولان کشورمان مواجه شد و حتی سردار دهقان وزیر دفاع کشورمان به سعودی‌ها هشدار داد که در صورت ماجراجویی از سرزمین عربستان تنها مکه و مدینه سالم باقی خواهند ماند، اما از سخنان این شاهزاده جنگ طلب سعودی پر واضح بود که ریاض به صورت جنون آمیزی در تدارک یک اقدام ولو کور تروریستی در یک نقطه مهم از ایران توسط مزدوران داعشی اش است.

 آل سعود و منافقین

اما علاوه بر روابط گرم و پدر و پسری آل سعود با تروریست های تکفیری داعش، سران این رژیم رو به زوال با تروریست های دیگری به نام منافقین نیز روابط گرمی دارند؛ میتینگ تبلیغاتی گروهک منافقین در تیرماه ۹۵ در شرایطی در پاریس برگزار شد که رسانه‌های وابسته به حکام مرتجع عرب و سعودی نظیر «العربیه» و «الحدث» برای پوشش آن سنگ تمام گذاشتند؛ مهمانان این میتینگ نیز اغلب از سیاستمداران بازنشسته و ازکارافتاده کشورهای مدعی دموکراسی غربی و مرتجع عربی بودند.

 

یکی از مهمانان این مراسم، ترکی فیصل شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان بود؛ وی که به دشمنی با ایران و دوستی با رژیم صهیونیستی معروف است در سخنرانی خود در نشست منافقین باز هم ادعاهای سابق خود پیرامون ایران را تکرار کرد و الفاظ نامناسب و دور از ادبی را در مورد مردم ایران و نظام سیاسی کشورمان بکار برد.

 

اما علاوه بر تایید منافقین و حضور در مهمانی‌ها و میتینگ‌های آنان، برخی اخبار و اسناد نیز حاکی از حمایت مالی آل سعود از گروهک تروریستی و زوال یافته منافقین است!

 

 روابط داعش و منافقین

پس از حادثه کور تروریستی در تهران توسط عناصر داعش، «اسکندر وتوت» نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی پارلمان عراق طی مصاحبه‌ای با پایگاه خبری المعلومه عراق، گفت: فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها سال‌هاست برای ضربه زدن به ایران از طریق حمایت از گروهک تروریستی منافقین تلاش می‌کنند؛ گروهکی که در بسیاری از عملیات‌های تروریستی دست داشته است و بین این گروهک و داعش ارتباط و هماهنگی وجود دارد.

 

پیش از این «قربانعلی حسین نژاد» از اعضای گروهک منافقین و مترجم «مسعود رجوی» به خبرگزاری فرانسه گفته بود که سران منافقین از همان ابتدا حمایت خود را از داعش اعلام کردند و به اشغال در آمدن موصل توسط داعش را انقلاب مردمی عشایر عراقی دانستند و ابراز امیدواری کردند داعش همه عراق و از جمله بغداد را تصرف کند!

 

بی‌تردید با گذشت زمان و زوال کامل گروهک‌هایی تروریستی نظیر داعش و منافقین اسناد بیشتری از تعامل آنها با یکدیگر و همچنین حمایت‌های رژیم‌های استکباری و مرتجع جهانی و منطقه‌ای بویژه آمریکا و عربستان سعودی از این گروهک‌های تروریستی آشکار خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=8967

نوشته های مشابه

12فوریه
ذهنت را گل بگیر
فرقه رجوی با این روش‌ها، نیرو کنترل می‌کرد

ذهنت را گل بگیر

07فوریه
مریم قجر عضدانلو در جایگاه یک «قوادِ» کثیف
بلایی که همسر غیرشرعی مسعود رجوی سر زنان اشرف آورد

مریم قجر عضدانلو در جایگاه یک «قوادِ» کثیف