• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023

ارتباط اسیران با خانواده ها دست نیرنگ فرقه را رو می کند

  • کد خبر : 8561
  • 26 آوریل 2017 - 23:35

چند روز پیش فرقه رجوی در آلبانی به سه تن از جداشدگان در تیرانا اعلام نمود که دیگر حق پناهندگی آنان را نخواهد پرداخت چرا که مزدور  ایران شده اند. دلیل این امر را هم ارتباط آنان با خانواده های خود در ایران ذکر کرده و البته برای همین موضوع هم مدرکی ارائه نداده است. این موضوع برای دیگر جداشدگان نیز در گذشته اتفاق افتاده که به این بهانه حقوق آنان را قطع نموده است. فرقه می خواهد با این ترفند جداشدگان را از ارتباط با دنیای آزاد بترساند.

ظاهرا به زعم فرقه رجوی هرگونه ارتباط با ایران، حتی اگر با پدر و مادر باشد، ارتباط با رژیم ایران محسوب می شود. مسئولین سازمان به خوبی می دانند که ارتباط با خانواده منجر به آگاهی افراد نسبت به حقایق شده و دست نیرنگ و فریب فرقه را در برابر آنان رو می کند. البته ناگفته نماند که کمیساریا به صورت غیرقانونی این اختیار را به سازمان داده تا بتواند نظر خود را اعمال کند.

به دنبال این موضوع سه نفر یاد شده به کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان در آلبانی مراجعه کرده و نسبت به این عمل غیر قانونی اعتراض کردند. یکی از کارمندان ارشد کمیساریا به حرف آنان گوش داده و تمامی موارد را یادداشت نموده و اظهار داشته است که موضوع را به ژنو گزارش خواهد کرد. او البته پیشنهاد داده که بهتر است این نفرات به مقر اصلی فرقه در تیرانا که نام آنرا اشرف ۳ گذاشته اند مراجعه نمایند چرا که به این صورت زودتر به نتیجه میرسند.

این سه نفر به توصیه کمیساریا به مقر فرقه رجوی مراجعه کردند و با متانت کامل مشکل خود را مطرح نمودند اما در مقابل با انواع تهمت ها و توهین ها و تهدیدات از جانب مسئولین فرقه مواجه شدند که همزمان به عکس برداری و فیلم برداری از جداشدگان معترض مشغول شده و نهایتا درگیری ایجاد کردند که منجر به دخالت پلیس گردید.

به گزارش بنیاد خانواده سحر ، در این میان زنان مسئول در فرقه رجوی بیرون آمده و با الفاظ رکیکی که انسان از شنیدن آنها شرم دارد چه برسد به این که بر زبان بیاورد شروع به فحاشی نمودند و جالب است که از دریدگی و وقاحت خود که به آن افتخار می کردند فیلم برداری هم می نمودند.

آنچه جای تأسف دارد این است که کمیساریا و پلیس آلبانی که شاهد زورگوئی فرقه رجوی به تعدادی پناهنده در کشوری غریب بودند صرفا آنان را ترغیب می کردند تا با فرقه راه بیایند و سعی کنند نظر آنان را جلب نمایند. البته واضح است که نظر سازمان این است که افراد جدا شده مانند افراد گرفتار در درون فرقه با هیچ کس و هیچ جا حتی خانواده خود ارتباط نداشته باشند و صرفا به امر جاسوسی و خبرچینی بر روی دیگران مشغول گردند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=8561

نوشته های مشابه

03دسامبر
شکنجه‌گران رجوی آن قدر مرا روی آسفالت کشیدند تا پوستم کنده شد + فیلم
03دسامبر
تحریف وقایع معاصر در پرونده «حمید نوری»
آیا دادگاه تجدیدنظر سوئد می تواند آبروی از دست رفته نظام قضائی خویش را احیا کند؟

تحریف وقایع معاصر در پرونده «حمید نوری»