• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024

توهم های نوروزی فرقه رجوی و درخواست از دونالد ترامپ

  • کد خبر : 8311
  • 26 مارس 2017 - 12:55

سرکرده فرقه تروریستی رجوی در سخنرانی نوروزی خود از رییس جمهور آمریکا خواست که فشارها به ایران را افزایش دهد و سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد.

به گزارش فراق، اینترنشنال بیزینس تایمز از درخواست مریم رجوی برای قطع روابط دولت آمریکا با ایران خبر داد.

سرکرده فرقه رجوی که در تجمعی در تیرانا، پایتخت آلبانی سخنرانی می کرد، درخواست هایی را از دولت دونالد ترامپ مطرح کرد.

او نخست خواهان قطع روابط تجاری و دیپلماتیک آمریکا با ایران شد تا زمانی که اعدام و شکنجه در ایران متوقف شود.

درخواست دوم سرکرده منافقین از رییس جمهور ایالات متحده، اخراج نیروهای ایرانی از منطقه است که به گفته او با سکوت غرب، در کشورهای منطقه پیشروی کرده اند.

مریم رجوی سومین درخواست خود را همنوا با برخی مقامات آمریکایی، قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی و محدود کردن آزادی فعالیت های آن دانست و در نهایت خواهان احترام به تلاش مردم ایران برای آزادی شد.

این که مریم رجوی دچار اشتباه محاسباتی یا توهم در مورد فضای سیاسی داخل ایران است بر کسی پوشیده نیست، اما درخواست های او از دونالد ترامپ نشان می دهد که سرکرده منفاقین از اوضاع و احوال بین المللی هم چندان آگاه نیست.

او در حالی خواهان قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی آمریکا با ایران شده که دو کشور بیش از سه دهه است با یکدیگر هیچ گونه رابطه دیپلماتیکی نداشته اند و تنها در سال های اخیر در مذاکرات چندجانبه هسته ای تماس هایی میان وزیران خارجه دو طرف وجود داشته است.

او که رهبری فرقه ای جنایت کار را بر عهده دارد و همواره از حمایت های مالی و تدارکاتی کشورهای غربی بهره برده است، دوستان خود را متهم می کند که در مقابل پیشروی های ایران در منطقه سکوت کرده اند.

درخواست های مریم رجوی از رییس جمهور ایالا ت متحده در حالی مطرح می شود که پیش از این هم نامه موسوم به  «سی نفر» برای افزایش تحریم های ایران از سوی آمریکا، موجب تعجب و خشم ایرانی ها شده بود.

از سوی دیگر، دعوت از ترکی فیصل، شاهزاده سعودی ضدایران، در نشست سالانه این گروهک گواه روشنی از همسویی مواضع این گروه تروریستی با مقامات عربستان و اسرائیل بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=8311