• امروز : چهارشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 27 September - 2023

نشست های عملیات جاری (مجاهدین خلق )+سند

  • کد خبر : 755
  • 04 ژانویه 2015 - 7:21

مسعود رجوی:
عملیات جاری ضامن حفظ تشکیلات است و حتی یک روز نباید نشست عملیات جاری تعطیل شود.

نشست عملیات جاری

نشست عملیات جاری

                     عملیات جاری یک نوع تفتیش عقاید است و یک نوع زیر آب زنی علنی دیگران ، برای اینکه سازمان بفهمد که نیرویش الان در چه جایگاهی است و چگونه باید با او کار کند نشست های عملیات جاری ضامن حفظ تشکیلات بود و بدون ترتیب دادن چنین نشست های شستشوی مغزی ، سازمان مجاهدین از هم فرو می پاشید و تشکیلات متلاشی می شد. در عملیات جاری افراد می بایست از صبح تا شب هر فکری که به ذهن شان خطور کرده بود مثبت یا منفی به روی کاغذ بیاورند و هر شب در جمع اعتراف کنند. نفرات مجبور می شدند تا دست به اعتراف بزنند آنان حتی تخیلات روزانه شان را که در کاغذ نوشته بودند در جمع باید می خواندند. اگر گزارش تنظیمی بار منفی از نظر قوانین و آموزش های عقیدتی و فرقه ای سازمان داشت افراد حاضر در جمع برای خودنمایی و تملق پیش مسئولین سازمان به فرد اعتراف کننده پرخاشگری می کردند فحش های رکیک می دادند حتی کار به کتک کاری نیز می کشید. جالب است که افراد فحش ناموسی هم به دوست و همرزم خود می دادند و فرد اعتراف کننده در نشست عملیات جاری حق نداشت در آن موقعیت پاسخ دیگران را بدهد!!! فرقی نداشت که به اصطلاح انتقادها و دشنام ها و فحش های ناموسی بجا بود یا نادرست. طبق تعالیم و دستورهای مسئولین سازمان و شخص رجوی در نشست عملیات جاری فقط و فقط باید به دشنام ها و توهین ها و تحقیرها گوش می دادی حرص می خوردی و پاسخ نمی دادی. اگر در مواردی نیز بعضی از نفرات طاقت شنیدن دشنام های رکیک را نداشتند حتی ممکن بود از فرط ناراحتی و حقارت از حال طبیعی خارج شوند.

نشست های عملیات جاری ترفندی بود تا نفرات در قرارگاه اشرف و سایر مقرهای سازمان در عراق دوران تحت حاکمیت صدام نتوانند خود تصمیم بگیرند یا در باره خانواده هایشان فکر کنند. نشست های عملیات جاری و سیستم خاصی که سازمان برای نفرات طراحی کرده بود باعث می شد افراد از همدیگر بترسند و اعتمادی بین نفرات وجود نداشته باشد و کسی جرئت انتقاد از مسئولین سازمان و شخص رجوی را نداشته باشد.
در نشست عملیات جاری همه نفرات وادار می شدند تا از همدیگر جاسوسی کنند . هیچ کس جرات نمی کرد با همرزم و رفیقش حرف بزند و درددل و صحبت کند .هر چند درد و دل کردن با دوستان در سازمان محفل نام داشت و آن را تحت عنوان شعبه سپاه پاسداران می نامیدند و خود جرم بزرگی بود .
یکی از اهداف نشست عملیات جاری در تشکیلات رجوی این بود که غرور افراد را بشکنند و عضو تشکیلاتی را از خصلت های انسانی تهی کنند فردیت او را متلاشی کرده و تبدیل به یک رباط کنند.

اما نمونه ای از یک فاکت در نشست عملیات جاری :

رابطه با کاویانی : ( منظور رابطه با آمریکا )
۱ – وقتی دیدم در جریان مصاحبه ها سیم خار دار و کانتینر به اشرف می آوردند لحظه واو ( منظور وا رفتم ) داشتم .
زبان : y ( افکار ناخودآگاه ذهن )
– اینها برای درست کردن بازداشتگاه برای ماست
– دیدی بعد از ۴۰ سال مبارزه آخر الامر اسیر دست کاویانی ( آمریکایی ها ) شدیم .
زبان : x ( واقعیت موضوع)
– اولاً علت این اوهام و خیالات اندیشه تعادل قوایی تو بود که فکر کردی در شرایط که تعادل قوا به نفع ما نیست هر بلایی می توانند سر ما بیاورند .
به این راحتی با یک چیزی به اسم عملیات جاری سازمان از رازهای نیروهایش توسط نیروهای خودش آگاه می شد و بنظر من این یک تفتیش عقیده بزرگ و نقض کامل حقوق بشر است سازمانی که از بدو تاسیس همیشه دم از حقوق بشر و آزادی عقیده می زند خود در حق نیروهای خودش چنین می کند وای به حال دیگران و مخالفان .

فاکت نویسی

فاکت نویسی

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=755

نوشته های مشابه

27سپتامبر
گزارشگر دروغگو!
اعتراض ستاد حقوق بشر ایران به حمایت جاوید رحمان از فرقه تروریستی رجوی

گزارشگر دروغگو!