• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

حمایت باندرجوی از یک جنایت جنگی آشکار

  • کد خبر : 6923
  • 02 نوامبر 2016 - 20:21

حلب، صفحاتی از ننگ و جنایت!

حمایت باندرجوی از یک جنایت جنگی آشکار

Mojahedin-Baas

درست هنگامی که نماینده سازمان ملل متحد تهاجمات تروریستی در حلب را حیرت آور و ترسناک خواند و آن را جنایت جنگی دانست، باندرجوی در سرمقاله سایت اصلی خود این جنایت جنگی را با عنوان “پایداری در حلب ” ستود و چنین نوشت:

«رزمندگان اپوزیسیون سوریه، عملیات بزرگ و گسترده‌یی را با نام «حماسه بزرگ حلب» برای شکستن محاصره حلب آغاز کردند و به پیشرویهای خیره‌کننده‌یی دست یافتند. «انس العبده» رئیس ائتلاف ملی سوریه با اشاره به این نبرد که انقلابیون سوری برای شکستن محاصره حلب و پایان دادن به اشغال رژیم سوریه، آغاز کرده‌اند؛ گفت: «حلب صفحاتی از افتخار را می‌نویسد». سرتیپ اسعد الزعبی رئیس هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوری نیز این نبرد را نشان دهنده «انتقال از وضعیت دفاعی به‌حالت تهاجمی برای تغییر معادله نظامی در روی زمین» توصیف کرد…. پیروزی رزمندگان سوری در حالی است که از یک سو، شورای امنیت در جهت اتخاذ تصمیم برای رسیدن به یک راه‌حل سیاسی در بحران سوریه شکست خورده و آمریکا نیز سیاست منفعلانه خود را تغییر نداده و عمدتاً از ابراز نگرانی و دادن هشدار به روسیه و اعمال برخی فشارهای سیاسی توسط مجامع بین‌المللی فراتر نرفته است. »

پیروزی مورد نظر گروه تروریستی مجاهدین همان اقدام هولناکی است که آقای استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه می گوید حمله شورشیان در حلب به غیرنظامیان شهر او را “وحشتزده و شوکه” کرده است. وی گفت که حملات راکتی “بی امان و بدون تبعیض” باعث مرگ ده ها غیرنظامی در غرب حلب طی ۴۸ ساعت گذشته شده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است می‌گوید طی این سه روز دست‌کم ۱۷ کودک و مجموعا ۴۱ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند. این گروه ناظر نیز می‌گوید صدها موشک پرتاب شده‌است.

همچنین رسانه ها روز یکشنبه گفتند که شورشیان از سلاح های شیمیایی علیه محلات تحت کنترل دولت در حلب استفاده کرده اند.خبرگزاری دولتی سانا گفت که ۳۵ نفر در محله داهیه الاسد و حمدانیه از تنگی نفس و بی حسی رنج برده اند.

استفان دی‌میستورا با اشاره به تهاجماتی که باندتروریست رجوی آن را یک پیروزی می داند می‌گوید «کسانی که می‌گویند این نبردها برای شکستن محاصره حلب لازم است، باید در یاد داشته باشند که هیچ‌چیزی استفاده‌ی فله‌ای و بی‌تناسبِ تسلیحات، از جمله جنگ‌افزارهای سنگین، علیه غیرنظامیان را توجیه نمی‌کند و چنین اقداماتی می‌تواند جنایت جنگی به‌شمار رود.»

هرچند رسانه های وابسته به گروه تروریستی مجاهدین و جریان ضد اسد تلاش دارند این حملات را به اپوزیسیون دولت سوریه منسوب کنند ( همانها که این جنایت را انجام دادند) اما تمامی رسانه های مستقل در پی حوادث حلب اذعان دارند عملیاتهای صورت گرفته از سوی گروه‌هایی مانند جبهه فتح‌الشام، شاخه القاعده در سوریه، یا گروه‌های سلفی مانند احرار‌الشام است.

در این میان مردم شهر حلب به رغم آتش بس اعلام شده بر اثر شدت موشک پرانی تروریستها اجازه و فرصت خروج از این شهر نمی یابند و مجبور به ماندن در خانه هایشان شدند.

پیش از این نیز فیلیپ لوتر، مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل در گزارشی درباره شکنجه، قتل و آدم ربایی به دست گروه‌های مسلح در حلب و ادلب سوریه فاش ساخت که گروه‌های مسلح در حلب و ادلب در ارتکاب جنایت‌های جنگی و نقض قوانین انسانی بین المللی آزاد هستند و به هیچ وجه به خاطر انجام چنین جنایاتی مجازات نمی‌شوند. بسیاری از غیرنظامیان از اینکه از رفتار گروه‌های مسلح انتقاد کنند یا اینکه قوانین سخت آن‌ها را زیر پا بگذارند، می‌ترسند.

*** 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=6923