• امروز : شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 July - 2024

حضور میدانی رسانه های ایران در عراق

  • کد خبر : 6730
  • 30 سپتامبر 2016 - 16:59

حضور میدانی رسانه های ایران در عراق

اولین فیلم تهیه شده از درون کمپ آمریکایی منافقین

شبکۀ العالم برای نخستین بار، گزارشی را از داخل اردوگاه موسوم به “لیبرتی” که عناصر گروهک تروریستی منافقین در آنجا نگهداری می‌شدند، پخش کرد.

به گزارش دیده بان،خبرنگار شبکه العالم از بغداد گزارش داد، این اردوگاه در غرب پایتخت عراق قرار داد و تا پیش از این بیش از ۳ هزار نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین، در آن نگهداری می‌شدند.

آخرین گروه از این تروریست‌ها در لیبرتی، به آلبانی منتقل شدند.

“وسام التمیمی” خبرنگار شبکه العالم تأکید کرد که تیم خبری العالم، تنها شبکه ای است که توانسته وارد این اردوگاه شود.
این اردوگاه بسیار مجهز، اکنون کاملا متروکه شده است.
خبرنگار العالم تأکید کرد، هنگامی که اردوگاه لیبرتی تحت تصرف گروهک تروریستی منافقین بود، خبرهای درز کرده از آنجا، از این حکایت داشت که این اردوگاه محلی برای حذف تعداد قابل توجهی از عناصر این گروهک بود، که می‌خواستند از این گروه جدا شوند و به کشور خود بازگردند.

از بعضی از اتاقهای این اردوگاه، صدای فریاد برخی از عناصر بازداشت شده هنگام شکنجه به گوش رسیده است.

در پایان نیز قبل از تخلیه اردوگاه، بسیاری از این عناصر به قتل رسیدند.
خبرنگار العالم خاطرنشان کرد: در قسمتهای مختلف این اردوگاه گشت زدیم؛ این اردوگاه اکنون کاملا خالی است و هیچکدام از عناصر منافقین دیگر در اینجا حضور ندارند.
خبرنگار العالم تأکید کرد که همه از جنایتهای این گروهک تروریستی علیه مردم عراق و همچنین مردم ایران آگاهند؛ و دولت عراق سرانجام توانست به حضور عناصر این گروهک در این کشور به صورت کامل پایان دهد، و پس از سالها بحث و بررسی و مذاکره، پرونده آنان را ببندد.
خبرنگار العالم خاطرنشان کرد که در جریان بازدید از اتاقها و سالن‌های مختلف اردوگاه لیبرتی، متوجه شد که دیوار یکی از اتاق‌ها کاملا تقویت شده و مانند یک سنگر بسیار مستحکم است، و اینگونه به نظر می‌رسید که آنجا محل استقرار یکی از سرکردگان مهم این گروهک بود.
خبرنگار العالم افزود، مسؤولان اردوگاه هیچ اظهار نظری دراینباره نکردند، و با وجود اصرار و پافشاری‌های ما، مسؤولان به بهانه مسائل امنیتی از پاسخ خودداری کردند.
بر اساس گزارشها، در این اردوگاه بیش از ۳ هزار نفر از عناصر منافقین مستقر بودند ولی اکنون همه آنها به خارج از عراق منتقل شده‌اند، و سرانجام پرونده سرشار از جنایت این گروهک تروریستی در عراق بسته شد.

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=6730