• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024

مادران،‌ قربانیان فراموش شده ۱۲

  • کد خبر : 6483
  • 23 آگوست 2016 - 20:34

مادران،‌

قربانیان فراموش شده فرقه رجوی 

قسمت دوازدهم

مهناز عکافیان مادر محمدعلی ساسانی – اصفهان

سی سال پیش محمدعلی ساسانی پسر خانم مهناز عکافیان را از پشت جبهه جنگ ایران و عراق دزدیدند که نهایتا سر از فرقه رجوی در آورد. خانم عکافیان چهار سال پشت درب پادگان اشرف با خانواده های دیگر به تحصن و انتظار نشست تا شاید چند دقیقه پسرش را ببیند و از احوال او با خبر گردد. در سال ۱۳۹۰ ناله های مادر محمدعلی ساسانی پشت درب اشرف، هر انسانی را متأثر می کرد. فرقه رجوی، سی سال جوانی و زندگانی این مادر و فرزندش را تباه نمود و در آخر خانواده ها را آماج انواع تهمت ها و توهین ها قرار داد.
 


نامۀ مادر اسیر جنگی محمدعلی ساسانی

به کمیسر عالی پناهندگان و صلیب سرخ جهانی

سال ۱۳۹۳

کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان– ژنو

من مهناز عکافیان مادر محمدعلی ساسانی اسیر جنگی در عراق هستم که اکنون در اسارت سازمان مجاهدین خلق (MKO) در عراق به سر می برد.
مدت ۲۸ سال است که از فرزندم خبر ندارم. چند بار پشت درب پادگان اشرف و اخیرا هم پشت دیوارهای سر به فلک کشیده لیبرتی رفتم ولی متاسفانه موفقیتی حاصل نشد.
نمی دانم مگر انسان ها با هم فرق دارند که حقوقی مساوی وعادلانه ندارند. از شما که نماینده حقوق بشر هستید یک سوال دارم. همه می دانند حتی مجرمی که به اشد مجازات محکوم می شود یعنی اعدام، اجازه ملاقات با افراد خانواده اش را دارد و در همه جا این اجازه و حق را به او می دهند.
ما پدران و مادران ستم دیده از سازمان مجاهدین خلق ایران (MKO)،

حتی اگر مجرم هم باشیم حق داریم که تقاضای دیدار با فرزندان مان را بکنیم و از این حق برخوردار باشیم.
چرا نباید به خواست ما ترتیب اثر داده شود؟ چه بسا پدران و مادرانی که چشم به راه و مشتاق دیدار فرزندشان بودند ولی با توجه به وضعیتی که ذکر کردم موفق به دیدن فرزندشان در تشکیلات این سازمان نشدند تا این که به دیار باقی شتافتند.
اجازه بدهید با همین رمق کمی که در وجودمان باقی مانده است فرزندمان را ببینیم.
مهناز عکافیان، مادر محمدعلی ساسانی
 


نامه مادر محمدعلی ساسانی به نخست وزیر عراق۱۳۹۴
نخست وزیر محترم کشور دوست و برادر عراق جناب حیدرالعبادی

باعرض سلام و ادب اینجانب مادر محمدعلی ساسانی (اسیر جنگی –  سرباز در کردستان – تاریخ اسارت ۱۳۶۶ – به مدت ۱۷سال مفقودالاثر) فهمیدیم پسرم در پادگان اشرف نزد مجاهدین خلق است و اکنون هم در لیبرتی عراق می باشد. تا این تاریخ ۲۹ سال است که از او بی خبرم فقط دیدار فرزندم و ملاقات با او آرزویم است.
مهناز عکافیان مادر محمدعلی ساسانی
ایران – اصفهان ۱۵ ژانویه ۲۰۱۶
 


نامه خانم مهناز عکافیان ساکن اصفهان

به مسئولین کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان و نهادهای حقوق بشری

– عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر
۲۰ تیرماه ۱۳۹۵

 
با سلام وعرض ادب
 امیدوارم که مسئولین کمیساریا و فعالین حقوق بشر بتوانند برای حل مشکل ما خانواده ها کمک کنند و همه حقوق از دست رفته ی ما را برگردانند.


 من مادر محمدعلی ساسانی به مدت ۳۰ سال از فرزند عزیزم دور و از حال و وضعیت وی بی خبر هستم.
حوادث اخیری که در کمپ لیبرتی رخ داده، ما خانواده ها را نگران سلامتی فرزندان مان کرده لذا از شما استدعا دارم هرچه زودتر به صدای استمداد ما خانواده ها ترتیب اثر دهید و تصمیمی اتخاذ کنید که از سلامتی فرزندان مان با خبر و در صورت امکان ترتیب ملاقات ما را با عزیزان مان بدهید.
با تشکر از شما
مهناز عکافیان (مادر محمدعلی ساسانی) ایران ـ اصفهان    
۱۹/۰۴/۱۳۹۵
نام آقای محمد علی ساسانی در لیست ۱۰۶ تن از انتقال یافتگان از کمپ لیبرتی به آلبانی مورخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ آمده است. خانواده نجات انتقال ایشان از عراق را به خانواده محترم ساسانی تبریک عرض می نماید. امید است که به زودی شاهد رهایی اسرای فرقه رجوی از قیود ذهنی و جسمی باشیم.  

میرزایی

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=6483

نوشته های مشابه