• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024

دیدار اعضای انجمن نجات خوزستان با آقای جلال جلالی در شهرستان مسجد سلیمان

  • کد خبر : 5376
  • 18 آوریل 2016 - 6:20

دیدار اعضای انجمن نجات خوزستان

با آقای جلال جلالی در شهرستان مسجد سلیمان

آقای جلال جلالی  که از سال ۶۴ ساکن کشور آلمان بوده اخیرا برای دیدار و سرکشی به خانواده اش به ایران تشریف آورده. به همین منظور اعضای انجمن خوزستان در مورخه سه شنبه ۲۴/۱/۹۵ جهت عرض خیرمقدم به ایشان با وی درمنزل مادریش درشهرستان مسجد سلیمان دیدارکردند .
درابتدا آقای جلالی ازحضور اعضای انجمن در منزلشان استقبال کرد و گفت از اینکه امروز زحمت  کشیدید و به منزل تشریف آوردید ممنون هستم .

اعضای انجمن خوزستان ضمن  تشکر ازمهمان نوازی خانواده جلالی به آقا جلال گفتند بعد ازاینکه شنیدیم شما مجددا بعد ازچند سال به ایران تشریف آوردید وظیفه خود دانسته که برای عرض خیرمقدم وخوش آمدگویی به دیدارشما بیائیم .

درادامه اعضای انجمن ضمن ارائه  توضیحات مبسوطی درباره مناسبات برده ساز فرقه درعراق  وایجاد فشارهای گوناگون براعضا برای به بند کشیدن هرچه بیشترآنها درعراق و یا ممانعت از دیدار آنها با خانواده هایشان گفتند با شناختی که ما از ماهیت فرقه رجوی داریم می دانیم که سرکردگان این فرقه همواره  با جوسازی ، ارائه تبلیغات دروغین از فضای ایران و یا با زدن اتهامات واهی از جمله اینکه هرکس به ایران تردد کند جاسوس و یا مزدوراست و یا اینکه عنوان می کنند درصورت تردد هرفرد ایرانی به ایران وی  دستگیر و زندانی می شود !! سعی کرده ومی کنند تا  حد ممکن مانع  ازتردد ایرانیان ساکن خارج کشور بخصوص افراد جداشده از فرقه  برای سرکشی به خانواده خود به ایران شوند.

که دراین رابطه وجهت آگاهی ایرانیان ساکن خارج کشور از شما می خواهیم اگر ممکن است با بیان مختصری درباره علت  مهاجرت خود به خارج ، برایمان توضیح دهید که آیا واقعا شما در سفر به ایران شما دچارمشکلی شدید؟!

ولی قبل ازآن می خواستیم سئوال کنیم که آیا ازقبل نسبت  به فرقه شناخت داشتید یا نه ؟

آقای جلال جلالی گفت واقعیت امراین است که من زمانی سازمان مجاهدین را شناختم که برادرم بنام سعید بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی درایران تحث تاثیر تبلیغات فریبنده این سازمان قرارگرفت وهوادارآنها شد راستش چون خودم حس خوبی نسبت به عملکرد سازمان و شعارهایی که رجوی اوایل انقلاب  می داد نداشتم به همین دلیل هم خیلی  تلاش کردم تا  برادرم را از دام رجوی  نجات دهم که  نشد .

چون اعتقاد من ازاول براین بوده وهست که گروههایی مثل مجاهدین ومارکسیت ها همه بدنبال منافع خود بوده وهستند وبنظرم من هرآنچه که آنها درباره دفاع ازخلق ومنافع کشورعنوان کرده ومی کنند فقط دروغ است .رهبران این گروهها وبخصوص رجوی بعنوان رهبرسازمان مجاهدین امثال برادر مرا اول با شعارهای دروغین فریب وجذب خودشان کردند وبعد هم بیهوده آنها را به کشتن دادند. 

اما درمورد خودم باید بگویم که  متاسفانه من هم  بدلیل جوی که رجوی ازسال ۶۰ به بعد در کشور ایجاد کرده بود تصمیم گرفتم ازایران خارج شوم این بود که  درسال ۶۴ و بدون حتی هیچگونه محدویتی با پرواز مستقیم به کشور آلمان رفته و همانجا ساکن شدم .بعد ازرفتن به آلمان سعی کردم بدور ازمسائل سیاسی برای رسیدن به یک زندگی خوب و راحت تلاش کنم که واقعا سختی های زیادی هم برای بدست آوردن آن کشیدم .واقعیت این است که من هم تا چند سال پیش می ترسیدم که به ایران سفر کنم بخصوص که اینکه مرتب شایعات زیادی درباره دستگیرشدن افراد سفرکرده به ایران درخارج پخش می شد که باعث ایجاد ترس دربین ایرانیان خارج کشورشده بود .اما من دلتنگ خانواده ام وبخصوص مادرم وپدرم شده بودم و وظیفه ام بود که به آنها سربزنم البته متاسفانه سال گذشته پدرم به رحمت خدا رفت .

بهرحال فارغ اخبار دروغی که ازجانب گروههایی مثل مجاهدین پخش می شد تصمیم گرفتم  شخصا درباره سفربه ایران تحقیق واز خانواده ام حتی  سئوال کردم که آنها هم گفتند مطمئن باش که کسی درایران با تو کاری ندارد .تا اینکه به قول معروف دل به دریا زده وبه کشورم آمدم ووقتی رسیدم واقعا اول ترسیده بودم ولی زود متوجه شدم که ترسم بی مورد بوده چون نه کسی ازمن سئوال کرد که  کجا بودی ،نه دستگیر و نه به زندان رفتم. تازه بعد ازچند روز به هرنقطه ای ازاستان وکشورهم که رفتم مشکلی برایم پیش نیآمد بعد ازآن هم تاکنون چندین بار بدون هیچگونه مشکلی  به ایران آمدم .

بعد ازسفراولم به ایران وقتی به آلمان برگشتم به هرایرانی که می شناختم  گفتم بروید ایران وبه خانواده خود سربزنید آنها را مطمئن کردم که هیچ  مشکلی برایشان  پیش نمی آید که خوشبختانه خیلی ها متوجه شدند وبعضا هم به ایران آمدند وبرگشتند اما متاسفانه با این وجود هنوز عده ایی تحث تاثیر دروغ های گروههای مخالف قراردارند وازآمدن به ایران می ترسند .
اعضای انجمن گفتند قطعا هرکس اختیاردارد که مکان و محل زندگی اش را خودش انتخاب کند. اما سیاست سرکردگان فرقه رجوی یک سیاست فرقه گرایانه ودرتضاد با حفظ ارتباطات وکانون گرم خانوادگی است چون آنها خانواده را  تنها دشمن وبرهم زننده سیاست فرقه ای خود عنوان می کنند.به همین دلیل هم سالهاست که اعضای اسیردرعراق را ازدیداربا خانواده هایشان محروم کرده اند .بنابراین علت نشر چنین دروغ هایی ازجانب سران فرقه رجوی درفضای سیاسی خارج کشورناشی ازتفکرات فرقه گرایانه آنهاست .

ما  امیدواریم که با یک تلاش جمعی  بتوانیم  با افشای ماهیت دروغین فرقه رجوی  ودرراستای حفظ کانون گرم خانوادگی به ایرانیان ساکن خارج کشوروبخصوص آنهایی که زمانی عضو فرقه وبا جدا شدن ازآن درخارج ساکن شدند این اطمینان را بدهیم که درصورت سفروتردد  به ایران برای سرکشی به خانواده هیچگونه مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد ایرانی حق دارد که  به وطن خود سفرکند .
درپایان این دیدارآقای جلالی  ضمن تشکرمجدد ازحضوراعضای انجمن درمنزلشان گفت : واقعا هم باید تلاش شود که ایرانیان خارج کشوررا نسبت به تبلیغات دروغین گروههایی مثل مجاهدین آگاه وروشن کرد ، عمل به صله رحم یک امرواجب است  من بعد ازبازگشت به آلمان  بازهم به ایرانیانی که درآنجا  هستند توصیه خواهم کرد که حتما برای دیداربا خانواده خود به ایران سفرکنند .امیدوارم که درسفرهای آتی به ایران بتوانم مجددا شما را ملاقات کنم.

منبع: انجمن نجات مرکز خوزستان

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=5376