• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

رهائی شهرام و شهروز بهادری از تشکیلات رجوی

  • کد خبر : 4945
  • 22 ژانویه 2016 - 22:55

رهائی شهرام و شهروز بهادری از تشکیلات رجوی

video_2016-01-22_00-09-03

بعد از رهائی از تشکیلات رجوی ، شهرام و شهروز بهادری اهل شهرستان جلفای آذربایجان شرقی که ۱۴ سال دراسارت فرقه ی رجوی بودند ، امروز با استقبال هرچه بیشتر به محل تولد خود بازگشتند!
این دوبرادر که دارای خانواده ی بزرگی می باشند، با استقبال وسیع اعضای خانواده و فامیلان خود، اهالی شهر جلفا وخانواده هایی که هنوز فراق فرزندشان را باتلخی وسختی تمام تجربه می کنند و نیز گروهی از رها یافتگان قبلی از فرقه ی مخوف رجوی، مواجه شدند.

دراین دیدار آنچنان رقت قلبی به حاضران دست داد، که علاوه براعضای پرتعداد این خانواده ی محترم، افراد دیگری هم مخصوصاً ازبین افراد خانواده های انجمن ، دچار شوک شده و بارها مجبور به استفاده از کمک های اولیه ی پزشکی شدند!
فضای عاطفی بوجود آمده درمراسم تحویل این برادران به خانواده شان آنچنان هیجانی وپرشور بود، که کسی یارای نگهداشتن اشک چشم خود را نداشت !

این دو برادر که خود نیز غرق درهیجان بودند ، بسختی سخن می گفتند چرا که اشک ها وفریادهای ازسر ذوق و ابهت سالن استقبال، آنها را دچار بهت وحیرت کرده بود.
آنها بسختی توانستند جملاتی را درمورد سرگذشت خود درباند رجوی برزبان جاری سازند!
برادران بهادری اظهار داشتند که دراواخر سال ۸۱ و زمانی که برادر بزرگتر درباکو مشغول کار بود، به دام گروه های شکار نیروی باند رجوی افتاده وبا وعده ی اخذ پناهندگی ازاروپا و داشتن زندگی بهتر درآنجا، خود را درترکیه وسپس درعراق وکمپ اشرف یافتند که بلافاصله ازهم جدا شده وسالها موفق به دیدار همدیگر نشده وهرگزخبر مراجعه ی چندین بار خانواده هایشان به عراق و قصد ملاقات با آنها، به ایشان گفته نشده بوده است!!!
تلاش این دو برادر برای دیدار باهم و اتخاذ تصمیم به فرار ازجهنم رجوی ، ۸ سالی نتیجه نداشته و بجایش تنبیهاتی بوده که درمواقع درخواست ملاقات همدیگر ، با آن مواجه شدند!

آنها بعد ازانتقال به لیبرتی ، موفق به دیدارهای نامنظم باهم شده و مدتها بعد موفق به فرار گردیده وبا مساعدت ارگان های بین المللی وعراقی حقوق بشری و کمک های سفارت جمهوری اسلامی در بغداد ، به کشور خود باز می گردند.
یکی ازاین برادران اظهار داشت که عده ی زیادی مانند آنها درصدد فرار هستند که سازمان با تشکیل کلاس های کامپیوتر بدون اینترنت به آنها، مشغول کردنشان بااین کار وبا این وعده که گویا آنها پس ازآموختن کاپیوتر به اروپا اعزام می شوند، هنوز آنها را با زندانی کردن دراتاق های کامپیوتر وقطع ارتباطشان با دیگران ، حفظ می کند !
ازنظر برادران بهادری، ترساندن افراد ازاینکه با جدایی ازسازمان با مرگ ونیستی مواجه خواهند شد، آنها را دچار دودلی و بی ارادگی می کنند.

سعید

Shahram & SHahrouz 2 SHahram & SHahrouz 3 SHahram & SHahrouz

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=4945