• امروز : دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 17 June - 2024

افشای تیم تحریریه سیمای فرقه رجوی / ۲

  • کد خبر : 46299
  • 13 می 2024 - 9:18

علیرضا معدنچی با نام جعلی و گذرنامه‌ای بیژن هادی‌زاده، با سه خواهرش، شهره، فرزانه و مهتاب، جز افرادی هستند که از دهه ۶۰ به فرقه رجوی پیوستند. خانواده علیرضا معدنچی (همسر و فرزندانش) در خارج از کشور ساکن هستند. او بعد از انقلاب، مدتی در رادیو و تلویزیون ایران کار کرد و مفسر سیاسی بعد از اخبار نیمروزی بود که پس از پیوستن به تشکیلات، به فرانسه منتقل شد. معدنچی از حوالی سال ۶۴ و ۶۵ در عراق و کمپ اشرف بوده و در این چند دهه در قسمت تحریریه فرقه، تحت امرخطوط تحلیلی و تروریستی فرقه، به نوشتن مقالات و تحلیل‌های مختلف سیاسی، با خط گرفتن از رجوی، مبادرت می‌نمود. او هم اکنون در نقش مفسر در رادیو و تلویزیون فرقه اجرا دارد. معدنچی در گذشته هم در کمپ اشرف، با سناریو و نقش‌بازی جهت فریب اعضای بخت، در نشست‌های عمومی با رجوی به بحث سیاسی می‌پرداخت تا توجهات را به سمت اهداف مورد نظر معطوف کنند. علیرضا معدنچی، به دلیل گرایشات فکری خاص، مدتی به دنبال اجرای خط خودش بود که سرکوب شد. به همین دلیل، علیرغم سابقه زیادش، همواره بدون سمت خاصی در رده‌های پایین کار می‌کند.

پنجمین فرد شاخص تحریه فرقه رجوی، مسعود اصولی، از اعضای خیلی قدیمی است که از سال ۱۳۶۲ همراه با همسر و دو دخترش در اروپا به انجمن موسوم به جوانان مسلمان خارج از کشور پیوست. پس از مدتی، همسر و دو دخترش از سازمان جدا شدند. بعدها، یکی از دخترانش به نام مریم، با فریب‌های معمول، جذب فرقه شد تا به عنوان هوادار در فرانسه فعالیت کند. مسعود اصولی، از دهه ۷۰، از بخش نظامی و تروریستی به قسمت سیاسی منتقل شد و بیش از دو دهه، جز مجریان برنامه‌های تلویزیونی و اخبار بود. کار او در بخش تحریریه فرقه، مطالعه روزنامه‌های ایران جهت سانسور و دست‌چین نمودن خبرهاست. نامبرده، به دلیل اختلافات درونی، مدتی از مجری‌گری حذف و مورد تنبیه قرار گرفت. این عنصر شیاد نیز، به دستور سرکردگان، به جعل خبر و انتشار اخبار تروریستی اشتغال دارد.

ششمین و هفتمین اعضای تحریریه، نوزاد علینژاد و صلاح‌الدین عبداله‌نژاد هستند. نوزاد (تقی) علینژاد، اهل کردستان است که از دهه ۶۰، همراه با خانواده‌اش، از جمله سه برادر و دو خواهر، به فرقه پیوستند. پس از مدتی، همه آن‌ها به تناوب جدا شده و رفتند. علینژاد از اوایل دهه ۶۰، همراه با صلاح‌الدین عبداله‌نژاد، به دلیل تسلط به زبان کردی، مسئول اجرا و تهیه اخبار کردی بودند. پس از تعطیلی رادیو مجاهد، در سال ۱۳۶۷، آن‌ها به بخش تحریریه تلویزیون منتقل شدند و طی دو دهه گذشته، میرزابنویس و تهیه‌کننده اخبار فرقه شدند. گاها اخبار دیکته شده را تحت عناوین مطالب سیاسی و بعنوان تحلیل‌گر بلغور می‌کنند.

شتمین فرد، مهین حری، از زنان قدیمی و سرسپرده‌ای است که با دختر خردسالش، از دهه ۶۰، در فرقه رجوی فعالیت دارد. فرقه، با سوءاستفاده معمول، دختر کودک سرباز او (مریم صدیق) را مجری تلویزیونی نمود. مهین حری، با سابقه بیش از ۳۰ سال، و پس از طی آموزش نظامی و تروریستی، در بخش تبلیغات، به اصطلاح نویسندگی و گویندگی می‌کند. هم‌زمان، سرکردگی بخشی از تولیدات خبری و سایت همبستگی ملی به عهده او است که برای این سایت، جعلیات و خزعبلات تهیه می‌کند. او پس از حدود یک دهه، با ابتلا به بیماری حنجره و حناق، صدایش قطع شد و از مجری‌گری کنار گذاشته شد اما هنوز یکی از گردانندگان سایت‌های فرقه است.

نهمین و دهمین اعضای تحریریه جاوید میرداماد و علی نفیسی هستند.  جاوید میرداماد با نام مستعار (مسعود باقر) و علی نفیسی با نام مستعار علیرضا پورنفیسی، جزو اعضای اصلی تیم تحریریه نفاق می‌باشند که این افراد نیز سال‌های طولانیست، غلامان حلقه بگوش هستند؛ افرادی که به فرمان رجوی، به کار تولید مطالب مسموم، شایعات و جعل خبر اشتغال دارند. این افراد اغلب، فحش‌نامه و مطالب تنفر انگیزی تهیه می‌کنند که برای خود اعضای فرقه نیز دافعه برانگیز است.

افشای تیم تحریریه سیمای فرقه رجوی / ۱

سرویس سیاسی فراق

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=46299