• امروز : دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 17 June - 2024
نظام فکری که ایستادگی در برابر ظلم و وحشی‌گری‌ را برنمی‌تابد

 اساتید پیشگام آزادی و دانشجویان آزادیخواه در آمریکا و اروپا؛ از پای ننشینید / ارتش صفحه کلیدی جلاد در خدمت وحوش صهیونیست

  • کد خبر : 46234
  • 09 می 2024 - 10:52

قتل عام سبوعانه هزاران نوزاد و کودک، زن و مرد، پیر و جوان در سرزمین پرافتخار غزه طی ماه‌های اخیر از یک سو و انفعال و سکوت سازمان‌های حقوق بشر جهانی از سوی دیگر بار دیگر نشان داد که «حق گرفتنی و نَه دادنی» است. به دنبال آن واکنش وجدان‌های بیدار و آزادیخواهان سراسر جهان در مقابل این سکوت منفعلانه فراگیر شد و هم‌اکنون دامنه آن به اساتید مطرح دانشگاه‌های آمریکا و اروپا رسیده است.

تصاویر بازداشت خانم «نئولی مک‌آفی» استاد دانشگاه و رئیس دپارتمان فلسفه دانشگاه اموری توسط نیروهای گارد آمریکا به سرعت در رسانه‌های جهانی انتشار یافت. تلاشی مذبوحانه برای کمرنگ رنگ کردن نور دانایی و حقیقت‌طلبی در جامعه‌ی دانشگاهی دنیا.

جالب است که خانم «نئولی مک‌آفی» رئیس دپارتمان فلسفه «انسان‌گرایی» در نظام‌های فکری سیاسی غرب است. همان نظام فکری که امروز اعتراضات اساتید و دانشجویان در آمریکا و اروپا و ایستادگی در برابر ظلم و وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابد و بر دستان بنیانگذاران فلسفه «انسان‌گرایی» خود دستبند محدودیت می‌زند و به بازداشتگاه روانه‌اش می‌کند.

امروز فلسطین به میزان نمایش حق و باطل در جهان تبدیل شده است و به سرعت در حال واکاوی باورهای پوسیده حمایت از حقوق بشر، آزادی بیان و تساوی انسان‌ها در بین همه اقشار دنیا به‌خصوص جمعیت اساتید و دانشگاهی است.

اکنون که اساتید و دانشجویان در آمریکا و اروپا با وجود مقابله گسترده پلیس و دستگاه‌های امنیتی، نه‌تنها از اعتراض و فریاد حق‌طلبانه خود در حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه دست برنمی‌دارند، بدانند که ما اساتید ایرانی نیز حامی آنانیم.

امروز بدون شک آرمان‌های خمینیِ بزرگ «یگانه حل مسئله فلسطین» است و برکت خون هزاران شهید غزه، جنبش‌های آزادیخواه جهان در حمایت از این آرمان را هدایت و رهبری خواهد کرد. هراس دیوانه‌وار رهبران رژیم صهیون و آمریکا در سرکوب و دستگیری اساتید و دانشجویان آمریکایی و اروپایی این حقیقت را بیش از پیش نمایش می‌دهد.

و اینک خطاب ما با شماست: اساتید پیشگام آزادی و دانشجویان آزادیخواه در آمریکا و اروپا؛ از پای ننشینید و تا رهایی قدس شریف و برپایی جشن پیروزی مقاومت در صحن مسجدالاقصی پایداری و مقاومت کنید. خداوند یار و یاریگر تمامی مظلومان و عدالت‌خواهان جهان است.

توضیح فراق: ارتش صفحه کلیدی فرقه ترویستی رجوی پس از دیدار اخیر با نماینده رژیم صهیونیستی در آلبانی به کمک رسانه‌ای رژیم غاصب آمده تا از آثار هجمه‌های رسانه‌ای جهان علیه این رژیم با تولید محتواهای سفارشی بکاهد.  

یادداشت از: سمیرا خطیب‌زاده

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=46234