• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
پژوهشگر حوزه زنان و تحلیلگر سینما

فیلم «سرهنگ ثریا» زاویه دید جدیدی را فراروی مخاطب می‌گشاید

  • کد خبر : 43211
  • 07 دسامبر 2023 - 7:51

پژوهشگر حوزه زنان و تحلیلگر سینما گفت: فیلم«سرهنگ ثریا» زاویه دید جدیدی را فراروی مخاطب در خصوص قضایای مربوط به فرقه رجوی و حضورشان در کمپ اشرف می‌گشاید.

به گزارش فراق، معصومه قمقامی طی سخنانی در بیستمین نشست «دکوپاژ» که با محوریت نمایش و نقد و بررسی فیلم«سرهنگ ثریا» در مؤسسه شناخت قم برگزار شد، اظهار داشت: فیلم سرهنگ ثریا در مجموع فیلم خوبی است به ویژه از این حیث که نگاه و زاویه دید جدیدی به مسایل و مشکلات خانواده‌های اسیران فرقه رجوی دارد و در این اثر نیز یک داستان واقعی مورد توجه خانم لیلی عاج به عنوان کارگردان قرار گرفته است.

وی افزود: گروه سازنده در این فیلم کوشیده که از نگاه و زاویه دید یک مادر زجرکشیده که سال‌ها در انتظار بازگشت فرزندش از کمک اشرف است به بررسی این موضوع بپردازد و اثر قابل توجه و شاخصی را ارایه نموده است.

منتقد و تحلیلگر سینما اضافه کرد: به نظر بنده اگر در قالب دو سه سکانس معرفی بیشتری نسبت به وضعیت فرقه در این کمپ صورت می‌گرفت فیلم تأثیرگذارتر و کامل‌تری را شاهد بودیم.

قمقامی افزود: ما در راستای جهاد تبیین به شدت نیاز به تولید و اکران این قبیل آثار داریم که اتفاقات مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به خصوص نقش آفرینی فرقه تروریستی رجوی در دهه شصت و پس از آن را به زبان جذاب هنر بیان کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=43211