• امروز : شنبه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 9 December - 2023

افشای اسامی باند قاچاق داروی فرقه رجوی در سوئد

  • کد خبر : 42938
  • 20 نوامبر 2023 - 11:03

هویت برخی از عناصر شبکه مافیای دارویی متعلق به فرقه رجوی در کشور سوئد که با سرویس امنیتی سوئد هم مرتبط هستند، منتشر شد.

به گزارش فراق، بعد از افشای جزئیاتی از اسامی شرکت‌ها، انجمن‌های پوششی فرقه تروریستی رجوی و مسئولان آن در کشور کانادا توسط رسانه‌های داخلی، خبرگزاری تسنیم به اطلاعاتی از شبکه بزرگ مافیای فرقه رجوی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد بخشی از این شبکه متمرکز بر قاچاق دارو و اقلام بهداشتی است.

بنا بر این گزارش، بخش مهمی از این شبکه مافیای دارو در کشور پادشاهی سوئد فعال است و اعضای آن را پزشکانی شکل داده‌اند که سابقه عضویت در این فرقه و حضور در عملیات‌های تروریستی همچون فروغ جاویدان را (عملیات مرصاد که منجر به ناکامی و کشته شدن منافقین در خاک ایران شد) در پرونده دارند.

وظیفه این شبکه بیشتر در حوزه مالی و پشتیبانی از فرقه رجوی است و به‌صورت تخصصی در زمینه تهیه اقلام و مایحتاج آنها خصوصاً بخش پزشکی فعال هستند، به‌عنوان مثال بر اساس این اطلاعات، این شبکه برخی اقلام و تجهیزات پزشکی موردنیاز مقر منافقین در آلبانی، همچون اتانول، قرص ژلوفن، تعدادی دستگاه اُکسی‌متر (تست اکسیژن خون)، ونتیلاتور، روپوش و ملحفه مخصوص بیماری‌های عفونی و… همچنین اقلام بهداشتی مربوط به کرونا مانند ماسک و داروهای تخصصی را که در آلبانی کمیاب بود، به‌صورت قاچاق به این کشور وارد کرده به مقر اشرف۳ انتقال دادند.

یکی از شگردهای تأمین این داروها بدین‌گونه بوده است که پزشکان مورد اشاره در شاخه‌های مختلف پزشکی مانند روانپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و جراحی و… فعالیت می‌کنند و در این میان با نسخه‌نویسی جعلی برای عناصر فرقه رجوی، بخشی از این نیازهای دارویی را تأمین می‌کنند.

هویت برخی از عناصر این شبکه مافیای دارویی متعلق به فرقه رجوی در کشور پادشاهی سوئد که با سرویس امنیتی سوئد هم مرتبط هستند، به‌دست آمده که به‌شرح ذیل است:

۱ ـ حنیفه خیری: ساکن شهر مالمو ـ سوئد

۲ ـ آمنه معاونی فرزند محسن و فاطمه متولد ۱۳۳۸/۱۲/۲۹ تهران با نام مستعار: اعظم معماری، ساکن شهر استکهلم سوئد، مسئول انجمن جامعه زنان ایرانی ـ استکهلم

۳ ـ سینا دشتی فرزند محمدمهدی ـ به‌شماره شناسنامه ۹۸۲ ـ متولد ۱۳۴۲/۰۶/۲۸ شیراز. سینا دشتی متخصص بیماری‌های عفونی و ساکن شهر یوتویوری سوئد است که در دوران کرونا بخش مهمی از قاچاق دارو به آلبانی را به‌عهده داشته است.

۴ ـ فرزانه دشتی دندانپزشک ساکن سوئد که با همسرش سیامک صفری به‌عنوان بخشی از شبکه مافیای فرقه رجوی در سوئد (گروه دشتی) فعالیت دارند.

۵ ـ فیروزه دشتی، عضو انجمن‌های متخصصین ایرانی در نروژ و همسرش بهروز امید (دندانپزشک)

۶ ـ سید علی هاشمی فرزند سید محمد متولد ۱۳۳۲ در دامغان با نام مستعار دکتر علی یا علی دامغانی که با خانواده خود هم به‌صورت تلفنی در ارتباط است. وی دارای دو دختر است که زیرمجموعه به‌عنوان نیرو فعال می‌باشند. علی دامغانی از پزشکان مورد اعتماد گروهک تروریستی فرقه است و امور پزشکی و درمانی فرقه رجوی در کشور سوئد و سایر کشورهای اروپایی را پیگیری می‌کند و به مقرهای فرقه در اروپا تردد دارد.

نکته دیگر درخصوص هاشمی اینکه او به‌همراه همسرش راضیه طلوع شریفی (پزشک و با نام مستعار محبوبه)، یکی از خواهرانش به‌نام فاطمه هاشمی و همسر خواهرش در عملیات مرصاد شرکت داشته‌اند که همگی جز علی دامغانی به هلاکت می‌رسند و بعد از این واقعه با خواهر زنش به‌نام مهری طلوع شریفی ازدواج می‌کند. او از همسر اول خود فرزندی به‌نام محمدرضا دارد.

بر اساس این اطلاعات همچنین علی دامغانی خواهری با نام زهرا دارد که به سوئد تردد دارد و خواهر دیگر وی با نام راضیه در اوایل انقلاب سابقه هواداری از فرقه رجوی و بازداشت در پرونده خود دارد. راضیه پس از ازدواج به‌طور قانونی از کشور خارج و در سوئد ساکن می‌شود و در سال‌های اخیر هم به داخل کشور تردد کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=42938

نوشته های مشابه

07دسامبر
فیلم «سرهنگ ثریا» زاویه دید جدیدی را فراروی مخاطب می‌گشاید
04دسامبر
آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا

آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند