• امروز : سه شنبه - ۱۱ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 3 October - 2023

درگیری شدید فیزیکی در «اشرف ۳» به جهت صدور مجوز کانادا به نورچشمی‌های رجوی / مهدی برائی دستور بازداشت معترضان را داد

  • کد خبر : 41358
  • 22 آگوست 2023 - 9:23

صدور مجوز خروج به برخی از نورچشمی‌های رجوی و افراد خاص برای انتقال دائم به کانادا موجب درگیری شدید در «اشرف ۳» شد.

به گزارش فراق، در جدیدترین رخداد درون فرقه که منابع آگاه امنیتی اعلام داشتند، صدور مجوز خروج به برخی از اقوام نزدیک به کادر رهبری فرقه و افراد خاص برای انتقال دائم به آمریکا، کانادا و نروژ موجب اختلاف و درگیری شدید منجر به زد و خوردهای فیزیکی میان اعضای مستقر در «اشرف ۳» گردیده است.

این درگیری در اعتراض اعضای عادی و وامانده فرقه به تناقض میان وعده‌های مژگان پارسائی مسئول مقر اشرف ۳ که عنوان داشته بود مرحله اول انتقال اعضای فرقه به خارج آلبانی به افرادی اختصاص خواهد داشت که پاسپورت یا تابعیت کشورهای هدف را داشته باشند آغاز شده است.

اعضای فرقه در جلسه توجیهی مهدی برائی معروف به احمد واقف (مسؤل کمیسیون امور داخل کشور شورای ملی مقاومت ایران) با انتقاد به انتشار لیست افراد آماده خروج از اشرف عنوان داشتند که لیست مذکور در تضاد با وعده خواهر مژگان تهیه شده است و محدود به افرادی که است که از وابستگان کادر فرقه هستند و تبعیض موجود و دروغ‌گویی را نمی‌پذیرند و با انتقادات از عدم حضور مریم رجوی، وضعیت فرقه را به وضعیت هرج و مرج مدیریتی تشبیه کرده اند و عنوان داشتند که درصورت صدور مجوز برای خروج لیست حاضر، اقدام به خروج و یا فرار از فرقه خواهند کرد.

واکنش افراد حاضر در لیست خروج از آلبانی به انتقادات موجب درگیری و برخورد فیزیکی شدید در نشست توجیهی شد که منجر به مجروح شدن تعدادی از عناصر گردید و برائی دستور به بازداشت و تحویل معترضان به ستاد اطلاعات فرقه می‌دهد.

همچنین برای جلوگیری از تکرار فرارهای مشابه بیجار رحیمی، گشت‌های داخلی مقر در اکیپ‌های ۳ تا ۵ نفره به صورت شبانه روزی تشدید شده است.

شرایط پیچیده درون فرقه موجب انتقاد شدید مریم رجوی سرکرده فرقه به کادر مسئول اشرف ۳ شده است که تمام ظرفیت‌های سازمان معطوف به کاهش تشنج‌ها و نظارت بر چرایی نشت اطلاعات از اتفاقات روزانه «اشرف ۳» به بیرون است.

ورود پلیس آلبانی به مقر تروریست‌های فرقه رجوی در روستای مانز به مثابه شکستن دیوار آهنین سرکوب‌های داخلی فرقه تعبیر می‌شود که هر روز خبری از وضعیت آشفته فرقه به بیرون درز می‌کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=41358