• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023
خانواده قربانیان ترور ضمن خشنودی از مجازات سرکرده گروهک تروریستی حرکة‌النضال مطرح کردند

تروریست‌هایی که هزاران شهروند بی‌گناه ایرانی را به خاک‌وخون کشیده‌اند نیز مجازات شوند

  • کد خبر : 39279
  • 07 می 2023 - 11:42

خانواده های قربانیان ترور در ایران، ضمن خشنودی از خبر مجازات سرکرده گروهک تروریستی و آدمکش حرکه‌النضال، خواستار محاکمه سایر تروریست‌ها و جانیانی که در خارج از مرزها و با حمایت برخی از کشورها، هزاران شهروند بی‌گناه ایرانی را به خاک‌وخون کشیده‌اند، شدند.

به گزارش فراق، در بیانیه‌ای که توسط بنیاد هابیلیان در این خصوص منتشر شده آمده است: بیش از یک و نیم دهه از اقدامات تروریستی و آدمکشی‌های وحشیانه گروهک تروریستی موسوم به حرکه‌النضال می‌گذشت و سرکردگان آن در کشورهای دانمارک، سوئد و هلند با طراحی‌ها و اقدامات خود، باعث شهادت و زخمی‌شدن بیش از ۴۵۰ تن از شهروندان ایرانی به‌ویژه در استان خوزستان شده بودند. به‌دلیل رفتارها و رویکردهای سیاسی این کشورها که تروریست‌ها را در خود پناه داده و از آن‌ها پشتیبانی می‌کردند شنیدن صدای قربانیان و تحقق عدالت، به آرزویی دست‌نیافتنی برای ما خانواده‌ها تبدیل شده بود.

اما از دو سال و نیم قبل که «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکه‌النضال» دستگیر و برای محاکمه به ایران منتقل گردید بارقه‌های امید برای تحقق عدالت در میان خانواده‌های قربانیان ترور ایران زنده شد. با این‌که دادگاه محاکمه اسیود و اعترافات و اظهارات او در دادگاه، برای ما خانواده‌ها، تکرار تلخ شنیدن و دیدن آن وقایع تروریستی بود که فرزندان و بستگان خود را در آن‌ها از دست داده بودیم اما تجسم واقعی عدالت و اجرای آن بود.

در این میان آنچه برای ما خانواده‌ها به‌شدت مایه تأسف است، اظهارات سبک وزیر امور خارجه سوئد است که با انتقاد از اجرای عدالت علیه یک جانی، از تروریست‌ها حمایت می‌کند. وزیر خارجه سوئد به‌جای عذرخواهی کشورش از خانواده قربانیان، به‌دلیل نقش این شهروند سوئدی در طراحی و اقدام ده‌ها عملیات تروریستی علیه مردم کشورمان، با گستاخی، مجازات یک تروریست را «غیرانسانی» خوانده است! همزمان با وی، فرقه تروریستی رجوی که مسئول ترور بیش از ۱۲۰۰۰ شهروند ایرانی از دهه ۶۰ تاکنون هست هم مجازات این تروریست را محکوم کرد!

وزارت امور خارجه سوئد که با جریحه‌دارکردن عواطف خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، مجازات یک تروریست را اقدامی غیرانسانی قلمداد می‌کند بهتر است به‌جای چنین موضع‌گیری بی‌ارزشی، نسبت به محاکمه غیرعادلانه شهروند ایرانی آقای حمید نوری و تبانی منافقین با دستگاه قضائی سوئد در این پرونده واکنش نشان دهد.

خانواده قربانیان ترور کشور برخود لازم می‌داند که ضمن قدردانی از عوامل ذی‌ربط در دستگیری سرکرده معدوم حرکه‌النضال مراتب سپاسگزاری خود را از قوه محترم قضائیه برای محاکمه این تروریست و احقاق حق خانواده قربانیان، اعلام بدارد و یادآور شود که مجازات این تروریست، تحقق اجرای بخشی از عدالت بوده است و انتظار دارد که دستگیری و محاکمه سایر تروریست‌ها و جانیانی که در خارج از مرزها و با حمایت برخی از کشورها، هزاران شهروند بی‌گناه ایرانی را به خاک‌وخون کشیده‌اند، همچنان مورد توجه مسئولان کشور باشد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=39279

نوشته های مشابه

04دسامبر
آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا

آمریکا با ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی، ریاکاری می‌کند

04دسامبر
شما در عمل ثابت کردید که توانمند هستید
مدیر عامل انجمن نجات به جداشده‌های فرقه رجوی در آلبانی

شما در عمل ثابت کردید که توانمند هستید